Orjinal Gun Metal Sebring ile Siyah uyumu

farukal

Katılımcı Üye

İsim
Faruk AL
Evet 3 günlük sebring 18” replika sonrası 17” Orjinal gun metal sebring jantlarımızı taktık. Öncelikle 18” spor yaylar ile beraber çok sert bir yapıda oldu. Yol tutuş kabiliyeti artsada aracı fazlasıyla yoruyordu. Çünkü gerçekten replika jant ağır geliyor. Güzel lastik kullanılmazsa daha da ağırlaşıyor.

Gelelim 17” sebringlere gun metal ve bir ton açık renk şeklinde piyasada bulunuyor. Bulunması zor jantlardan birisi bence. Çünkü orjinali fazlasıyla az var. Piyasada fazlasıyla replikası bulunuyor ama yan yana koyduğumda replikası ile çizgilerinin ve çubuk kalınlıklarının fazlasıyla farklı olması can sıkıcı. Ayrıca 17” ler oldukça hafif geliyor. 

17” jant kullanacak arkadaşlara önerim spor yay + spacer ile kullanırlarsa çok daha tok bir görüntü alırlar. Şuan fotoğraftaki aracımda önlerde 12 mm arkalarda ise 20mm spacer kullanıldı. Ayrıca 3.5 cm spor yaylar mevcut. İç kaliper rengimiz ise bronze effect. Hepsi birleşince içime sinen rahat ve sportif bir görüntü aldığımızı düşünüyorum :)  

7DF95EFA-093D-45AC-A555-E5F233559A89.jpeg

Hayırlı olsun hocam çok güzel görünüyor. Kaliperleri şu klasik fb sarısı tonunda sarı yaptırsanız jant da daha sportif daha güzel görünürdü gibi geldi bana ama bu hali de çok güzel. Taş değmesin :)  

maşallah  :masallah:  müthiş olmuş.Çok güzel jant. Güle güle kullan :)  jantına tekerine taş değmesin :)  

@farukal Hayırlı olsun hocam.

Şöyle 3-4 tane yakın /uzak/ farklı açılardan da foto koysanız güzel olur. Mobilden girenler için özellikle. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@tiesay hocam lastikçide ilk taktıktan sonra çektim hemen. Çekicem 3-4 fotoğraf buraya ekleme yaparım :)  @Negatiwe  Serdar hocam beğenmene sevindim :)  

@romeo68 2 ilan vardı. Biri satıldı hemen. Diğerinide ben aldım. Şuan sadece replikalar var cidden zor. 

18” arayanlar için sebring orjinal bulunmakta ilanda. Fakat biraz tuzlu...

Evet 3 günlük sebring 18” replika sonrası 17” Orjinal gun metal sebring jantlarımızı taktık. Öncelikle 18” spor yaylar ile beraber çok sert bir yapıda oldu. Yol tutuş kabiliyeti artsada aracı fazlasıyla yoruyordu. Çünkü gerçekten replika jant ağır geliyor. Güzel lastik kullanılmazsa daha da ağırlaşıyor.

Gelelim 17” sebringlere gun metal ve bir ton açık renk şeklinde piyasada bulunuyor. Bulunması zor jantlardan birisi bence. Çünkü orjinali fazlasıyla az var. Piyasada fazlasıyla replikası bulunuyor ama yan yana koyduğumda replikası ile çizgilerinin ve çubuk kalınlıklarının fazlasıyla farklı olması can sıkıcı. Ayrıca 17” ler oldukça hafif geliyor. 

17” jant kullanacak arkadaşlara önerim spor yay + spacer ile kullanırlarsa çok daha tok bir görüntü alırlar. Şuan fotoğraftaki aracımda önlerde 12 mm arkalarda ise 20mm spacer kullanıldı. Ayrıca 3.5 cm spor yaylar mevcut. İç kaliper rengimiz ise bronze effect. Hepsi birleşince içime sinen rahat ve sportif bir görüntü aldığımızı düşünüyorum :)  

Ekli dosyayı görüntüle 37284
@farukal güzel görünüyor. Yana ince çıta şeklinde olan yani arka tampon altındaki çıkıntıyı destekleyen bir marşpiyel yolu görünüyor. 

Bir de ayna kapağı kaplama mı boyası mı o renk?

evet sebring koyu renk araçlarda gerçektende iyi duruyor. bir arkadaşımda var 17 sebring orjinal. arabası gri gel diyorum dijonlarla takas yapalım yapmıyor :D  

sonra gittim bende buldum 1 takım 2019 sıfır ayarında lastiklerle 4 bine anlaştık ancak peşin para sonra dedim ki zaten seninkilerde sıfır bu kriz savaş ortamInda para kaçırmayayım dedim almadım. ama dijonları verip alcam gibi çok güzel olmuş beğendim. Hayırlısı olsun maşallah :masallah:

Bu arada üzerindeki lastikerin aynısı benim araçta var 17" ancak bana çok sert geliyor üstelik daha 1 yıllık lastik. siz nasıl buldunuz lastikleri sert mi sizcede?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hayırlı olsun hocam. Ön tarafa da bir Rline tampon geldiği zaman çok başka olur. :)  

Geri
Üst Alt