Golf highline satıp yeni kasa polo almak? Manuel yada Dsg tercihi?

Baho_34

Katılımcı Üye

İsim
Mert Bahadır
2013 Golf 1.4 tsi Highline manuel 81 binde ve Keyless+ergoactive koltuk masajlı ve ısıtmalı golf aracım var. Arabayı çok aşırı kullanmıyorum. Yılda 10 bin km bile yapmıyorum küçük bir ilçede neredeyse trafiksiz bir ilçede yaşıyorum. Ekonomik durumlardan dolayı yeni kasa polo düşünüyorum.Poloyu tercih etme sebebim modelli bir araba ve bagaj genişliği. Şuana kadar hiç otomatik ve cam tavanlı aracım olmadı. Sizlerin tavsiyesi ne olur onu merak ediyorum :rolleyes: Manuel mi yada Dsg mi tercih ederdiniz? Yada opsiyon şuda olsun diyeceğiniz birşey varmı? Ayrıca artık başka araba alma şansım yok pişman olurmuyum ^_^

Aracınızın yaşı 8 olsa da km si 4-5 yaşında kadar. Üstelik aracınız highline üzerine opsiyonları da var. 

Eğer gerçekten maddi olarak sıkışmış olmasam, ben böyle bir değişiklik yapmazdım hocam. 

Polonun bagajı geniş derken, onu anlayamadım? 

Ayrıca kalabalık olmayan bir ilçedesiniz madem, otomatik vites tercihiniz sadece heves almak için olacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Baho_34 dsg 1.0tsi polo ben tavsiye ederim. Buradaki en büyük artınız ekonomik olarak paranızı korumak, güncel yeni bir arabaya binmek ve nispeten piyasası hızlı golften piyasası daha da hızlı genç düşük km bir arabaya binmek. 

Şuanki aracınızın model prestijinden, sessizliğinden ve donanımından vazgecip daha genç daha düşük km otomatik nispeten daha az yakan bir araca gececeksiniz. Ve bence ekonomik açıdan da mantıklı bir hareket olacaktır. 

Bundan sonra başka bir araba şansınız yoksa kısmını bilemiyorum ancak. Ömürlük olsun derseniz golf, parasını korusun derseniz polo derim. 1.0tsi dsg comfortline size hayli hayli yeter. 

@tiesay Kusura bakmayın lütfen biraz hızlı yazmışım 🤭 Bir önceki kasadan daha fazla bagaj hacmine sahip oldu demek istemiştim. Önceki kasa pololar 280 litre idi.

Highline tsi(bağımsız süspansiyon) üzerine keyless ve koltuk ısıtma.Akıl vermek gibi olmasın yanlış anlamayın ama bankadan kredi veya başka bir alternatif düşünürdüm.

@Baho_34 dsg 1.0tsi polo ben tavsiye ederim. Buradaki en büyük artınız ekonomik olarak paranızı korumak, güncel yeni bir arabaya binmek ve nispeten piyasası hızlı golften piyasası daha da hızlı genç düşük km bir arabaya binmek. 

Şuanki aracınızın model prestijinden, sessizliğinden ve donanımından vazgecip daha genç daha düşük km otomatik nispeten daha az yakan bir araca gececeksiniz. Ve bence ekonomik açıdan da mantıklı bir hareket olacaktır. 

Bundan sonra başka bir araba şansınız yoksa kısmını bilemiyorum ancak. Ömürlük olsun derseniz golf, parasını korusun derseniz polo derim. 1.0tsi dsg comfortline size hayli hayli yeter. 
Teşekkürler ☺️. Otomatik ve Cam tavanlı aracım hiç olmadı.Korkum Dsg problemi yaşamak ve cebimden çıkacak olan yüklü miktarda para 😔

@ogzdrk Kredi borcumdan ve işsiz kalmamdan dolayı böyle bir konu açma gereği duydum 😇

Sebep? ekonomi.

Seçenek? Polo.

Beklentiler? Cam tavan ve DSG isteği + ekonomi yapmak. 

Başka seçenek var mı?  ?

Pişman olunur mu? Her seçiş bi vazgeçiş.  

Hayırlısı olsun.

@Baho_34 o konuda ben de manuelciyim hocam 👍 ancak şu dönemde dsg olmayan vw ne kadar sorunlu da olsa aynı zamanda hızlı satışı olan bir özellik. 

Dsg polo 5 yıl sonra değerini de km sini de korur. Ama sizin aracınız 5 yıl sonra 12 yaşında ve eski olur. Ekonomik durum çok önemli değilse ben golfe binmeye devam ederdim ya da 1.0 tsi manuel golf bakardım. Ancak manuel polo bakmazdım. 

@ogzogz Cam tavan ve dsg isteğim yok ☺️ Hangisi mantıklı ise ona hep birlikte karar verebiliriz 😇

@Baho_34 Umarım en kısa zamanda güzel bir haber alır ve iş hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz. 

Konu ekonomik ise ve bu ticaret sonucu elde edilecek tutar sizin ihtiyacınızı görecek ise pek tabi yapılabilir, buna laf söylemek de kimsenin haddi değildir. 

Tek tavsiyem işsizlik anında oluşan boşluk ve gelecek kaygısı nedenli panik hareketleri çok tavsiye etmem. Zira ekonomik olarak şu anda kapıda bekleyen acil ödemeler, borçlar yoksa malınızı korumanızı, ancak şartlar yine de umduğunuz gibi gitmezse o vakit bu işi yapmanızı tavsiye ederdim. 

b sınıfı manuel araç ileride ikinci elde zarar ettirir. b sınıfı ikinci elde otomatik acayip tutuluyor cünkü genelde ilk arabaları alınan eşler ve kız çocukları :)

Geri
Üst Alt