Sonunda lastiği yardım🙂

agacmalzeme

Paylaşımcı Üye

İsim
Mehmet
Ankara'da oturanlar bilir Batıkentte yerli ve milli bir kavşak vardır devasa büyüklükte içine giren kendini girdaba sokar sanki. Girince nevrim döndü navigasyonu açtım beni otobana çıkardı biraz gidince dur şunu bi kontrol edeyim dedim. Kenara çekip beni nereye götürüyor bakayım dedim yolun sağ tarafında bi cep gördüm biraz karanlıktı girerken aşağıdaki çukur ile tanıştım ve sağ ön teker kırıldı sandım. İnip bakınca lastik inmişti stepneyi taktım eve geldim. 

Lastikler seneye değişecekti şimdi bana 225 45 17 lastik lazım oldu Ankara'da olup satmak isteyen forumdaşlar olursa buradan yazabilir.

IMG_20200917_201136.jpgIMG_20200917_201127.jpgIMG_20200917_201144.jpgIMG_20200917_200906.jpgIMG_20200917_200912.jpgIMG_20200917_201028.jpg

Ankara'da oturanlar bilir Batıkentte yerli ve milli bir kavşak vardır devasa büyüklükte içine giren kendini girdaba sokar sanki. Girince nevrim döndü navigasyonu açtım beni otobana çıkardı biraz gidince dur şunu bi kontrol edeyim dedim. Kenara çekip beni nereye götürüyor bakayım dedim yolun sağ tarafında bi cep gördüm biraz karanlıktı girerken aşağıdaki çukur ile tanıştım ve sağ ön teker kırıldı sandım. İnip bakınca lastik inmişti stepneyi taktım eve geldim. 

Lastikler seneye değişecekti şimdi bana 225 45 17 lastik lazım oldu Ankara'da olup satmak isteyen forumdaşlar olursa buradan yazabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 37723Ekli dosyayı görüntüle 37724Ekli dosyayı görüntüle 37725Ekli dosyayı görüntüle 37728Ekli dosyayı görüntüle 37727Ekli dosyayı görüntüle 37726
Geçmiş olsun hocam, jantın balansına da baktırın bence. Az da olsa eğilmiş olabilir.

@agacmalzeme geçmiş olsun. Kaza bela olmasın da olan lastiğe olsun. Maalesef yollarda çukur taş araçtan düşen parça vs. Bu tür olumsuzluklara sebebiyet veriyor. 

Bir de bu hafta bir konunun başlığı ince stepne mi tam boy stepnemi onu tartışırken, böyle bir durumun olacağı ve ince stepneyle uğraşmanız da bir tecrübe yaratmış olmalı.

@ogzogz stepneyi değiştirmek 10 dk almadı çok hafif 🙂. Orjinal jantı koyunca sanki bagajda yer kalmadı birde masa vardı orda. Ben yine tercihimi mini boydan yana kullanmak isterim bagaj hacmi den dolayı ama arabayla beraber dijon gelmiş olsaydı eve koyar yerine mini alırdım. Sonuçta orjinal jant 🙂. Birde konuyu tartıştık konu soğumadan stepneyi kullandım.

@agacmalzeme tecrübe iyi ya da kötü tecrübedir. Amacına hizmet etmiş ve hafif oluşunu bir artı değer olduğu da mini stepne özelliklerine eklenmiş oldu sayenizde.  

Tekrar geçmiş olsun.

Tecrübe demişken bir tecrübede ben vereyim. Bijonlarınızı havalı tabanca ile sıktırmayın özellikle şifreli bijonu sökmekte zorlanabilirsiniz sökemeyedebilirsiniz. Lastikçi sıkmıştı servis şifreli bijonları sökememişti. Tekrar aynı lastikçi çok zor dökmüştü. Böyle lastik patlaması gibi bir durumda bizdeki bijon anahtarlarının sökmesi mümkün olmayabilir.

Geçmiş olsun , taktığınız stepnenin ölçüleri 125 70 16 mı ? Taktıktan sonra araba stepne tarafına bariz yatık oldumu sürüş etkilendimi ? İnce stepne almak istiyorumda Teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ankarada oturuyorsanız kış geliyor bende bir takım kış lastik var 2018 sonunda takıldı sıfır ayarında pek kullanma fırsatı olmadı. Uyarsa kış lastiği satılık. 225-45-17

@erkanwrc stepnenin ölçüsüne bakmadım. Sanırım bütün golflerde aynıdır. 75km hız limitörünü açarak geldim hiç bir sorun yoktu sağa sola çekme gibi yaklaşık 15 km sürdüm.

@tuncer_2632 teşekkür ederim kış lastik takımım hazırda var beni 2 sene daha götürür sanırım. Yazlık tek alıp kışlıkları takınca atacam artık. Zaten değişeceklerdi.

Geri
Üst Alt