Golf 1.6 TDI 105 PS DSG Highline Yakıt tüketimi verileri

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Golf 1.6 TDI  105 PS DSG..........................................................Highline

Arkadaşlar merhaba, Dizel Golf7 kullanıcıları için bilgilendirme açısından yakıt değerlerini veriyorum İstanbul şehir içi ve şehir dışı uzun süreli kullanım ve dün Sapanca - İstanbul arası 90 km sabit hızda araçta 4 kişi bagajda 3 valiz klima kapalı camlar açık resimlerde göreceğiniz gibi fabrika değerlerinin altına indi 100km/3.4lt şehir içine girdikten sonra 100km/3.5lt olarak tamamladım

LaQdB0.jpg
5dYpAd.jpg
a5XP4g.jpg

Aracım 500 km de ortalama sehirici su an 6.8 sanırım bu değer çok fazla.

Merhaba 03.06.2015 tarihinde

Ankarada aracı bayiden teslim aldım ve  depoyu fulledim, tam 500 km yolu geldikten sonra (ankara-adana şehirler arası + şehir içindede 50 km falan ) yeniden fulledim 92,5 tl'lik yakıt tüketimim olmuş. Yol boyunca camlar kapalı, araçta 2 kişi bulunmaktaydı ve klima 24derece açıktı. hızım ortalama 120 km civarıydı. Açılmamış bir motor için bu değerler ne kadar makul ?  deneyimli arkadaşlara sorarım...  motor açılınca durum ne olur ? onu zaman gösterecek..  18,5 kuruşluk tüketim benim için oldukça ideal...  umarım şehir içinde de yakın bir sonuç alırım.

Golfer dedi:
Merhaba 03.06.2015 tarihinde

Ankarada aracı bayiden teslim aldım ve  depoyu fulledim, tam 500 km yolu geldikten sonra (ankara-adana şehirler arası + şehir içindede 50 km falan ) yeniden fulledim 92,5 tl'lik yakıt tüketimim olmuş. Yol boyunca camlar kapalı, araçta 2 kişi bulunmaktaydı ve klima 24derece açıktı. hızım ortalama 120 km civarıydı. Açılmamış bir motor için bu değerler ne kadar makul ?  deneyimli arkadaşlara sorarım...  motor açılınca durum ne olur ? onu zaman gösterecek..  18,5 kuruşluk tüketim benim için oldukça ideal...  umarım şehir içinde de yakın bir sonuç alırım.
Hocam eski nesil hesabı bırakın bir kenara ;) Bırakın araç hesaplasın sizin yerinize. Güzel değerler klima ve yolcular da düşünülürse.

Bilgi için söylüyorum,

Aracım 13.000 km de, 2014 model, çoğunlukla şehir içi kullanıyoruz.Eşim kullanırken ortalama tüketim 6,2 ben kullanırken 5,6 lt :)

burakca dedi:
Aracım 500 km de ortalama sehirici su an 6.8 sanırım bu değer çok fazla.
Hocam bende de 1.6 tdi highline dsg var. Şu anda şehir içi 13(ONÜÇ)lt/100km nin altına düşmüyor :D O yüzden hiç üzülmeyin. Aracım 10.400 km de. Tabi yaşadığım yerde düz yolun yarım metreyi geçmemesi en büyük etken.

@silverknight

Hocam km 7500 oldu gel git derken şu an ortalamam şehiriçi 6.0 civarı 100 tllik mazotla bu havalarda 400-420 km arası görüyorum ancak işyeri git gel 18 km sanırım 70-80 arası gidincede yakıt farkediyor.

burakca dedi:
@silverknight

Hocam km 7500 oldu gel git derken şu an ortalamam şehiriçi 6.0 civarı 100 tllik mazotla bu havalarda 400-420 km arası görüyorum ancak işyeri git gel 18 km sanırım 70-80 arası gidincede yakıt farkediyor.
Dediğim gibi hocam yaşadığınız yerin yolları en büyük etken. Artvinin yolları ve kış olunca tüketim 12-13lt/100km ye çıkıyor. Fakat uzun yolda 4.2 ye, trabzon şehir içinde 4.8lt/100km ye kadar düşüyor. O yüzden hiç canınızı sıkmayın. Aracımı sıfır aldığımda bu değerlerin en az 2-3 lt üstünde yakıyordu. Belli bir süre sonra yerine oturacak elbet tüketim değerleriniz.  İçinizi ferah tutun ve golfünüzün keyfini çıkarın :)

ugurgoncu_02 dedi:
Onu dıyorım hocam

Sent from my iPhone using Tapatalk
Sizin araçta chip box tarzında bişey vardı diye hatırlıyorum hocam. Çok mu performanslı kullanıyorsunuz?

Ya da çok kısa mesafelerde mi kullanıyorsunuz?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt