Alcantara altı kesik Golf 2020 Direksiyon çalışmamız !!

uranusgrey_golf

Katılımcı Üye

İsim
Furkan
Merhabalar,

Malum araç 2020 olunca Deri kısımlarını korumaya almak aracı aldığım günden beri aklımdaydı.  Nihayet bugün 1. aşamayı tamamladık 2. aşamada ise vites derisini korumaya alacağız. 

Tercihim Gri halkalı ve açık gri dikişli alcantara oldu. :masallah:

Buyrun : 

IMG_1815.jpg

6e3688cc-a1b0-426d-95ac-e0c6a2a67a44.JPG

IMG_1809.jpg

59324100-A389-4671-A08F-E2EC547B56BA.JPG

IMG_1806.jpg

Uygulama başarılı, ama o güzelim deri direksiyona siz dokunamayacaksınız, o zaman ne anlamı kalıyor ki. Bence siz eskitin direksiyonu ikinci elde alan yenilesin. 
Haklısınız ama Alcantara önceki aracımda denememiştim. Hissiyatına bayıldım bir süre böyle kullanacağım. 

Sebebi : Pandemi sürecinde sürekli Kolonya-Dezenfektan-Bazen eldiven kullanılıyor. Alkol deriye yapışır ve araç güneşte kalınca yakıyor derisi soyuluyor.

Bu şekilde hiçbir sorun olmayacaktır..

Merhabalar,

Malum araç 2020 olunca Deri kısımlarını korumaya almak aracı aldığım günden beri aklımdaydı.  Nihayet bugün 1. aşamayı tamamladık 2. aşamada ise vites derisini korumaya alacağız. 

Tercihim Gri halkalı ve açık gri dikişli alcantara oldu. :masallah:

Buyrun : 

Ekli dosyayı görüntüle 37601

Ekli dosyayı görüntüle 37602

Ekli dosyayı görüntüle 37603

Ekli dosyayı görüntüle 37604

Ekli dosyayı görüntüle 37605
Gule gule kullanin maliyet ne oldu bilgilendirirseniz guzel olur aslinda :)  

Ayni adama yaptırdik sanirim ustad

Oto. Derici

Benim alcantra karisimi hissiyat evet güzel

Alttaki foto da@muhammedakgunes in fakir işi düz deri

1353dea6a84200aa2ae5bd5881ade4ce.jpg
75942149cbdfe56ea75647ec3b0dfe14.jpg

Hayırlı olsun. Ben de zamanında alkantara mı normal deri mi derken bakımı uğraştırmasın uzun ömürlü olsun diyerek deri seçtim. Malum alttaki deriyi korumak uğramamak adına zaten bir şeyler yapıyoruz diye düşündüm. Yaptığım zamanlarda pek bu tarz şeyler yoktu ve çinden almıştım. Tuş kısımlarının tam oturması ve orasının açıkta kalmaması ilk önceliğimdi. O sebeple aliexpressten tamamen direksiyonun deri kısmını kaplayan böyle bir ürün aldım. Yine hem orjinal topuzu yıpratmamak hem de direksiyonun görüntüsü ile tamamlamak adına audi topuzun benzer bir topuz aldım ve böyle kombin yaptım :D Ekli dosyayı görüntüle 18694

Daha sonra gti topuz denk geldi ve çerçevesi ile onu takayım dedim. Malum bizim vites çerçevesi önündeki krom yer kavlaması - kabarması ile meşhur. Bu yöntemle de sorunu yaşamadan önlem almış gibi oldum. 

IMG_20200722_161638.jpg

Başlık altında yine düşünenlere fikir edindirmesi anlamında naçizane tecrübe ettiklerimi seçenek olarak paylaşmak istedim :)

Vites körüğünün derisinde alkantara kullanınca orası böyle tozlanmış eskimiş gibi bir görüntü oluşturabiliyor. İnternette birkaç kez hem topuzu hem körüğü alkantara yapanlarda görmüştüm. O sebeple direksiyon dikişi rengiyle aynı dikişe sahip standart deri kullanabilirsiniz viteste de  :)

Tekrardan hayırlı olsun :)

Bence yapılmaması gereken bir şeyi yapmışsınız. Hayırlı olsun diyelim  

Çok iyi yapmışıniz hocam aracını düşünen aracına değer veren insanlar hayatta bir çok alanda güvenilecek insandır derim...

Sıfır araba bana hizmet etsin anlayışı ile 200 bin civarında almış olduğunuz aracı hor kullanmaniz mantık dışı olurdu...

Tek eleştirim var eleştiri demeyelim de ne yazık ki hiç sevmiyorum o tuş takımınin köşesi görünüyor ta hiç hoş olmuyor bence 

R-direksiyon kaplama, eski r direksiyon bulunursa hesapli olur

Ekli dosyayı görüntüle 37606
Bunun hastasiyim ben de ne yazık ki yaptiracak imkanım yok şu anda :(

yine de hayırlı olsun pandemi sürecinde mantıklı işlem 🖒🖒🖒

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok iyi yapmışıniz hocam aracını düşünen aracına değer veren insanlar hayatta bir çok alanda güvenilecek insandır derim...
Sıfır araba bana hizmet etsin anlayışı ile 200 bin civarında almış olduğunuz aracı hor kullanmaniz mantık dışı olurdu...
Tek eleştirim var eleştiri demeyelim de ne yazık ki hiç sevmiyorum o tuş takımınin köşesi görünüyor ta hiç hoş olmuyor bence 
Bunun hastasiyim ben de ne yazık ki yaptiracak imkanım yok şu anda [emoji20]
yine de hayırlı olsun pandemi sürecinde mantıklı işlem 🖒🖒🖒
TRY 193.51 | CARDAK el dikişli siyah karbon fiber deri süet direksiyon kılıfı Volkswagen VW Golf 7 için Mk7 yeni Polo Jetta Passat b8
https://a.aliexpress.com/_msQojJh

Yukqrdaki gorunume bu kilifla ulasilabilir?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fe30e23865e733404cf6487421a5694d.jpg

Bence deri direksiyonu tepe tepe kullanın, çok deforme olursa Ünal usta veya ArtCar da derisini yeniletin ilk günkü gibi olur.
Sonuçta golf kullanıyorsunuz, direksiyon hissiyatının Clio olmasını kimse istemez. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@coskun023 sonuna kadar katılıyorum, koltuklarım bej ve alcantara ama eskiyecek ve kirlenecek diye kılıf mı kullanayım? O zaman neden golfe biniyorum? Babamın Doblo da da var kılıf. Direksiyon deri, önceki aracım olan Fiesta nın deri değildi, e deriyi hissetmeyeceksem neden golf kullanıyorum? Ayrıca işçilikten mi bilmiyorum ama aynı model kılıfı bir kaç direksiyonda incelediğimde kılıfın direksiyon üzerinde hareket ettiğini hissettim, güvenlik zafiyeti oluşturur bu durum

Pandemi süreci düşüncesi doğru bende aynı düşünceyle alcantara karışımlı bir kaplama yaptım, direksiyon söylediğiniz gibi çok hızlı aşındı bir anda hep kolonya ve alkol sanırım. Yanlız alcantara için düşüncem aldığım zamanlarda koyu gri iken şimdi kirli bir görüntüye sahip oldu nedenini bilmiyorum  :)

Geri
Üst Alt