motor soğukken gelen fokurdama sesi

Elinaro

Üye
İsim
Oğuzhan
başlıkta belirttiğim gibi aracı sabah çalıştırdığımda rölantideyken motorun sağ ön tarafından (teker kısmından daha net duyulan) fokurtu tarzı sanki böyle hava su karışmış gibi bir fokurtu sesi var motor suyu sıcaklığı 90 dereceye geldiğinde ses kesiliyor servise götürdüm sesin normal olduğu ilk başta yağlama sırasında bu sesin geldiği söylendi ve aracı teslim aldım başına daha önce gelen ya da ses konusunda tecrübesi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim teşekkürler

Benimde aracimda bazen ses geliyor ama sesi kaydetme şansınız varsa yardım almanız daha, yüksek olur hocam 

Upvote 0
sesi şimdi gönderiyorum hocam yükledim link bırakacağım birkaç dakikaya

Upvote 0
@Elinaro sesin aynısı aracımda mevcut araç ilk çalıştığında geliyor yağlama tamamlanınca ses azalıyor. Bu ses en son serviste bakım yapıldıktan sonra gelmeye başladı.

Upvote 0
@agacmalzeme heh aynı durum hocam bakımdan sonra oldu 2 hafta filan oldu ve ısıınınca yani yağlama tamamlanınca ses azalıyor , acaba önemli bir ses mi yoksa kafaya takmamak mı lazım

Upvote 0
Castrol edge proff 5 30 hocam yetkili servis yağı yani bakımı da yetkili servis yaptı@agacmalzeme 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
doğuş otoyla görüştüm yağ değişiminden sonra gelen yağ çırpma sesi benim tabirimle fokurdama sesi yeni koyulan yağın viskozitesi azaldıkça kesilecekmiş durum bilgileri dahilindeymiş başına gelen arkadaşların da bilgisi olsun iyi forumlar

Upvote 0

doğuş otoyla görüştüm yağ değişiminden sonra gelen yağ çırpma sesi benim tabirimle fokurdama sesi yeni koyulan yağın viskozitesi azaldıkça kesilecekmiş durum bilgileri dahilindeymiş başına gelen arkadaşların da bilgisi olsun iyi forumlar
Tüm anormal durumlar nedense bilgileri dahilinde ve onlara göre “NORMAL”.

Upvote 0

Geri
Üst Alt