"Telefon şu anda hizmet dışı" hatası ve çözümüm

agacmalzeme

Paylaşımcı Üye

İsim
Mehmet
IMG_20200904_095011.jpgIMG_20200904_095021.jpg

Sabah araca binip kontağı açtım ve açar açmaz bir sürpriz "Telefon şu anda hizmet dışı" yazısı. Dün çalışan telefon bugün bağlanmıyor, dedim herhalde bluetooth kapalı baktım açıktı, tekrar aç kapa yaptım telefondan değişen bir şey yok. Teyp ayarlarına girdim bluetooth sekmesine tıkladım ve bu seferde Telefon mevcut değil yazısı karşıma çıktı. Bluetooth ve telefon ile ilgili aracın hiçbir ayarına girilmiyordu.  Hemen nete baktım yorumları okudum ve okuduklarım tabi şok etti durduk yere multimedya değişimi gerekecek yazılar 5 binler 10 binler havada uçuşuyor. Fabrika ayarlarına geri dönenler olmuş ama değişen birşey yokmuş servis ve dışarıdaki tamirciler bluetooth donanımının bozulduğunu söyleyip değişim yapmışlar. 

Bende fabrikasyon ayarlara döndüm fakat değişen bir şey olmadı sonra aklıma kodlama yaparken yaptığımız açma kapamaya 15 sn basıp resetleme geldi. Teybi komple resetledim ve yüzümde bir gülümseme teypte bluetooth kısmı aktif oldu. Şimdilik bir sorun kalmadı belki başına gelen arkadaş olursa bu yola başvurması için deneyebilir.

Geri
Üst Alt