Golf 7 highline farlar kendi kendine sönüyor

Birhan28

Yeni Üye
İsim
Birhan YUVARLAK
Selamın aleyküm hepinize hayırlı akşamlar 2013 model highline golf araç sahibiyim aracımın farları bi xenon ama aracımın şöyle bir sıkıntısı var ampulleri yeni değişmeme rağmen farlarım kendi kendine sönüyor yaklaşık olarak 3 saniye içinde tekrar yanıyor ve bu sürekli devam ediyor. Bir de aracımda aydınlatma arazısı diye bir yazı geldi bu konular hakkında bana yardımcı olursanız çok sevinirim hepinize iyi akşamlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Muhtemelen beyinden kaynaklı hocam, beyinler değişmedi ise

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles hocam bu konularda bilgilidir kendisini davet edelim görüşünü öğrenmiş oluruz onun da, siz de isterseniz bir tanışma yazısı yazın, forum üyeleri sizi tanımış olsun

Selamın aleyküm hepinize hayırlı akşamlar 2013 model highline golf araç sahibiyim aracımın farları bi xenon ama aracımın şöyle bir sıkıntısı var ampulleri yeni değişmeme rağmen farlarım kendi kendine sönüyor yaklaşık olarak 3 saniye içinde tekrar yanıyor ve bu sürekli devam ediyor. Bir de aracımda aydınlatma arazısı diye bir yazı geldi bu konular hakkında bana yardımcı olursanız çok sevinirim hepinize iyi akşamlar  
2 olasılık var., ya elektrik tesisatında bir sorun var., ya da xenon güç modülü (xenon beyinlerinin) ömrü bitmiş.,

Yüksek ihtimalle xenon güç modülü arızalı., sağ ve sol far olmak üzere 2 tane bulunur., ikisinin de değişmesi gerekir., servise veya oto elektrikçiye götürüp baktırmak gerek..

Merhaba değerli forum üyeleri acaba xenonlar kaç km veya yılda bir değişmeli? Biliyorum bu soru ampül için biraz garip ama bunun bir ömrü vardır diye düşünüyorum aracım 84k ve 5 yıl oldu ve şu an performansı yüzde kaç bu ölçümü yaptırabilir miyiz? Serviste vs. Açıkcası hiç memnun değilim aracın üstünde orj fabrika farlar duruyor. Gece yolculuğunda bazı araçlar sollarken yola nur iniyor resmen sövüyorum benim farlara. Yok mu buna bir çare??

Merhaba değerli forum üyeleri acaba xenonlar kaç km veya yılda bir değişmeli? Biliyorum bu soru ampül için biraz garip ama bunun bir ömrü vardır diye düşünüyorum aracım 84k ve 5 yıl oldu ve şu an performansı yüzde kaç bu ölçümü yaptırabilir miyiz? Serviste vs. Açıkcası hiç memnun değilim aracın üstünde orj fabrika farlar duruyor. Gece yolculuğunda bazı araçlar sollarken yola nur iniyor resmen sövüyorum benim farlara. Yok mu buna bir çare??
Hocam

Test işlemi servislerde yok sanırım

Önünüzü yeteri kadar aydinlatmiyorsa değişim zamanı gelmiştir

@forzaGilles tahmini olarak ne kadardır ki fiyatı
Fiyat söylemek zor., servise sormanızı öneririm., çıkmacılarda da bulabilirsiniz ancak bu tip elektronik parçaları mecbur kalmadıkça çıkma olarak almanızı önermem.,

Çıkmacılar kolay kolay ucuz parça satmaz., uyguna satıyorsa bilin ki sattığı xenon beyni ömrünü tamamlamak üzeredir., 2 ay sonra elinizde kalır geri iadeleri yoktur., çoğu üçkağıtçı sahtekar insanlar.,

Dışardan temin ederseniz dikkat edin çakma/sahteleri mevcuttur., Orjinali Mitsubishi Electric markadır (made in japan)

Araç 7 yaşında, şuan serviste 7 yaş araçlarda yedek parça ve işçilikte %30 indirim uyguluyorlar., fiyat biraz daha uyguna gelebilir; https://binekarac.vw.com.tr/tr/kampanyalar-ve-finansal-cozumler/servis-kampanyalari/zubizu-servis-kampanyasi.html

Parça Kodu: 8K0941597E

@bf417Xenon ampülü için üreticinin vaad ettiği kullanım ömrü min. 2.000 saat, max. 4.000 saat

Ömrünün bittiğini nasıl anlarsınız., gece farları açıp (10-15sn. bekleyin) karşıdan baktığınızda ışığın renk tonu (açık eflatun, açık pembe) gibi bir renk tonunda ise artık ömrünü tamamlamıştır., ampüle km veya yıl olarak ömür biçmek anlamsız olur., kimisi gece yolculuğu yapmıyordur daha uzun gider veya tam tersi..

Geri
Üst Alt