Golf ile Hobi Bahçesi

agacmalzeme

Paylaşımcı Üye

İsim
Mehmet
Yapımına bu yaz başladığım hobi bahçemin bu sezonki son dokunuşlarını yapıyorum. Bahçedeki çoğu malzemeyi sağolsun golf ile taşıyorum nakliye ücretleri çok geliyor bazen malzemeden daha pahalı. Bugün Ankara sitelerden kümes çatısı için şıngıl ve kereste alıp golfün koltukları yatırıp gortkağına kadar doldurdum 🙂. Lastiklere 34 hava bastım tekerle çamurluk arasına bir parmak giriyordu.

Bahçemde yaptıklarının resimlerini paylaşmak istedim belki sizlerinde tavsiyeleri olur.

Bu arada Ankara Çankırı arası yük ile yakıt ve mesafemide paylaştım.

Tarlanın ilk hali yabani erikler vardı çoğunu söktürdüm kepçe ile düzelttirdim.

IMG_20200609_195435.jpg

İkinci işim tel çektirmek bu arada tarla 2 dönüm. İçinede ufak tefek sebze ektik.

IMG_20200617_125552.jpg

İlk işim tuvaleti yapmak oldu.

IMG_20200725_193526.jpg

Kamelyanın iskeletini hazırlayıp tarlaya gitmeye hazır hale getirdim.

IMG_20200807_181116.jpg

Bu arada hasat bsşladı.

IMG_20200824_154936.jpg

Kamelya beni 2 hafta uğraştırdı ama nihayetinde bitti.

IMG_20200830_192037.jpgIMG_20200830_192018.jpgIMG_20200830_192026.jpg

Birde tavuk kümesi ve depo yapalım dedim.

IMG_20200921_190651.jpg

Bugünde golfün nakliyesi vardı 🙂🚚 keresteler bagajdayken çekmeyi unutmuşum.

IMG_20200924_141510.jpgIMG_20200924_142959.jpgIMG_20200924_141515.jpg

Bunlarda yol bilgisayarı bilgileri. 133km ort69km hız ile en son 3.8 lt idi.

IMG_20200924_120357.jpg

IMG_20200924_120322.jpg

Kamelya çok güzel olmuş hocam elinize sağlık. :) Arabanın hakkını vermek lazım yeri geldiğinde. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu ara genel gözlemim 100 km üzeri mesafede 65-70 km/hız ile yapılan sürüşler 3.8-4 lt arası oluyor

Tuvalet tasarımı çizgi filmden fırlamış gibi. Gayet güzel görünüyor işçilik. Maşallah ağacın hakkını veriyorsunuz.

@agacmalzemeElinize sağlık

Bu arada o etrafta görünen yerler varya, ileride hep değerlenecek, benden söylemesi  :)

@ogzogz TDI ile ort.70km ile gidilirse dahada az yakabiliyor.

Ağaç işlemesi kolay ve güzel bir malzeme. Bu sene vaktim yetmedi seneye değişik bir tasarımlı ağaç ev yapmayı planlıyorum.

Ben geçen sene 45 e aldım bu sene üstteki parsele 85 istiyorlar. Ülkede alanın cebine kar kalıyor.

@agacmalzeme Hocam mangal hediye getirmek farz oldu. WC tasarımı da "dont starve" adında çizgi karakterler ile yapılmış bir oyundaki kulübe gibi, harika olmuş. 

Keyifle oturmanızı dilerim, özellikle bu sene Ankara maalesef wuhan'dan beter hal alınca insanlar hobi bahçesi işine saldırır duruma geldi. 

@tiesay Ankara'da Çankırı'da aynı hastaneler hasta kabul etmiyor. Birçok tanıdığım covid oldu zor atlatanlar ve hayatını kaybedenler oldu.

Tuvaleti biraz alengirli yaptım değişiklik iyidir.

Hobi bahçeleri tarla satışları çok arttı. Teli çektirmek için 2 hafta sırada bekledim.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

@ogzogz Bu arada o etrafta görünen yerler varya, ileride hep değerlenecek, benden söylemesi 

niye ki ? Ordan da mı doğalgaz fışkıracak istihbaratı alındı ? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ogzogz Bu arada o etrafta görünen yerler varya, ileride hep değerlenecek, benden söylemesi 

niye ki ? Ordan da mı doğalgaz fışkıracak istihbaratı alındı ? 
@Savatage İstihbarata gerek yok hocam. Siz sessiz sakin manzaralı diye bir yer alıyorsunuz. Sonra bi bakmışsınız etrafta başkaları da başlıyor yapmaya. Hatta gelip inşaat vs. başlıyor. 

Yani bugün görünen bütün boşluklar yarın boşluk olarak kalmıyor. 

Buralar eskiden dutluktu lafına eşdeğer..

@Savatage ustam şakayla seneye aşağıdaki yoldan ilçeye doğalgaz getirilmesi planlanı yapmışlar. Bizim tarlanın oralar imara açık değil belediye başkanı açmayacağız dedi. İçimden dedim hep öyle diyorsunuz ne deseniz tam tersini yapıyorsunuz.

Doğalgaz 2023 te karadenizden fışkıracak rezervi ortalama 1.5 yıl oda bizim tarlaya gelene kadar ölme eşeğim ölme.  Yani bizim buralardan doğalgaz biraz zor fışkırır🙂. Fışkırsa fışkırsa vergi fışkırır.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Güzel uğraşlar elinize sağlık. İnsan oğlunun tekrar doğayla bütünleşmesi üretkenliğini ortaya koyması özetle özüne dönmesi en iyi meditasyonlardan biri olsa gerek. Tek eksik pick-up olmuş, içinde bulunduğunuz ortama yakışırdı.

Geri
Üst Alt