(⚙️Hata: Şanzıman ) Hidrolik Pompası Patlamış

oguzkaanvolkan

Katılımcı Üye

İsim
Oğuz Kaan Volkan
Arkadaslar merhaba 20 gun once aldigim 1.6 Tdi 2013 126.000 km Golf aracim sanziman hatasi verdi. Arac vitese gecmiyor. Ne D ye ne R ye. Gaza basinca bostaymis gibi sadece gaz veriyor oda 1.500 2.000 devire kadar. Arabayi evin onune cekebildim. 
İstanbulda avrupa yakasinda kaziklanmadan isini duzgun yapan bir usta tavsiyenize ihtiyacim var.

0BCF6A55-1ED8-4E8F-A5BA-D14E1E8F9B81.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Savatage valla hocam kafam karisti acikcasi herkes servisten fiyat al diyor ama arabayi oraya cektir orda dursun olmadi ordan geri baska yere cektir hem bana hem arabaya eziyet . Acaba kavrama degisiminin fiyatini mi alsam telefonda? Yoksa sabah ustayla anlastim ikitelliye goturucektim arabayi 

Upvote 0
@oguzkaanvolkan @oguzkaanvolkan 

Yetkili servisten fiyat almadan olmaz.

Ben yetkili servise gerek yok / nasıl olsa geçirirler anlamında yazmadım. Sadece bir fiyat tahminiydi

Araç benim olsa (dsg bir aracım olma ihtimali zaten sıfır ama hadi olsun)

Yetkili servise mutlaka ugrardım. 

Zaten cepten paralar gidecek  battı balık hikayesine ...anlaşılan çekici ile 200 yerine 300 e anlaşın önce araç doğuşa gitsin ..

2 gün kesin yatırırlar aracı orada .

Baktık uctular fiyatta..aynı cekici çağrılır sanayiye çekilir araç ....

Sanayide yapılırmı iyilesir mi ? 

Buda dsg riskinin %90 ı zaten 

Upvote 0
@forzaGilles  servise soracagim derken yani atiyorum mekatronik ve kavrama degisimi iscilik dahil indirimle kac tl diye fiyat soracagim hocam

Upvote 0
Vagcom daki hata kodlarinin resimlerinide ekliyorum belki birgun birine lazim olur. Hidrolik pompasinda ariza gorunuyor bakalim ne cikacak yarin ustada 

5EEEB86E-23AF-45E8-8860-2AEAE3D92A15.png

C71BE6E4-B757-4CEA-8EAB-6CABA8592057.png

8299BF29-143F-40DD-84DA-B04A919D772C.png

C4642298-0AD7-4451-A38C-E7C0D75410BB.png

Upvote 0
@forzaGilles  servise soracagim derken yani atiyorum mekatronik ve kavrama degisimi iscilik dahil indirimle kac tl diye fiyat soracagim hocam
Telefonla verecekleri fiyat net fiyatlar olmaz., anca ortalama bir fiyat verebilirler bu da sizi tatmin etmez., gidebiliyorsanız yüz yüze görüşün., gidemiyorsanız (zubizu indirimiyle) ne kadar diye sorun., 

Dışarda yapılacak onarımda kullanılacak parçaların kalitesi önemli etken., orjinal Sacs veya Luk kullanacaksa eyvallah.,

***Önemli: şanzıman yağını mutlaka servisten orjinal temin ediniz., markası ne olursa olsun X marka farklı bir yağ uyumsuzluk sorunu yaratıyor., Şanzıman yağını mutlaka servisten temin ediniz..!! Çok pahalı bişey değildir. 

Mekatronik tamir olucak ise yine mekatronik hidrolik sıvısını yine mutlaka servisten temin ediniz., DSG ‘ler yağ seçiyor. Üreticinin fabrikada üretim esnasında kullandığı sıvıları kullanmanızı şiddetle öneririm.!! Piyasada daha iyi şanzıman yağları vardır/olabilir ancak dsg şanzıman farklı marka yağlarda randıman alamıyor yağ seçiyor., 4-5 sene önce sırf dsg problemleri yüzünden vw özel daha dayanıklı yağ geliştirdi. 

7-8bin lira masraf edip., 300-500 liralık yağdan kaçmayın derim.. 

Aracınızın şanzıman yağ kapasitesi: 1,7-1,9 Litre arası 

Mekatronik hidrolik sıvısı kapasitesi: 0,9-1 Litre arası

Ayrıca bazı ustalar şanzıman yağı ömürlüktür değişmez diyenler oluyor buna kesinlikle itibar etmeyiniz.!! Aracın hiç bir sıvısı ömürlük değildir. 

Diğer önemli konu; mümkünse baskı-balatayı değiştirirken volant diskini de değiştirmenizi öneririm., araç 128bin km’de şanzıman sökülecek bi dünya işçilik ödeyeceksiniz., şöyle açıklayayım balatanın bir yüzü baskı diski ile diğer yüzü volant diski ile iletişim halindedir., baskı diski değişiyor neden çünkü aşınıyor., aynı zamanda volant diski de aşınır ama ustalar volantı değiştirmeye gerek yok idare eder derler., volant diskinin aşınan yüzeyini taşlama yaparlar veya zımpara yapar., bi dünya işçilik ödenmiş, o kadar masraf yapılacak ama volanta taşmala yap yarım yamalak iş olur., 1000 lira fazla verin volant diskini değiştirin mis gibi sıfır ilk günkü hali gibi olur., Yazık günah.. zımpara/taşlama böyle şeyler günü kurtarmaktan öteye gitmez.. baskı balatayı değiştirirken volantı söküp-takması en fazla +10dk. zaman alır. 

Upvote 0
@forzaGilles hocam bilgilerin icin sagol suan avem garage ikitellideyim hidrolik pompasi patlamis bakalim sokuyor suan baska birsey gorunmuyor simdilik

38FAB21D-7FE0-4137-89FE-1165ACD4C3E5.jpeg

Upvote 0
@mardan1978 Sanziman unitesindeki hidrolik pompasi patlamış 2.500₺ iscilik dahil. Bakalim dur kalklarda yanik kokusu geliyordu kavramadan usta oda düzelebilir kavramayi zorluyorsa dedi. Kavramayada bakacak orjinal parcasi 2.200 2.800 arasi ama suan piyasada az oldugu icin 4k-5k istiyorlar ama suan kavramanda birsey yok yinede bakicam dedi topladiktan sonra. Onada iscilik 700 alirim dedi . Cok saglam bir usta ins. yaptigi iscilikten de memnun kalirim yaniltmaz beni 

Upvote 0

@HONEY bulent hocam forumdan @Sinanmiray arkadasimiz cok guzel bir usta tavsiye etti işinin ehli tam bir esnaf vw yetkili servisinde çalışmış uzun sure. Nokta atışı tespit yapti ve hidrolik pompasi patlamış. Onu degistiricez 2.500₺ sorun cozulecek kesin dedi. 
kavramayla ilgilide kalkislardaki titremeye bakicam bosa masrafa girmene gerek yok. Gerekli gorursem soyliycem sana dedi. Arac suan avem garage ikitellide. Sali alirim heralde 

Upvote 0

Geri
Üst Alt