İyi niyet garantisi

Aliii

Üye
İsim
Ali
Arkadaşlar herkese merhaba bu hafta çok sıkıntılı şeyler yaşadım bunları sizle paylaşmak istiyorum aracımı dört gün evvel periyodik bakıma gümüşler servise götürdüm bakımlar yapıldı vs (orda 6 saat kaldığımdan sitem edip işime gidemediğimi söylemiyorum artık) aradan dört gün geçti sabah işe gidiyorum araç gösterge panelinde aniden uyarı geldi aracı durdurun motor aşırı ısındı diye aracı durdurdum(çecikicinin, 2.5 saatte gelmesinden o günümün komple zehir olmasından bahsetmeme gerek yok galiba) yol kenarına çektim çekici ile servise gittik durumu anlattım daha 4 gün evvel sizde bakımları yapmıştık vs diye 2.5 yaşında araç şu ana kadar bir kez olsun hararet yapmadı tesadüf mü sizde bakımlarmyapıldıktan sonra hararet yapılması içimden bi ses onlar bi hata yaptılar diyordu her neyse aracı incelediler su pompası nın arıza verdiğini değişim yapılması gerektiği söylediler iki soru ile karşı karşıya kaldım bu arıza teknikle yani onların tecrübesizliği ihmalkarlığı ile mi kaynaklı yoksa tamamen şansa mı 4 gün sonra araç hararet yaptı? İkincim sorum ise ben düzenli olarak bakımları yapmış bi müşteri olarak bana iyi niyet garantisinde 433 lira bi fatura çıkardılar daha 4 gün evvel 1200 küsür bakıma verdim bi faturayı çıkarmaları normal mi? 

Gümüş'e gitmek cesaret ister hocam, 2.5 yılda bunu anlamanız lazımdı. ben 2. servisimde bunların sanayi tipi çalıştığını anladım iyi niyet göstergesi yaptılar geri çağırdılar vs gittim en sonda aracın birisini akşamdan servise verdim, gece geri vazgeçtim ve araca bakımın yapılmamasını istedim ve akabinde 1.5 yıldır gümüşe gitmem. gümüşün vukuatları çoktur. Ben Adana'ya, Osmaniye'ye veya Gaziantep'e giderim.

Evet bunu çok müşteriden de duydum acaba hile mi yapıyorlar olay ne diğerlerinden farklı olarak

Öncelikle geçmiş olsun. Başınıza gelen şey kötü ve zor bir durum. İyi niyet garantisi kısmına geldiğimiz zaman ise size iyi niyet garantisi kapsamında %100 indirim yapacaklarını maalesef kimse garanti etmiyor. İyi niyet içinde belli oranlar ve yüzdeler var ve tahminen size %80 yada 90 gibi bir yüzde ile sağlıyorlar bu durumu. Bunun üzerine yapacak birşey maalesef yok. 

Bakımında ise su pompası ile bir işleri yok diye biliyorum. Tabi kontrol etmeleri gerekir. 

@Aliii hocam çıkan malzemeyi isteyin taktıkları malzemeyi de görmek isteyin. yani gerçekten şans olabilir bakımdan sonra bozulması. ya da bilmiyorum ama kendi hilelerinden birisi de olabilir. ancak bazı bayilerde bu gibi sanayi tipi mevzular yaşanabiliyor geçmiş olsun.

Serviste uzun süre bekleyip çıkan parçayı gördüm ama sonra çıktım yerine yenisini takarlar diye ama yenisini görmedim sadece ellerinde olduklarını öğrendim

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Aliiii bana da öyle geldi hocam sonuçta rutin bakım ama ben aracı hiçbşr zman zorlamadım ne diye su pompası bozulur? Üç dört kilometre yaptım o hararetle acaba bu üç beş kilometre motorunu ömrünü yemiş midir

@Aliiii bana da öyle geldi hocam sonuçta rutin bakım ama ben aracı hiçbşr zman zorlamadım ne diye su pompası bozulur? Üç dört kilometre yaptım o hararetle acaba bu üç beş kilometre motorunu ömrünü yemiş midir

Sizin araç kaç model ve kaç km'de. soğutma suyu olarak antifiriz ile birlikte nasıl bir su kullanıyorsunuz. kullandığınız su çok kireçliyse, zamanla dökülen kireç parçacıkları bunu yapar. 

motor için ve cam suyu için her zaman saf su kullanırım, yarım çay bardağı olsa dahi çeşme suyu kullanmam. malum şehir sıcak kapalı bir devre olarak klima suyunu alıp kullanabilrsiniz

@Aliii herhangi bir şey olmaz, VW motorları sağlamdır. 

@Culture33 şu ana kadar hiç su kullanmadım rutin bakımda onalr kontrolünü sağlamışlardır düşüncesi ile 

Hocam merhaba, golflerde devirdaim pompasi arizasi kronik bir durumdur. Muhtemelen oncesinde su damlatma yapmistir arac. Şanzıman ustunde pas olur boyle bi durumda

Geri
Üst Alt