Golf 7 su alıyor

İsim
Mehmet
Merhaba arkadaslar 2013 golf 7 aracimin sag on ve arka yolcu taraflarında tabanda su birikiyor klika gideri tıkanmıştı açtırdım sorun yoktu simdi baktim tekrar oluşmuş.  Klima açıkken altina bakiyorum su damlamiyor iceri veriyor muhtemelen.  Başına gelen varmı çözüm nedir

20200921_124322.jpg

20200921_124330.jpg

@mehmetcimcik geçmiş olsun.

Klimadan çıkan suyun içeri sızdırması muhtemelen.

Klimadan çıkan hortumun araba altına gitmesi için bağlantı yeri, ön yolcu ayağını koyduğu yerin ileri ve yukarısına denk gelir.

Ya parça değiştirilir ya da etrafı izole edilerek sorun giderilebilir.

Upvote 0
@ogzogz daha once baktirdim acmislardi giderleri ama olmadi sanirim ozellikle sag arka yolcu tarafi cok daha fazla one göre

Upvote 0
@mehmetcimcik evet hatırladım şimdi baktım siz daha önce de konu açmıştınız.

Klima ile test edin demiştim. Uzun süreli klima açık yolculuk yaptınız mı?

Upvote 0
@mehmetcimcik klima açık olmadan önce de su var mıydı?

Yani daha önce de yazdığım gibi, herhangi bir sudan geçme, yağmur görme, yıkama vs. sonrası olmuşsa başka 

Eger klima kullanımı sonrası oluyorsa başka.

Gayet açık ve net. 

Eğer ki bu sebeple serviste arıza tespiti yapılıp, klima tahliye temizliği yaptırmışsanız, yine gidip sorununuzun geçmediğini söyleyebilirsiniz. Ya da başka bir sorun da meydana gelmiş olabilir. 

Upvote 0
Bu da daha önce açmış oldugunuz konu.

Sorununuz kış boyunca devam etti mi? Ya da klima kullanmaya başladığınız zaman tekrar mı başladı?

Ayrıca klima suyu dışarı damlamıyor yazmışsınız. Daha başka ne olabilir ki ? Gayet açık.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@ogzogz kısın yoktu usta simdi yapti tekrar klima giderlerine bakilmisti sorun hallolmustu aslinda simdi tekrar yapti bakalim yeniden gosterecem

Upvote 0
Kapının altindaki  delikler tıkalı olabilir. Bal mumu sıkıyorlar iç kısmına eriyip  cam arasından içe akan suyun tahliyesini yapan 3 delik  tıkanıyor. 

Yada arka sağ ve sol tekerin  içte kalan 2 boşluğu var. bagaj kapagının ve farların arasından sızan suyu tahliye edecek .kisim  oralardan alıyordur.   başka olasılık yok  bu kısımda da balmumu sıkılmış ve tahliyeler tıkanıyor.  

Çok saçma değil mi  çürümesin diye sıkılan balmumu ısıyla  tahliyeli kapatıyor. Ve sonra araç daha kötü çürüyor.  :)

Upvote 0

Geri
Üst Alt