Park fren fonksiyonu

Garen

Yeni Üye
İsim
Garen
Selam arkadaşlar

yardımınıza ihtiyacım var.

park ederken arkadaki araca çarpmayı engellemek için kod bilen var mı?

aracımda park pilot var

D28FC51A-9D8B-4D9C-9341-BEFE54785DAA.png

Hocam merhaba, kastettiğiniz manevra frenleme fonksiyonu ise aracinizin bu ozelligi destekleyecek altyapiya sahip olmasi gerekiyor. 2017 model oncesi bir araca sahipseniz yuksek ihtimalle aracinizda bulunan abs sensörü ve park modülü parcalari bu özelliği desteklemez. 2017 sonrasi bir araçsa, bu durumda da büyük ihtimal abs sensorleriniz destekleyecek fakat park modülünüz desteklemeyecektir. Öncelikli olarak aracinizdaki bu iki parcanin parça kodlarina ulasmaniz gerekiyor ki ona gore olup olmayacagi hakkinda size yorum yapalim.

@ZaGani merhaba, aracım 2017, park pilot ilen park ettiğimde tehlikeyi görünce frenliyor fakat ben kendim park etmek istediğimde arkadaki araca çarpıyor😊

front assis acc ön arka park sensör ve park pilotum var, kodlama girip denemek istiyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim

Park pilot Pla 2 ise frenleme desteklemez, Pla 3 ise zaten vardir ama sadece belli kosullarda calisiyor oda, sizin kontrolunuzde olduğu durumda yani gaza ve frene belli bi siddetin uzerinde basiyorsaniz kendisi frenlemiyor. Cok yavaş hareketlerle park ediyorsaniz frenliyor. Park modulunuzun Manevra Frenleme destekleyip desteklemedigi ancak Park Modul koduna bakarak anlasilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@CemK güzel açıklama yapmışınız teşekkürler, peki ben Beylikdüzü vagcom youtube kanalında gördüm arkadaş yapmış park fren fonksiyonu, geri geri gelirken araç kartona çarpmadan kendi duruyor, kodunu istedim beni cevaplamadı, acaba kodu nasıl bulabilirim?

@CemK bu arada aracım şu an desteklemiyor ancak kodlama yapıp aktif hale getirirsem çalışacak tahminim, çünkü par ederken arkadaki araca deydim😢

@Garen kodlamasi tek yerde değil, birkac yeri kontrol etmek gerekiyor, uygun zamanda baglanayim uzaktan bakalim isterseniz.

Ama Pla 3.0 değilse modulunuz kodlamayla olmaz, modülün degismesi gerekir.

Selam arkadaşlar

yardımınıza ihtiyacım var.

park ederken arkadaki araca çarpmayı engellemek için kod bilen var mı?

aracımda park pilot var

Ekli dosyayı görüntüle 37856
Aracın park kontrol ünitesi 5QA diye başlıyorsa manevra frenleme çalışır. Pla2 ve Pla3 aracın kendi park  kendi park etme ve park yerinden çıkma donanımıdır.

@ZaGani hocam sizin dediğiniz doğru, benim park pilot modülüm çarpışma öncesi frenlemeyi desteklemiyor, modülü değişip kodladıktan sonra olacak, beylikdüzü vagcom dan yardımcı oldular, 

5QA 919 298 modül numarası bu olmalı, bu numaralı modülü taktıp aktifleştirdikten sonra çalışırmış

@krym uyarı için Teşekkürler, bu konuda bilgi edindim, geçmiş olsun

@Garen 

@ZaGani hocam sizin dediğiniz doğru, benim park pilot modülüm çarpışma öncesi frenlemeyi desteklemiyor, modülü değişip kodladıktan sonra olacak, beylikdüzü vagcom dan yardımcı oldular, 

5QA 919 298 modül numarası bu olmalı, bu numaralı modülü taktıp aktifleştirdikten sonra çalışırmış
5QA 919 298 Pla3 için, sizin aracınızda Pla2 var mı? ön ve arka toplamda 8 adet park sensörü var ise 5QA 919 294 olması gerekiyor.

Merhabalar aracınızdaki park sensör beyni parça kodu nedir ? Daha bugün Park ön arka manevra yaptık benim araca. Parça kodu : 5QA 919 294 A

Geri
Üst Alt