Tiguan Hakkına düşünceleriniz

İsim
Nizamettin
Arkadaşlar herkese selamlar, 

Tiguan almak üzereyim size sormadan almak içime sinmedi, düşüncelerinize ihtiyacım var. 

Bazılarının bildiği gibi ( forumda konusu vardı ) evin ikinci aracı olan 2015 dizel golfu geçen ay sattık ve üzerine daha iyi bişey almak için çabalarken ÖTV düzenlemesiyle ortada kalmıştım. 

Şimdi nispeten ÖTV zammı daha az uygulanmış bir Araç buldum, özellikleri şunlar, bilenler kullananlar varsa yorum yazmasını rica ederim, saygılarımla

2016 Model Tiguan 1,4 TSI 150hp ACT DSG Comfortline paket 

59,000 km 

Lacivert renk

@Nizamettin Kepoğlu Bey merhaba. Bende 2016 Tiguan 1.4 tsi 125 manuel tiguan kullanıcısyım. Bir önceki aracım 2015 b8 kasa passat 1.4 tsi manuel araçtı. Tiguan sonrası yüksek aracın binek araca göre daha konforlu olduğunu anladım. Hiç bir şekilde sizi üzmeyecektir. Yakıt olarak fazla da fark etmiyor. Başka sorularınız varsa memnuniyetle cevaplarım :)

@Nizamettin Kepoğlu Bey merhaba. Bende 2016 Tiguan 1.4 tsi 125 manuel tiguan kullanıcısyım. Bir önceki aracım 2015 b8 kasa passat 1.4 tsi manuel araçtı. Tiguan sonrası yüksek aracın binek araca göre daha konforlu olduğunu anladım. Hiç bir şekilde sizi üzmeyecektir. Yakıt olarak fazla da fark etmiyor. Başka sorularınız varsa memnuniyetle cevaplarım :)
 yaklaşık 10 yldır hatcback  kullandığım için  aklımdaki tek sorun boyutları, park ve manevra kabiliyetleri düşündürüyor beni, 

Ayrıca ortalama ne kadar yakıyor manuel araç ? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: EKU
 yaklaşık 10 yldır hatcback  kullandığım için  aklımdaki tek sorun boyutları, park ve manevra kabiliyetleri düşündürüyor beni, 

Ayrıca ortalama ne kadar yakıyor manuel araç ? 
babamda tiguan var park konusunu hiç düşünmeyin fark eden bir durum yok hemen hemen aynı daha rahat aşa yukarı görüyorsun ayna geniş.

@Nizamettin Kepoğlu hocam park manevra konusunda emin olun çok fark etmeyecektir.

Şehiriçin pompa verisi 8 lt uzun yol 6 lt yakıyor. Benim aracımın jantlarıda 19 inch belirteyim. Bence bu araç için gayet uygun değerler.. VW benzinli motorda kullanım/tüketim konusunda rakipsiz..

@Nizamettin Kepoğlu hocam park manevra konusunda emin olun çok fark etmeyecektir.

Şehiriçin pompa verisi 8 lt uzun yol 6 lt yakıyor. Benim aracımın jantlarıda 19 inch belirteyim. Bence bu araç için gayet uygun değerler.. VW benzinli motorda kullanım/tüketim konusunda rakipsiz..
 8 litreyi ben Leon ile görüyorum hocam , 10 lt aşağısı beklemiyorum açıkcası

Birazdan biri çıkıp ben İstanbul trafiğinde 6lt yakıyorum diyecek diye aklımdan geçiriyorum🙂. Yani yüksek araba evet binek araçtan bir tık daha konforlu. Geçen ay şehir içi ve dışı yeni Ford transit kullandım golften daha konforlu diyebilirim. Alın geçin gitsin ustam düşündükçe araba fiyatları artıyor.

Birazdan biri çıkıp ben İstanbul trafiğinde 6lt yakıyorum diyecek diye aklımdan geçiriyorum🙂. Yani yüksek araba evet binek araçtan bir tık daha konforlu. Geçen ay şehir içi ve dışı yeni Ford transit kullandım golften daha konforlu diyebilirim. Alın geçin gitsin ustam düşündükçe araba fiyatları artıyor.
mutlaka birileri 4- 5 lt yakıyorum hocam çokça okuyoruz, ayrıca fiyatlar için de çok haklısınız beklediğimiz hergün daha da artıyor maşallah

Moderatör tarafında düzenlendi:
@agacmalzeme Hocam ben e5 akşam trafiğinde 4.5 yakıyorum. Trafik yokken benzini koklayıp geri yerine koyuyor. :D :sofor:

Hocam araç iyi duruyor ama donanımına da bakmak lazım.

Özellikle led farla cam tavan bu aracın olmazsa olmazı diyebileceğimiz donanımlar.

@yer_ucagi_34 ben Ankara Çankırı arası TDI ile 2.8 yaktım uğraşsam 2.5 ta yakardım (Buna gerek yok gerçekten sadece can sıkıntısından). Ama İstanbul trafiğinde Tiguan tsi ile 6lt yakana Almanlar madalyon takar🙂. Ben hala bazılarından duyuyorum 150km yi 30tl ile giden var hemde 100-120 basıp.

@Nizamettin Kepoğlu dsg neyse da eğer cam tavanlıysa cam tavan konusunda araştırma yapın derim tıkanma mevzularını . led far olmazsa olmaz neredeyse, led farsızlar duster misali görünüyor. yakıt içecektir.4 kişi yolcu araç 2ton bir de benzin  8-10lt yoluna göre garanti. uzun yolda 6ları görürsünüz.  maksat az yakmak ise dizelini, otomatik istenirse benzinlisi. başka seçeneği yok maalesef.

Geri
Üst Alt