Yokuş inerken arabanın zorlanması

kannas

Üye
İsim
ÖZKAN
Merhaba golf 7 ile normal (2008 model araba) yolda ya da yokuş çıkarken devir ibresi 1-2  ikenden yokuş aşağı inişlerde arabanın devir ibresi 4 'ün üzerine çıkıyor ve motorun çok zorlandığını hissediyorum. Hızı düşürünce devir ibresi normale dönüyor. Sebebi ne olabilir?

Moderatör tarafında düzenlendi:
kaçla çıkıyorsan onla inersin mantığı.Hızı düşürmek gerekiyor.

Yokuş asagiya inerken arabanın yelken moduna almasını istiyorsanız sürüş modu yaptırmalısınız 

Golf 7 nasıl 2008 model oluyor kimse de sormamış. :)  2018 yazacaktınız sanırım hocam.

Aracınız yokuş inerken gaza veya frene basmamanız durumunda motor freni yapıyor. Devir yükselmesinin sebebi o. Herhangi bir sıkıntı yok. Vites yükseltebilirsiniz ancak zaten yerinde frenlerle yokuşta kontrolü gayet güzel sağlayabilirsiniz.

İyi sürüşler, allah kaza bela vermesin.

@kannas anlatan adamlar videosu var motor freni ve yakıt tasarrufu diye onu izleye bilirsin hiç bir sıkıntı olmaz devir yüksek olması ayrıca yokuş aşağı vitesi sakın yüksetme hızlanır ve kontrolu kaybedersin

Merhaba golf 7 ile normal (2008 model araba) yolda ya da yokuş çıkarken devir ibresi 1-2  ikenden yokuş aşağı inişlerde arabanın devir ibresi 4 'ün üzerine çıkıyor ve motorun çok zorlandığını hissediyorum. Hızı düşürünce devir ibresi normale dönüyor. Sebebi ne olabilir?
Eğimin açısına ve hıza göre değişiklik gösterir. 

Geçen hafta da benzer bir konuya yazmıştım.

Yokuş aşağı giderken kendi haline kalırsa,  gaza basılmadığı sürece vites artmaz. Ancak düzlüğe gelince artar. 

Bir de yokuş aşağı giderken normal şekilde gaza basarak ilerlediğinizde örneğin 7. Vitestesiniz, frene basınca hıza göre 5 ya da 6. Vitese düşer ve düzlüğe gelince ya da gaza basınca tekrar 7ye çıkar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt