golf 7.5 1.5 motor 150 beygır yol sesi sorunu

@thelordof 

Kıyaslama aşağıda. Ekli dosyayı görüntüle 36509

Şartnameler ses iyileştirmeleri olarak geçiyor. Primacy'lerde S1 S2 önceki üretilenlere göre daha düşük yuvarlanan direnci anlamına geliyor. Bu sebeple yakıt tüketimi etikette A olarak geçiyor.

91H olanda lastik içeriğinde de farklılıklar olduğundan 1 desibel artmış görünüyor. Ancak bu desibel olayları benim bildiğim lastiğin dışarı verdiği gürültü, aracın içine değil. Dolaylı yoldan dışarıdan gelecek gürültü de kötü yalıtımlı bir araçta içeriye de olumsuz olarak fark ettirecektir.

200 kmlere çıkılmıyorsa 91H tercih edilebilir. Daha konforlu olacaktır.  

Ben 91V C A olanı kullanıyorum. Memnunum. Bir gün aynı ayarda bi 91V A A etiketli bir lastik denersem yazarım.

Bir de yakıt farkı var.

(Tamamen kullanılan yol ve kişinin kullanım tarzına göre değişiklik gösterir. Bunlar sadece teknik verilerdir.)

@thelordof evet hız farkından başka bir fark var mı diye sorduğunuzdan hız konusuna girmemiştim.

S1 S2 Primacy lastiklerde diğerlerine göre daha düşük yuvarlanma direnci anlamına geliyor. Yani yakıtın etiket üzerinde A olması.

91V S1 de alan olmuştu. Araştırmak lazım.

Golfler (16 ebatların) fabrikadan hepsi 91V olarak geliyor.

Michelin araç bulucudan aracımın modelini girince 91H öneriyor. 

Ben yine de 91V olanını almıştım araç üzerinde de öyle olduğu için. 

Seçim size kalmış. 
Primacy 4  S1 S2  H V   seçenekleri ile de daha önce paylaştığım yazılar fikir verebilir.

1- lastik değişimi ile çok büyük fark oluşmaz, boşa yeni lastikleri atmayın

2- yıllar içinde üretim kalitesinde maliyet odaklı kesintiler yapılıyor bu nedenle izolasyon da bundan etkileniyor.

3- motor sessiz olunca diğer sesler daha net duyuluyor.

4- golf aslında pahalı bir araç değil,  ülkede otomobilden alınan vergi çok + biz fakiriz 

Ben şehir içi kullanımda aynı aracın ses yalıtımından aşırı memnunum. 60km/s hıza kadar üstelik, arabaya binen arkadaşlar hybrid gibi diyorlar hatta. Gaza yüklenmeden kalkınca tabi:) 80km/s hıza kadar çok iyi bir yalıtım var. Sanırsam bir arkadaş forumda hıza göre ses (dB) ölçümlerini paylaşmıştı.  Lastiklerim de 225/45/17 dijon jant.

lastik değişimi ile çok büyük fark oluşmaz, ama  illa değiştircem dersen 

225/45/17 dijon  miclen prıvac 4 taktır, çok güzel gözüküyor

@kartal1973 hankook. Doğuş bayide aldığımda üzerinde gelen lastikler.

geçmiş olsun.ben primacy 4 s1 kullanıyorum ama yol sesini duymama şansınız olmuyor.Ülkemizde yollar ne yazk ki çok sesli flarmoni orkestrası.Sesi az da olsa kesiyorsunuz ama bence özellikle davlumbaz kısımlarında yalıtım çok az.Bir yerle görüştüm full yalıtım için 1250euro istedi sağolsun

d271c0d97eff1f05b0fb2e5514489d19.jpg

...

geçmiş olsun.ben primacy 4 s1 kullanıyorum ama yol sesini duymama şansınız olmuyor.Ülkemizde yollar ne yazk ki çok sesli flarmoni orkestrası.Sesi az da olsa kesiyorsunuz ama bence özellikle davlumbaz kısımlarında yalıtım çok az.Bir yerle görüştüm full yalıtım için 1250euro istedi sağolsun
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20200918/d271c0d97eff1f05b0fb2e5514489d19.jpg

...
Tahmin edeyim subigarage mı? Her şeyi euro ile satmak isteyen başka yer görmedim :)

Hocam aracım 2016 Comfourtline aynı lastikten bende de vardı aracımı 44 bin km civarında almıştım, ilk bindim ses fazla geldi ve çok tünme yapıyordu araç, yaklaşık 1 ay kadar kullandıktan sonra 17 Dijon jantlara geçtim, ve bayiden sıfır Nokian Powerprof yazlık lastiği aldım, seste hafif azalma oldu araçta konfor kaybı kesinlikle olmadı hatta daha iyi bile oldu diyebilirim, ancak araçlarımızda motor sesi yok gibi, bende sizin gibi dizelden geçmiştim 1.2 tsi aracım, elektrikli araçlar gibi gaza çok basmazsak motor sesi gelmediğinden yol sesine odaklanıyor kulaklarımız. Şuan her şeyden memnunum, geçenlerde 2016 corolla kullanma fırsatı buldum, aynı yollarda kesinlikle golfümüz daha sessiz, özellikle şehirler arası sıcak asfalt olmayan kaplamalarda sanki teker üstünde gidiyormuşsun hissiyatı veriyor diğer araçlar. Kısacası lastik markanız ve modeliniz biraz sert ve seslilikle nam salmış bir marka ancak değiştirince de öyle sınıf atlamış gibi bir bekletine girmeyin.

Geri
Üst Alt