Debriyaj baskı balata & volant değişim fiyatı hk.

Franquaz

Katılımcı Üye

İsim
Aytek
Merhaba,

(Aracım 1.2 TSI Manuel 44.000 km)Yakın zamanda bu deriyaj baskı bası balata & volant değişimi yapan oldu mu ? Bugün 2 yetkili servisten işçilik dahil fiyat aldım 5300 TL olarak indirimli olduğunu ilettikleri fiyat aldım. Websitelerden incelememe ilişkin Debriyaj baskı balata seti için 1.200 tl civarı bi fiyat bulmuştum, servis bu sete 2.000 TL iletti, 1.800 TL Volant için fiyat iletti

Deneyimleriniz, referanslarınız mevcut paylaşabilir iseniz çok sevinirim..

Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba benzer konu için yetkili servise gitmiştim usta burada 5000bin fiyat verirler benim maslak oto sanayide yerim var 2500'e yaparım demişti. Orijinal parça kullanarak. Firma ismini vermeyeyim adam sıkıntıya düşmesin. Beykoz acarlardan 6 yaş indirimiyle daha uygun hatta epey uygun teklif aldım. Acarlar'a bırakmayı düşünüyorum, en azından iki yıl garantili. Olay biraz servis danışmanında bitiyor, parça ve işçilikte güzel indirim yapabiliyorlar.

km: 80.000 aslında biraz daha gider ama o bilye sesi hoşuma gitmiyor.

Merhaba,

(Aracım 1.2 TSI Manuel 44.000 km)Yakın zamanda bu deriyaj baskı bası balata & volant değişimi yapan oldu mu ? Bugün 2 yetkili servisten işçilik dahil fiyat aldım 5300 TL olarak indirimli olduğunu ilettikleri fiyat aldım. Websitelerden incelememe ilişkin Debriyaj baskı balata seti için 1.200 tl civarı bi fiyat bulmuştum, servis bu sete 2.000 TL iletti, 1.800 TL Volant için fiyat iletti

Deneyimleriniz, referanslarınız mevcut paylaşabilir iseniz çok sevinirim..

Teşekkürler
Öncelikle geçmiş olsun diyorum, 44.000 km az değil mi sanki erken bitmiş gibi. bu değişimlerin serviste yapılması daha uygun gibi geliyor, hem doğru parça doğru işlem hem de 2 sene garantili olması. sanayide yaptırırsanız 2-3 ay sonra aynı yerden arızayı verdiğinde 1 kuruş bile ödemeden arızanızı. 2 gün önce kuzenimin polo aracında aynı parçalar değişti, dışarıda 3500-4000 tl gibi fiyat verdiler, aynı parçaların değişimi için de servis 5000 tl fiyat verdi ve bu fiyata rulmanları cıvataları kısacağı iğneden ipliğe her şey dahil, sanayi gibi abi şu parçayı da al gel demezler yani.

Öncelikle geçmiş olsun diyorum, 44.000 km az değil mi sanki erken bitmiş gibi. bu değişimlerin serviste yapılması daha uygun gibi geliyor, hem doğru parça doğru işlem hem de 2 sene garantili olması. sanayide yaptırırsanız 2-3 ay sonra aynı yerden arızayı verdiğinde 1 kuruş bile ödemeden arızanızı. 2 gün önce kuzenimin polo aracında aynı parçalar değişti, dışarıda 3500-4000 tl gibi fiyat verdiler, aynı parçaların değişimi için de servis 5000 tl fiyat verdi ve bu fiyata rulmanları cıvataları kısacağı iğneden ipliğe her şey dahil, sanayi gibi abi şu parçayı da al gel demezler yani.
Merhaba,

Bulgu aslında net değil :)  Debraj da sertlik mevcut, kalkışta bi titreme, olmaya başladı. Olma ihtimalleri arasında yaptırmak ta istiyorum biraz pimpirikliyim :)  Hızlanırken hantal kaldığını düşünmeye başladım arabanın..

