Antalya üyelerinden yardım -stop montajı hakkında

@ogzogz orijinalci olduğunuzu hatırlatmakla beraber yinede sorayım dedim, çoğu konuda ki görüşlerinize katılıyorum  ))

@Seastar76 Reis bende 2013 comfortline var ve 7,5 comfortline stop takmayı düşünüyorum ve arayış içerisindeyim 2 gündür. Hala nasıl olacağını bulamadım. Yapabilirseniz banada haber verirmisiniz aceba. Antalyadayım bende bu arada. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@tiesay hocam Aracın mevcut soketinden  sinyal park ve stop çıkış elektrik lerine bakmak lazım aynı şekilde Stoba dışardan 12v  elektrik verip  karşılaştırmak lazım .Bağlantılarını bu doğrultuda yapmak lazım  .

Ben resimdeki gibi bir ürün buldum orjinal 7,5 stoplarını kullanmak için satılıyor aliexpreste. Alıp montajını yapan bir kişide var facebookta grupta 6 aydır kullanıyormuş stopları bu ürün ile. 

7E4CEEB0-8CED-488B-84A5-E9F5102AF745.png

@Seastar76 abi servisten aldığın soketleri usta takıp tuncer abinin dediği gibi deneme yanılma yöntemiyle yapamazmı aceba  ? 

@Seastar76 galiba buldum. (Variant modelinde aşağıdaki gibi)Screenshot_2020-09-09-11-17-14-01.jpeg

Gerekli malzeme olarak resimdekiler görünüyor.

Şuraya bi bakınız https://www.carat-garage.de/index.php/en/shop-englisch/vw/golf/golf-7-variant/heckleuchten-adapter-halogen-facelift-led-html

Açıkçası benim düşüncem ve kolay olan ama orjinalliği değişecek olan önerim,  

Öncelikle makyajsız Halojen stop soketinin şeması ve makyajlı Halojen stop soket şeması bulunur. Daha sonra kablo sıralamalarından hangi kablonun yani ampule giden yolu tespit edip yer değiştirerek çözülebilir. Ama orjinal kalsın denirse, dönüştürücü soketler ile dönüştürülür ve tak çıkar işlemi gerçekleşmiş olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ogzogz hocam, bilgi için teşekkürler. soket değişimi ile uğraşmak istemeyene yapmışlar.

son çare olarak getirtiriz beceremezsek

@ogzogz hocam, bilgi için teşekkürler. soket değişimi ile uğraşmak istemeyene yapmışlar.

son çare olarak getirtiriz beceremezsek
Ben linki siparis vermek için değil de kafada canlansın diye paylaştım. Bi deneme yanılma ile halledersiniz gibime geliyor. Bekleyelim görelim.

@ogzogz aynen öyle, basit dönüştürücü ve kodlama ile olduğunu adamlar kanıtlamış. bizede deneme yanılma yapmak kalıyor

@Emrahzbek

arkadaşlar, dün soketler elime geçti, bugün yeni sanayide Yumak otoya montaja gittim. Tamer usta elektrik tesisatını halletti, pinler değişti, dış parklar için içerden kablo çekildi, kodlama işlerinide Salih usta halletti( vagcom antalya-instada). sonuç resimleri yeni ve eski haliyle aşağıda.

yorumlar için herkese teşekkürler 

48B9522F-6908-48F7-A55D-73C53D5C2610.jpeg

A1542FF9-3D93-4A08-8A46-ECC86B97C1A3.jpeg

89EA2A7D-FDD3-48CB-9ABF-3EB2F01CA240.jpeg

@Seastar76 şimdi anlaşıldı. Fren lambası eski model stopta tek ampulden yanıyordu. Yeni stopta fren lambası ayrı artı kablo gerektiriyor.

Geri
Üst Alt