Mk7 Makyajlı kasanın neye benzeyeceğine dair öngörüleri ve hayalleriniz neler?

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Mk7 Makyajlı kasanın neye benzeyeceğine dair öngörüleri ve hayalleriniz neler?

İlk Mesaj Benden olsun

Bana kalırsa yeni Full Led Far grubunun iç kısmı büyük ölçüde passat'ta denenen farlara benzeyecektir.

Neden derseniz Yeni Tiguanda 'da aynı farlar kullanılmış.

e-Golf'ün farları da Full Led ve dilerim bunlara benzemezler..

Şu da güzel bir tasarım:

Dolayısıyla farlar hakkında son kararım şu yönde:

Moderatör tarafında düzenlendi:
STOP GRUBU

B6D3Xg.jpg

Ben Oyumu sonuncuya veriyorum..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Far grubu hakkında konuşabilirim. Bence bir değişim yapılacaksa ki yapılır diye tahmin ediyorum mercekli sistemde uzunlar kısalar hepsi ampul yerine LED e geçecektir diyebilirim. 5 gün önce ailemizin yeni üyesi 2016 caravelle imizi teslim aldık. Far grubu her zamanki gibi sinyaller hariç tamamıyla LED. Özellikle sizinde paylaştığınız ve caravelle ede gelen passat farlarındaki gibi çift mercek olacaktır, dolayısıyla tahmininiz bencede olası gibi geliyor, passat ve caravelle e göre bir miktar daha sportif olacaktır tabi çizgiler.

659039.jpg

Upvote 0
Bence farların kesiminde değişiklik olmayacaktır, yoksa 8. nesile değişecek bir şey kalmaz. Autobild Vw'e çok yakın bir site, şahsen oranın tanıttığı gibi bir tasarım bekliyorum.

Upvote 0
makyajını falan bilmem ama aracın kasasını biraz sportif hale getirsinler. bi i30 kadar, mazda3 kadar olmasada biraz daha sportif tasarım. hb araçta klasik tasarım pek yakışmıyor kanımca.

Upvote 0
En fazla ön ve arka tamponlar ile, farların sınır hatları ile oynamadan iç yansıtıcılarını değiştirerek farklı bir görüntü sunarlar diye değerlendiriyorum, farların sınır şartları değişirse çamurluklarında değişmesi gerekir ve bu azımsanacak bir maliyet değil, ön sağ sol çamurlukların 4 operasyonlu bir kalıp ile üretildiğini ön görsek ve kalıp başına 60 000 euro olsa sırf çamurluk maliyeti 480 000 euro yapıyor, arka farlar değişirse komple c sütünu değişeceğinden ve bu parçada ön çamurluğun aşağı yukarı 4 katı büyüklükte olsa, kalıp başına 150 000 euro x4 x2 1200 000 euro eder, ve seri üretimde en az 4 kalıp seti kullansa..... yani diyeceğim sadece farların içi ve tamponlar değişir :)

saygılarımla

Upvote 0
@ft19

hocam Golf ün olayı bu ama, araç çıktığından beri klasik çizgisini bozmuyor ve ciddi bir kesim sırf bu yüzden bu aracı tercih ediyor.

Upvote 0
ErsinEsk dedi:
Far grubu hakkında konuşabilirim. Bence bir değişim yapılacaksa ki yapılır diye tahmin ediyorum mercekli sistemde uzunlar kısalar hepsi ampul yerine LED e geçecektir diyebilirim. 5 gün önce ailemizin yeni üyesi 2016 caravelle imizi teslim aldık. Far grubu her zamanki gibi sinyaller hariç tamamıyla LED. Özellikle sizinde paylaştığınız ve caravelle ede gelen passat farlarındaki gibi çift mercek olacaktır, dolayısıyla tahmininiz bencede olası gibi geliyor, passat ve caravelle e göre bir miktar daha sportif olacaktır tabi çizgiler.

659039.jpg
Opsiyon olur. Ya da Uled fiyatını eklerler zam yaparken o zaman da 4-5 bin tl daha eklemeleri lazım üzerine.

Upvote 0
iamalegend dedi:
@ft19

hocam Golf ün olayı bu ama, araç çıktığından beri klasik çizgisini bozmuyor ve ciddi bir kesim sırf bu yüzden bu aracı tercih ediyor.
tabi renkler ve zevkler tartışılmaz, orası ayrı konu. golfte begenmediğim tek şey dış tasarım. biraz daha sportif görünüm. illaki abartılı spor görünüm demiyorum. muadili diğer çoğu hb araçta dış tasarım değişti, sportif hale geldi.

ayrıca kasa büyüklüğü tam c sınıfı gibi görünmüyor. b ve c arası.

Upvote 0
şimdiye kadar golfe hiç bakmamıştım golf 4 den bu yana golf 4 çıktığında malum gençlik araba almak aklımızda bile değildi zaten bi efsane idi golf 4 ondan sonrasında hiç bi golf beni ne uzaktan ne yakından etkilemedi taki golf 7 çıkana kadar . ve diğer sınıf rakipleri ile kıyaslayınca hem iç hemde dış tasarım ve iç mekan rahatlığı olarak ( benim için öncelik bu ikisi ) diğerlerinden çok daha guzel gorundu bütcem fazla olmadığından ford focus a yöneldim istemeyerek peşine düştüm ama içim içimi yedi golf die. nitekim bende acele etmem almam dedim ki olede yaptım şu an çok mutuluyum bu kararı verdiğime

uzun lafın kısası benim golf hakkındaki fikrim golf 4 den sonraki en guzel kasa ve bole guzel bi kasada çıkaramıcaklar gibime geliyor youtubedeki golf 8 i gordukten sonrada bu fikrim sabitlendi makyaj falanda farları düzeltseler ve multimedia ekranını daha kaliteli bişi koysalar dahada guzel araç olurdu die düşünüyorum

golf 7 niz varsa değerini bilin efsane kasa bu olucak :D

Upvote 0
Herşeyi bıraktım tiguan gördüm yıkıldım ben.

Upvote 0
Site içerisinde makyajın 2016 Mart'ta tanıtılacağına dair yorumlar okudum.
Yurt dışı kaynaklı sitelerde ise 2016 sonuna doğru anca tanıtılır 2017 başlarında satışına başlanır yorumu gördüm. Henüz net bir açıklama bulamadım.

Bu arada @silvershadow resimleri önizleme şeklinde görüntüleme seçeneği sunma imkanınız olabilir mi?
Bu şekilde sayfada gezinmek zorlaşmakta.

Upvote 0

Polonun ön far grubunu koymuşlar. 

Passata benzetirler diye bekliyordum. Beğenmedim.

Stoplar güzel, ekran çok büyük, göz alıcı.

Bana gerçek değil gibi geliyor, bilemedim. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt