Aracım ne kadar eder ?

Rx7

Üye
İsim
Yasin
Cümleten selamün aleyküm hayırlı akşamlar herkese. 
Değerli forum üyeleri abi ve kardeşlerimin tecrübelerinden ve bilgilerinden yararlanarak aracımın piyasa değerini ederini öğrenmek istiyorum. 

2015 1.4tsi comfortline manuel beyaz içi bej döşeme 66bin kmde. Aracım sürüş komfor ışık pakettir. (Highline dan tek eksiğim katlanır aynalarım).
Extra olarak body kit, camlar 3m filmli gizli özellikleri açık çift U taiwan farlar kısalar xenon uzunlar photon led. Sis farları led. Aracımda mgremaps yazılım var. (150-155bg civarında) Lastikler yeni muayene yeni sayılır. Şu an kozmetik açıdan da 9.5/10 denilebilir. 
Aracımda kaza tramer yok. Tek değişen kaput var. Üzerine malzeme düşürmeden dolayı.  Zararı firma karşılamış. Camlar direkler herşeyi orjinal. Motorda ve ya kaput altında turboda en ufak yağ kaçağı terleme yok.

Fiyat belirlemede yardımlarınızı bekliyorum.Fiyat belirlersek hayırlı bir iş için satışa çıkarabilirim.  

Bu dönemde fiyat belirlemek gerçekten çok zor..

Sarı site ve diğer kırmızı ilan sitesinin araç değer belirleme uygulamasını kullanarak 3 aşağı 5 yukarı bir fiyat belirlenebilir.

Genel kanı araca eklediğiniz donanımların satış fiyatına etki etmeyeceği, sadece tercih edilebilirliğini artıracağı yönünde olsa da...

Bir miktar fiyata eklenebilir diye düşünüyorum.

Ben bir fiyat yazmaktan imtina ediyorum, 1.4 leri pek bilmiyorum. Gerçi 1.2 ve 1.0 ların da piyasası acayip olmuş kendi elimdeki araç ne kadar eder bilemez duruma geldim..

@Kysr038 dediğiniz gibi siteler ortalama fiyat veriyor ama orada mesela kazalı araçlar çok düştüğü için şu şuralar makas açıldı ve o fiyatlar yanıltıcı diye düşünüyorum. O yüzden ben de kendi aracımdan emin olamadım

• Beğen
Tepkiler: Rx7
3 aşşa 5 yukarı şu fiyatlar eden birileri yönlendirecek yardımcı olucak birileri olur herhalde :)  

@Kysr038  ekstra olarak eklenen özellikler cidden fiyata yansımıyorsa ki açıklamanız mantıklı geldi 10-15 binlik ekstra can çatlasa 3-5 bin artırım yapar. e öyleyse ekstraları ayrı arabayı ayrı satmak daha bi cazip gibi.

@Kysr038  ekstra olarak eklenen özellikler cidden fiyata yansımıyorsa ki açıklamanız mantıklı geldi 10-15 binlik ekstra can çatlasa 3-5 bin artırım yapar. e öyleyse ekstraları ayrı arabayı ayrı satmak daha bi cazip gibi.
Evet bu da bir seçenek. Bu şekilde aracını sadeleştirip satan üyelerimiz olmuştu.

O yüzden retrofit yapınca , jant falan büyütünce orjinali eskisini saklamak işe yarayabilir.

Eller kadir kıymet bilmiyor misali, bazen gerçekten kıymetini bileni bulmak imkansız olabiliyor..

Merhaba. Bugün avek Dod a uğradım. 160 civarına alırız dediler. Bunlar bu fiyata alırsa kaça satarlar? % kaç karla satıyorlar bilgisi olan var mı ? 

Şimdi ustam forumda highline dan tek eksiği katlanır ayna dersen biraz sıkıntı olur🙂 Satarken de bu ifadeyi kullanmamanızı tavsiye ederim. Örneğin bcm park modülü getway falan filan Retrofit yapanlar bilir bunlar comfortline araçta çok büyük eksikliktir çok para tutar bunlar. Sizinkiler biraz kozmetik değişiklikler. Tek eksik derseniz olmaz en kötü karartılmış yan ve arka cam yok comfortline da🙂. Araç piyasası biraz dalgalı mecbur değilseniz satmayın. Bu piyasada fiyat belirlemek çok zor her gün fiyat artıyor. Bugün 180 e satsanız yarın bişey olur araç 200 eder pişman olunur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@agacmalzeme bizimkinde de film var reis :D  

Şaka bir yana başka ne eksik yönleri var ? Bizim forumda ve ya başka yerlerde araştırma yaptığımda donanımsal olarak Aynı durumda şuan. 

aracınızın detaylı resimlerini koyarsanız daha faydalı yorumlar yapabiliriz hocam.

@typhoons dıştan böyle reis. İç resmi yok maalesef :)  

14BA7C86-7019-4CAC-B686-0B76EC52A28E.jpeg

0919CB1C-2248-401E-835F-45AD0139FBF8.jpeg

9D676CAD-DD88-4AD8-AD96-413E33F8B57F.jpeg

8312393E-3597-4800-BD39-7918963EF32A.jpeg

7595210B-56AB-4A7A-A5E0-4C13847DFAC6.jpeg

5CFB8C4D-04B0-4119-9011-0C34398ED477.jpeg

721618B2-D93F-45F7-918A-F77AD6983AC4.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Rx7 Aracımda mgremaps yazılım var. (150-155bg civarında) demişsiniz tahminim aracınız fabrikasyon 125lik. Araçtaki yazılım stage1 , sgate 1 plus, stage 2 hangisi mevcut?

Geri
Üst Alt