Vites Kolu Titremesi

erty

Üye
İsim
Ertuğrul Gazi Budur
Merhaba,

2016 model manuel aracımda sadece 4.viteste ve sadece 1900-2200 devir bandında gaz verirken vites kolunda bir titreme var.

Gözle görülecek kadar zangırdama değil ama elle bariz şekilde hissediliyor. Sene başında Doğuş Kartal'a bakıma götürdüğümde kayda geçmesi için bu durumun da kontrol edilmesini istedim, basit bir test sürüşü ile kontrol edildiği söylendi ve "yaa deli misin tabii ki normal bu bişey olmaz bundan anormal bi durum yok" dediler doğal olarak 😄

Bir de size danışayım istedim. Vag grubu başka araçlarda da(leon, octavia, passat) yaşayanlar olmuş aynen bu durumu, servis hiç birşey olmaz bundan deyip geçiştirmiş hep.

@erty aynı sorun 2015 manuel aracımda aynı viteste mevcut, bir süre çok araştırdım ama net bir cevap bulamadım, vag grubu araçlarda sıkça dile getirilen bir sorun olduğunu öğrendim ve o günden sonra fazla takılmamaya başladım. Zaten elim vitesin üzerinde durmaz hiç bir zaman, o yüzden çokta aklıma gelmiyor 

Upvote 0
Oda bişey mı benim her viteste oynuyor resmen gaza basınca vites sallanıyor 6. Viteste bile örneğin 90 la gidiyorum 120 ye kadar hızlanmak isteyeyim kasiliyor gözle görünüyor...

Tabi bomba tespit  adiyaman vimsa servis test ettiler normaaaal dediler :)))

zamanla olurmuş araç 102 bin civarı fakat 80 binde başladı 

cok guzel geçerdi Viteslerim servisin dediğine göre zmanla esneme normalmiş toros sahin teknolojosi çok da uzak değil yani...

velhasili konuyu takibe aldım sorunun çözümünü bilen olursa bende faydalanacagim 

geçmiş zamanlarda buna benzer konu açmıştım yeni başladığında sorun ama bilen çıkmamıştı 

sanırım her golf te yok 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Musaaksoy aldığımdan beri hiç elim vitesin üzerinde değil fakat şu sıralar gözüm üzerinde 

Upvote 0
@Mmt0634 gözle görülecek kadar titreme varsa bir göstermek gerekir sanki hocam, zira benimki dokununca anca belli oluyor gözle gözüken bir durum yok ortada

Upvote 0
@Musaaksoy gösterdim normal dendi hocam ilk önceleri benimde sizin gibiydi motor kulagindan mi sanzuman kulajindanmi bilmiyorum sorun var ama usta çıkmıyor ki karşıma bi su zamanda açıkçası yanıma birini oturtup göstermek de icimden gelmiyor...

Hele bide arabamı kullacak hiç içime sinmiyor sorunu bilen varsa oraya bi bakarım bende die konuya dahil oldum 

Upvote 0
@erty Ben hiç dikkat etmedim aynı model manuel ama yarın bi bakıcam bahsettiğiniz şartlarda var mı bi anormallik

Upvote 0
@Mmt0634

Oda bişey mı benim her viteste oynuyor resmen gaza basınca vites sallanıyor 6. Viteste bile örneğin 90 la gidiyorum 120 ye kadar hızlanmak isteyeyim kasiliyor gözle görünüyor...

Tabi bomba tespit  adiyaman vimsa servis test ettiler normaaaal dediler :)))

zamanla olurmuş araç 102 bin civarı fakat 80 binde başladı 

cok guzel geçerdi Viteslerim servisin dediğine göre zmanla esneme normalmiş toros sahin teknolojosi çok da uzak değil yani...

velhasili konuyu takibe aldım sorunun çözümünü bilen olursa bende faydalanacagim 

geçmiş zamanlarda buna benzer konu açmıştım yeni başladığında sorun ama bilen çıkmamıştı 

sanırım her golf te yok 
hocam sizde km'ye bağlamışlar ama olayın km ile ilgisi yok. 10.800 kmde aldım ben aracı. Aldığım gün vardı, fabrika çıkışı da bu şekilde olduğuna eminim. ne eksilme ne artma yok aynı kıvamda devam ediyor 🙂

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@DmrOzr bakın ama olsa fark ederdiniz tahminimce hocam 🙂 4'ten 5e atarken ufak temas anında bile o devir aralığında iseniz fark edilir seviyede bir titreme. o dönemde araştırırken gözle görülür vibrasyon olan örnekler okuyunca şükredip kafaya takmamaya başladım.

Upvote 0

Geri
Üst Alt