Dpf temizliği esnasında performansı

Abyz0234

Üye
İsim
Ali
Aracım dsg 1.6 tdı bu dpf temizliği başladığı esnada aracım aşırı derece atik gaza dokunmamla koltuğa yapıştırıyor hatta dur kalklarda ani şekilde kalkınca 1 ve 2. Viteste bile patinaja düşüyor. Ama dpf bitince sanki aracım 115 beygirden 90 beygirw düşmüş gibi bi o kadar hantallaşıyor.Acaba bu bir sorun felan mı yoksa normal mi? Şahsen ben her zaman aracın öyle atik kalmasını istiyorum o yüzden dpf devreye girince aşırı derece seviniyorum yani

Sonra düşünüp diyorumki motoru işte hantal veya sağır felanmı alıştırdım nie böyle hantal hep diorum daha atik olması için acaba genel olarak biraz sıkıştırmam lazım mı ? 

@Abyz0234 hocam araç dpf temizlik sırasında deviri yükseltip ekstra olarak daha fazla yanma ile bir egzoz basıncı oluşturuyor. Yakıt tüketimi de artıyor haliyle. Ne kadar yakıt o kadar randıman. 

Aracınızın normal halidir bu. Dpf temizliği sırasındaki atikliği de hissedilecek kadar vaov bir fark değildir aslında. Biraz daha performans istiyorsanız yazılım şirketleriyle görüşebilirsiniz. 

Gaz tepkileri kesinlikle fark ediyor fakat tsi kadar yaktıktan sonra hiç gerek yok, ekmek köfte hesabı.

Hocam yanlız normal dpf temizliği olmadı zamanda arkadaşımın aracı aynısı 9 bin km de benimkide 30 bin kmde araç bire bir aynı yan yana kaldırdığımız zaman çok aşırı değil ama az da olsa fark atarak yanımdan ilerliyor bunun sebebi ne olabilir acaba ben uzun bir süre arabayı yormadan zorlamadan kullandım performans düşüklüğümü oldu acaba bir kaç kişiye sordum dedilerki biraz sıkıştır işte git gide motor kendine gelir hantal alışmaz dediler sizce doğrumudur cevap verdiğiniz için teşekkür ederim 

Çare RSA

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam yazılımdanda korkuyorum garantiden çıkar vs diye ama bu pedal commender düşündüm acaba onun faydası oluyormu

Pedal commander hiç kullanmadım bilmiyorum
Benim arabam büyük turbo garanti ile ilgili bir sıkıntı yaşamadım herhangi bir işim olduğunda yardımcı oluyorlar sürekli aynı danışmana giderseniz sıkıntı olacağını zannetmiyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Rejenerasyon da bende farkettim ciddi yürüyor işte

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pedal commanderin en hassasinda bile dpf temizliginde ki bahsettiginiz hissi yakalayamazsiniz. Maksimum 3-4 hp artiyordur, oyle hissetmenizin sebebi sifir lag. Dokununca aninda ilerliyor, normalde ayginizi gazdan cektiginizde enjektorler yakit püskürtmez ve turbo basincida neredeyse olmaz. Dpf temizlerken yakit daha fazla puskurtup, turboda kismen spoolda yaptigi icin hissiyat super geliyor :D  Gidisinda fark olacagini dusunmuyorum

Bende katılıyorum dpf de altımdan kayıp gidiyor araba hatta gaz tepkileri bir benzinli gibi oluyo anında aliyo sara sara gidiyo yokuşta vs 

@Abyz0234 merhaba hocam bu durum bende tam tersi. Dpf çalıştığında aracım hantallasiyor. Vites geçişlerinde silkeleme ciddi derecede artıyor. 

Geri
Üst Alt