Merhaba,

Bulgu aslında net değil :)  Debraj da sertlik mevcut, kalkışta bi titreme, olmaya başladı. Olma ihtimalleri arasında yaptırmak ta istiyorum biraz pimpirikliyim :)  Hızlanırken hantal kaldığını düşünmeye başladım arabanın..
Volan değil de sanki baskı balata sıkıntısı gibi. servise gidin bir test sürüşü yapsınlar.

Volan değil de sanki baskı balata sıkıntısı gibi. servise gidin bir test sürüşü yapsınlar.
Seti değiştirdiğimizde Volan değişimide öneriliyor o sebepten toplu yaptırmak istedim niyetim öyleydi.. Serviste götüreceğim bakalım

Seti değiştirdiğimizde Volan değişimide öneriliyor o sebepten toplu yaptırmak istedim niyetim öyleydi.. Serviste götüreceğim bakalım
Görüştükten sonra sonucu burada da paylaşırsanız seviniriz.

@FranquazKesinlikle serviste yaptırmanızı öneririm hocam. Bir sıkıntı çıkarsa en azından karşınızda muhattap bulursunuz. Aracınız yetkili servis bakımlıysa pazarlık edip biraz daha düşürebilirsiniz. 

@FranquazKesinlikle serviste yaptırmanızı öneririm hocam. Bir sıkıntı çıkarsa en azından karşınızda muhattap bulursunuz. Aracınız yetkili servis bakımlıysa pazarlık edip biraz daha düşürebilirsiniz. 
Manuel de olsa mekanik aksam ile ilgili değişim işi için aynı şekilde düşünüyorum, onun için yetkili serviste yaptırmaya planım var..

Görüştükten sonra sonucu burada da paylaşırsanız seviniriz.
Tabii ki

Merhaba,

Hocam kalkışta titreme derken gaz vermeden kalkarken mi

Hocam tam olarak sorun nedir bilmiyorum, Volkswagen de baskı balatanın erken bittiğini de okumuştum bir kaç yerde. Ama değişim için erken olduğunu düşünüyorum. Tabii ki her ışıkta araç viteste, ayağınız debriyaj pedalında değilse. Tabii ki sorduğunuz soru da bu değil ama düşüncemi dile getirmek istedim 

Acemi şoför değilseniz veya baskı balata hatalı değilse 44.000 km baskı balata bitmez. 

Tavsiyem aracı başkasına da sürdürün aynı hisleri başkasıda yaşıyorsa o zaman baskı balataya bakılabilir. Turbo problemi olabilir mi diye geldi benim aklıma veya başka bir şey. 

Volanda sorunlu olabilir tabi ki bazı araçlarda problemli geldiğini duyduk. 

Ankara için bir örnek ??

Her akşam eve dönüş hikayelerinde 

Dikmen polis evi kavsağından baslayarak 

Dikmen caddesi full tırmanış

İlker sinan cad girişine kadar 2,6 km

Hadi daha da bahtsız bir durum,

Ev keklikte (keklikpınarı)

Bu güzergahta 5,5 km ile sonlanıyor.

Polis evi / keklik arası 13 tane lamba ve 18 den sonra dur kalkın babası ....+ Bu tırmanış

Hani markaların kullanım kılavuzlarında yazar ya AĞIR KULLANIM KOŞULLARI

Alın size ağır kullanım

Baskı balatayı / kavramayı yiyen

Motor /motor yağı ilişkisinde 15000 km ?

Ben bu güzergahta hergün arabanın anası ağlatsam 15 bini beklemem 10 binde motor yağını değistirirdim.

5,5 km şehirici tırmanma seridi mi olurmuş ? 

Ankara lılar  ne dedigimi anladı!!

Eğim ? Anlatmama gerek yok ...

Geri
Üst Alt