-Golf'ten Polo'ya Geçiş- Fikirlerinize ihtiyacım var :)

berke05

Üye
İsim
Berke
Merhabalar GolfTutkusu Ailesi.

2016 Golf 7 1.6 Tdi Dsg aracımızı nakit ihtiyacımızdan dolayı satma kararı aldık.

İkinci el piyasası hiç şaşırtmıyor hala aynı gariplikte :)

Şimdi değerli abilerim, kardeşlerim size sormak istediğim şu.

140.000 Tl'ye kadar Bir Polo almayı düşünüyoruz. Bildiğiniz gibi Polo'da çok seçenek var.

1.4 Tdi, 1.2 Tsi, 1.6 Tdi, 1.4 Tsi, 1.2 Tdi vesaire.

Daha önce 1.6 Tdi bir polo vardı bizde ancak golf'e bindikten sonra kendisi teneke gibi gelmişti :)

Yolda gidiş hissiyatı olsun, iç konforu olsun, direksiyonunun yumuşaklığı olsun.

Açıkçası TSİ motor beni korkutmuyor. Az yakıyor diye duymuştum sizlerden de. Bildiğiniz gibi polo 2014 itibariyle TSİ'lerde iç paneli değiştirdi. Eski boş direksiyondan vazgeçildi, RCD 510 kullanılmaya başlandı.

En azından böyle bir araç denk getirirsem eski boş poloya binmemiş olurum ve içindeki o sade görüntüden kurtulmuş olurum diye düşünüyorum.

Sizin fikirlerinizi de merak ettiğimden burada sormak istedim :) Benim yerimde olsanız siz nasıl bir yol izlerdiniz? Ve sizce en mantıklı kombinasyon nedir? (1.2 Tdi, 1.4 Tsi, 1.6 Tdi vs. aralarında)

Şimdiden çok teşekkür ederim.

@berke05 Merhaba, hayirlisi olsun

140 bin liraya ikinci el polo yerine sifir km hyundai i10 daha iyi olmaz mi bulunabilinirse, sanirim türkiyede üretiliyor

Polo'da tsi tercih ederdim, ama yilda 20 binkm üstü kullaniyorsaniz tdi daha mantikli

Dün bir tanıdığım galericiye 2015 90 binde 1.2 tsi dsg comfortline polo aracını sattı kaput boyalı farlar tampon değişik 7 küsür bin tl hasar kayıtlı 135 bine satmış.

2014 sonrası poloda rcd510 değil composition colour ekrana geçildi bahsettiğiniz ekran 6r poloda mevcut veya ona takılabilir.

1.2 tsi polo manuel ve dsg olarak kullandım uzun yolda 5 litre yakıt tüketimi vardı şehir içinde 6.5-7 litre arasıydı güzel arabadır bütçenize göre en temiz arabayı almanızı öneririm son fiyat artışlarından sonra herkes yıkık arabasını satmanın derdinde hayırlısı olsun adınıza

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bir önceki aracım 1.2 tsi Polo Lounge Manueldi tavsiye ederim :rolleyes:

@berke05 öncelikle geçmiş olsun :)   polo alınacaksa 1.6 tdi 90 hp veya 1.4 tdi 90 hp alınmalı. 1.6 tdi golften sonraki 1.2 ler sizi tatmin etmeyecek

Moderatör tarafında düzenlendi:
@krym Hocam teşekkür ederim Golf'ten sonra i10 pek tatminkar gelmez gibi geldi. Polo yine kardeşi sayılır :)

@Gökhan Bilgin Evet 6R kasadan bahsediyorum. Rcd 510'u yanlış yazmışım :) Direksiyon ve multimedyası farklı işte normal 6R'dan. Yine de göze güzel gözüküyor. Tsi bana da şuan olabilir gibi geliyor ama bilemedim.

@Baho_34  Ben dsg düşünüyorum hocam, yakıt tüketimi nasıldı?

@cagan91  İyice kafam karıştı :) 1.4 Tsi için de mi aynı fikirdesiniz?

@berke05 piyasada fazlasıyla sıfır araç var örnek egea hatchback hem segment olarak poloya düşmezseniz tabii ki sizin tercihiniz, Polo bakacak iseniz şehir içi çok km yapıyorsanız benzinli 1.4 ler yakıyor maalesef tercih sizin.

@Negatiwe abi sen ne yapıyorsun ya canımızı mı alacaksın atma fotoğraf sen gözünü yiyim bunlar nedir ya hepsi bebek bebek 😆

Polo 1.2 TSI Lounge tercihim olur bunların arasında. 

Donanımdan ödün verirseniz 1.2 TSI Midline Plus Golf bakabilirsiniz 2015 ve öncesi bulabilirsiniz tahminen.   

anladığım kadarıyla 1.2 tsi az yakıyor ama gitmiyor, 1.4 tsi gidiyor ama çok yakıyor :D   1.4 tdi de aklıma yatıyor aslında. dolu paketlerinden denk gelse. Bir de bu poloda chrome edition serisini bilen var mı? Nedir bu? Neleri kapsıyor?

Geri
Üst Alt