Multimedyadaki VBR ibaresi?

Kingslayer

Üye
İsim
Jaime
Arkadaşlar merhaba, aracım Golf 7 Comfortline donanım. Sanırım üzerindeki multimedya 5” diye biliyorum umarım konuyu doğru yere acmisimdir. 

Öncelikle bugün uzun yolda müzik dinlerken multimedya da bu şekilde bir ibare gördüm sizlere danışmak istedim. Genelde 320kbps yüklemeye çalışırım USB ye. Bu VBR nedir bilen var mi acaba? 

8E597088-651D-4354-8E1D-8ED71B395053.jpeg

Muhtemelen Variable Bit Rate dir, muzikler kodlanirken kullanilan bi yontem sadece.

@Kingslayer zaten sikistirmayi saglayan bu :)  Ozellikle constant bit rate kodlanmamissa variable bit rate dir sıkıştırılmış muzikler.

Ama asil flac sanirim destekliyor bizim aletler, sıkıştırılmamis muzik okdugundan kalitesi sikistirilmislara gore cok çok iyidir, sıkıştırma baya kaliteden kaybettirir. Flac dinleyin farkı daha ilk  dakkada anlarsınız :)

[mention=19224]Kingslayer[/mention] zaten sikistirmayi saglayan bu [emoji4] Ozellikle constant bit rate kodlanmamissa variable bit rate dir sıkıştırılmış muzikler.
Ama asil flac sanirim destekliyor bizim aletler, sıkıştırılmamis muzik okdugundan kalitesi sikistirilmislara gore cok çok iyidir, sıkıştırma baya kaliteden kaybettirir. Flac dinleyin farkı daha ilk  dakkada anlarsınız [emoji4]
Ustadim flac albümün var mi
?

@HONEY Ustad benim sesim komple Flac, gel istedigin şarkıyı çıgırayım sana 😂 

Evdeki sistemde ve Tasinabilir Player'daki tum müziklerim albumleriyle Flac. Zevklerimiz tutarmi bilemem ama 😁

Bu arada sıkıştırma kalite artirmak bi yana kaliteyi mahveden bişey. Mp3 ve Youtube ses kalitesi açısından muzik dunyasinin başına gelen en kötü şeydir, iyi muzik dinlemeyi sevenler nefret eder 😂

Online da Tidal yada Deezer gibi platformlar kayipsiz codec'lerle muzik stream ediyolar,  ama biraz pahali oluyor :(   

@CemK 2006 yılında creative 5+1 ses sistemi almıştım bilgisayara bağladım oooo sese bak dedim ne güzel bangır bangır. Aynı zamanda DVB kartım vardı ve uyduda klip kaydediyordum bir gün tesadüf okurken dts dolby digital ve optik ses çıkışının nasıl ses verdiğini anlatmışlar. Dedim dur bi bakayım şuna uyduda NJR diye bi kanal vardı surround yayın yapan uzun uğraşlar sonucu uygulamayı gerçekleştirdim, sonra dedimki ben bundan önce uğultu dinliyormuşum. Sonra anladımki ben alete para verip özelliğini kullanmıyormuşum. Sesi sıkıştırırsanız ses kalitesinden taviz verirsiniz. ben dolby digital ses dinledikten sonra bizim golflerdeki ses sistemi biraz buğulu geliyor :)  

Evdeki sistemde ve Tasinabilir Player'daki tum müziklerim albumleriyle Flac. Zevklerimiz tutarmi bilemem ama 😁

Bu arada sıkıştırma kalite artirmak bi yana kaliteyi mahveden bişey. Mp3 ve Youtube ses kalitesi açısından muzik dunyasinin başına gelen en kötü şeydir, iyi muzik dinlemeyi sevenler nefret eder 😂

Online da Tidal yada Deezer gibi platformlar kayipsiz codec'lerle muzik stream ediyolar,  ama biraz pahali oluyor :(   
@CemK Hocam müzik konusundaki bilgileriniz gerçekten araştırma sonucu olduğu belli oluyor 👏

Flac uzantısını duymuştum da dediğiniz gibi bizim araçlar destekliyorsa hemen bi albüm hazırlayayım. Sanırım eksisi ise büyük boyutlu olması idi. Son olarak flac uzantılı müzik indirebilecegimiz platform var mi acaba? Ya da uğraşıp bulmak mi lazım?

Uzun süre aylık 20 liradan Tidal Premium kullandım, çok memnundum ama bir süre sonra fazla geldi, android kullandığım için spotify apk'sı kurdum :D

@Kingslayer var ama free değil maalesef. Hemde her istediğinizi bulamayabilirsiniz.

Ama aratinca ozellikle torrent de bulursunuz çoğunu.

@Kingslayer var ama free değil maalesef. Hemde her istediğinizi bulamayabilirsiniz.

Ama aratinca ozellikle torrent de bulursunuz çoğunu.
@CemK Hocam benim multimedya FLAC desteklemedi sanırım çünkü bugün denedim müzikleri tanımadı malesef. Neden olabilir veya nasıl yapılabilir bilginiz var mı acaba?

Geri
Üst Alt