RCD 330 280C Noname Cihaz Hakkında Bilgiler

@CemK Beklemedeyim.

Bu kadar 840C ses tartışması görünce dün araca gittim android auto ve MirrorLink testleri yanında müzik te dinledim 10-15dk.

Malesef 840C 819A daki sesi vermiyor sanki ses boğuldu, 840C ile aracın hoparlörleri uyumlu değilmiş gibi.

Bakalım çözüm neleri değiştirecek @CemK

@Terms hocam ne olursa olsun insanoğluyuz birşeye alışmak ve onu kaybedip daha azıyla yetinmek kadar kötü bişey yok. Ses olayı sesin kalitesi benim için önemlidir.kaldıki eski pıoneer teyp lerdeki ses kadar bu 840 C ses çıkışı vermiyor neredeyse. Yazık değilmi? Bukadar yepyeni bir cihazın, aracın üzerinde gelen bomboş ünite kadar sesi vermemesi kadar aciz bir şey olabilirmi?

bakalım abilerimiz büyüklerimiz  sağolsunlar onlarda çözmeye çalışıyorlar

dilerim başarırız ne diyeyim beklemedeyiz.

@Terms @omurkadir @tuncer_2632 @forjust1day

Bugün @meminin arabasında işlemi yaptık, sonuç oldukça olumlu :D

Aynı şarkının ilk 1dk sı boyunca öncesi sonrası desibel ölçümlerinde 87-92Db arası olan ses 91-97Db arasına yükseldi. Baslar belirgin şekilde daya doygun vurmaya başladı, Tiz'lerde daha iyi çıkıyor. Mehmet'in deyimiyle kesinlikle psikolojik olayan şekilde bogukluk gitti :D

Bu üniteler farklı arabalarda kullanıldığı için takılan hoperlör vs e göre farklı şekilde ses vermek üzere ayarlanmışlar muhtemelen, Golf'den çıkan bi cihazı Golf'e takınca problem olmuyor sanırım ama başka tip bi araçtan çıkan için bu işlemi yapmak gerekiyor gibi görünüyor. Ben başta pek ihtimal vermemiştim ama değişti gerçekten.

@HONEYHocam hemen ister bunu ama baklava getirmezse yapmayalım dimi millet :D :D

@CemK Hadi 840C lilerin gözleri aydın. Emeklerinize sağlık.

Peki İstanbulda olmayanlar ne yapacak? İstanbula parametre attrmaya mı gelecek.

Şimdi sorsam Adanada VAS bağlantısı olan var mı diye kimseden ses çıkmayacak. 
Çünkü ben kablo almadan Adanada hiç bir allahın kulu VCDS kablom var demed. VAS da demezler. :(

[mention=61]Terms[/mention] [mention=9662]omurkadir[/mention] [mention=5983]tuncer_2632[/mention] [mention=3153]forjust1day[/mention]
Bugün [mention=21784]memin[/mention]in arabasında işlemi yaptık, sonuç oldukça olumlu [emoji3]
Aynı şarkının ilk 1dk sı boyunca öncesi sonrası desibel ölçümlerinde 87-92Db arası olan ses 91-97Db arasına yükseldi. Baslar belirgin şekilde daya doygun vurmaya başladı, Tiz'lerde daha iyi çıkıyor. Mehmet'in deyimiyle kesinlikle psikolojik olayan şekilde bogukluk gitti [emoji3]
Bu üniteler farklı arabalarda kullanıldığı için takılan hoperlör vs e göre farklı şekilde ses vermek üzere ayarlanmışlar muhtemelen, Golf'den çıkan bi cihazı Golf'e takınca problem olmuyor sanırım ama başka tip bi araçtan çıkan için bu işlemi yapmak gerekiyor gibi görünüyor. Ben başta pek ihtimal vermemiştim ama değişti gerçekten.
[mention=11839]HONEY[/mention]Hocam hemen ister bunu ama baklava getirmezse yapmayalım dimi millet [emoji3][emoji3]
@CemK
IMG_6464.jpg

Geçen gün bana dinlettiğinde diyordu zaten sesi az, tam %100 performansında değil diye [emoji3] dediğin gibi abi, baklava ya da fıstık sarma gelmeliii [emoji3] [mention=11839]HONEY[/mention]
Muhammedcim

Sen git a3 unle oyna
yakinda atariz seni forumdan

Evet arkadaşlar. Uzun zamandır araştırma geliştirme derken sonucu elde etmiş oldum. Meslek arge olunca rahat duramıyorum. :)  yaklaşık 1-2 aydan beri takılı olan 840C delphi üniteye sahiptim ancak söktüğüm orjinal 6,5" lik golf 7,5 medyasının sesini bu cihazda alamamıştım. En son @MSEhocamla konuşmamızın üstüne; Beliki başka kasa bir araçtan çıkmıştır parametreleri aynı olmuyor senin problemin bu olabilir dedi. Sonra sağolsun aracım golf 7,5 için 840C parametresi attı. Yaklaşık 3 gündür test ediyorum yanlış bilgilendirmemek için paylaşmadım. Sonuç olarak cihaz ilk takıldığında baslar tisler ve mid sesi açınca hepsi birden çıkmaya çalışıyor hepsi birbirine karışıyor ve ortaya boğuk bir ses çıkıyordu. Kendi aracımın kapılarında ekstra yalıtım olduğu için ben bu sorunu çok daha fazla hissettim. @CemKve @HONEYabiylede konuştuk aramızda bu detayı da halletmiş olduk çok şükür. Şimdi gümbür gümbür çalıyor, hatta dikiz aynasında bas vurunca acayip titreşim oluyor.

@HONEY yoo golf bakıyorum :D  

vay beee bi baklava dedik hemen şutlandıkkkkk

@MSEHocam sağolsun benim araca baya önce atmıştı parametre başka bir şey denerken. @memin ve @HONEY de hep seninki daha iyi çalıyor diyorlardı, aklımızda olmasına rağmen parametreye bağlı olacağına hep ihtimal vermemiştik başta. Sonra konuştukça parametre ilk denenecek şey oldu, @MSEhocam @tuncer_2632 e yapıp o da işe yaradı diyince giriştik :D

Geri
Üst Alt