2020 Golf araçta sağ arka koltuk tarafından gelen bir çıtırdı sesi ?

uranusgrey_golf

Katılımcı Üye

İsim
Furkan
Dün gece yolculuğunda kafam artık götürmediği için multimedia üniteyi kapatmıştım. Sağ arka koltukdan bir ses fark ettim. 

Ve bu ses ben arka koltukların yatınca ortaya çıkan metal kısmı bez bant ile sarmama rağmen geliyor. Var mı bir fikri olan ? 

Nereleri kontrol edeyim veya arka koltukları yatırıp birde öylemi deneyeyim ? 

Ustadim

Trim sesi dünyasına hos geldin

Bir yer kesiliyor diger bir yer başlıyor

Bendeki bagaj tarafindan gelen sesi çözemedim

Kaportaci - özel servis bakti bulamadi kaynağı

Upvote 0
Dün gece yolculuğunda kafam artık götürmediği için multimedia üniteyi kapatmıştım. Sağ arka koltukdan bir ses fark ettim. 

Ve bu ses ben arka koltukların yatınca ortaya çıkan metal kısmı bez bant ile sarmama rağmen geliyor. Var mı bir fikri olan ? 

Nereleri kontrol edeyim veya arka koltukları yatırıp birde öylemi deneyeyim ? 
Çıtırtı kasislerden geçerken veya aracın esnemesini gerektiren kaldırım inişlerinde vs mi oluyor ? 

Upvote 0
Aslında garanti kapsamındaki 2020 Golf (2020 model golf için yani yeni bir araç, sıfır ("0") araç için servis çözüm bulabilir.

Upvote 0
Kemer tokaları,

Arka koltukları yatıran düğmelerini kendisi (plastiği),

Sağ yolcu güneşliği (Sürüş anında sesin arkadan geldiği sanılırken aslında burası da olabilir. ) 

Arka yolcuların kol dayama yerlerinden veya kapı açma kolları 

Upvote 0
Benim 2015 golfte çıtırtı tıkırtı bişi yok her türlü trim yapacak köy yoluna rağmen pıtpıputput tertemiz gidiyor nazar değmesin 😂

Golfte de trim sesi dinleyeceksem satarım binmem ya 

Sizin kendi yaptığınız retrofitler sonucu bir kablo bir klips sesi de olabilir. Bir de şu kapı açma kolunun olduğu siyah trim parçadan gelebilir 

Upvote 0
Aslında araçta ses bile olmayabilir. Aracın her yeri ses yalıtımlı olduğu için içeride ses sıfır oluyor multimedia kapatınca ve en ufak lastikteki Taşın çıkardığı ses bile duyulabiliyor cam açıksa.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Benim araçtaki ses kol dayama yada kol dayamanın olduğu 2 li koltuktan geliyor itince yada yumruk🥊 atınca bildiğin titriyor  ama hep engebeli ve taşlı yollarda

@uranusgrey_golf hocam siz naptınız ses işini 

@Culture33 bende kol dayamada bardaklık bölümü yok hatta arıyorum bulunca takacağım 😄 

Upvote 0

@Omer58 arka koltukta orta emniyet kemerini tam çekin. Yavaş yavaş sola yaslayarak toplanmasını sağlayın düzelebilir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt