18 inch Alüminyum alaşım Nogaro jantlar

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
18 inch Alüminyum alaşım  Nogaro  jantlar

Şu anda GTD'de 17" jantlar standart hale getirildi ve sport &sound package (980Euro)  alındığında egzoz sesi, spor süspansiyon, sürüş profili seçimi, kırmızı kaliperler ile birlikte bu jantlar da geliyor..

7M7NXL.jpg

İlk defa görüyorum bu jantlari ama NEFİS tek kelime ile.... Türkiye'de bulma ihtimalim cok dusuktur tahminim. Ayrıca maliyetini düşünemiyorum.

silvershadow dedi:
18 inch Alüminyum alaşım  Nogaro  jantlar

Şu anda GTD'de 17" jantlar standart hale getirildi ve sport &sound package (980Euro)  alındığında egzoz sesi, spor süspansiyon, sürüş profili seçimi, kırmızı kaliperler ile birlikte bu jantlar da geliyor..

7M7NXL.jpg
İkinci resimde orayı biraz fazla çıplak bırakmış gibi geldi, jant yokmuş gibi sanki. Disklerin fazla gözükmesi hoş durmuyor bence

Bence disklerin bu kadar ortada olması cok daha sportif bir hava veriyor. Hele ki kaliperler kırmızı kırmızı. Cok sportif duruyor.

@mcanerol

bu 18'' jantlarla 225x40x18 lastikler. sanki lastik yok, araç jant üzerinde gidiyormuş gibi olur.

ft19 dedi:
@mcanerol

bu 18'' jantlarla 225x40x18 lastikler. sanki lastik yok, araç jant üzerinde gidiyormuş gibi olur.
Hocam benim su an ki aracımda Durban 18" jantlar var. Haklısınız ülkemizdeki yollarda sıkıntı yaratıyor. Fakat Murat hocam sağolsun onun yönlendirmeleri ile DCC opsiyon eklettim. DCC sayesinde sanırsınız 18" jant degil 16" jant araca biniyorsunuz. Konfor kaybım neredeyse sıfır diyebilirim.

@mcanerol

:'( DCC tam olarak %100 etkili oluyormu.

ft19 dedi:
@mcanerol

Spor süspansiyonla kesinlikle haklısınız.

Ancak DCC bu hissi yok eder.

19" kullanan bir dostumun aktardığını söyleyeyim.

"Comfort modda 17" ten farksız."

ben spor süspansiyonla kullanıyorum 18" durbanları. Tabii ki süper konforlu olduğunu söyleyemem ama beni rahatsız eden bir sertliği yok. sadece tümseklerden biraz yavaş geçmek gerekiyor. Yani demek istediğim 3.5mm, 5mm spor yaylı araçlara binenler bilir araç kemik gibi olur, yoldaki yamalarda bile araç zıplıyormuş hissi yaratır :) Golf'te ki spor süspansiyonda böyle bir durum yok.Tatlı sert bir ayarı var. Benim lastiklerde Bridgestone Turanza ER300. Michelin falan gibi yumuşak hamurlu bir lastik taksam bir nebze daha konforlu olur muhtemelen.

DCC'li bir araca hiç binmedim o yüzden konfor ne kadar  farkediyor bilemiyorum ama spor süspansiyon sertliği beni rahatsız etmiyor.

scorpion dedi:
ben spor süspansiyonla kullanıyorum 18" durbanları. Tabii ki süper konforlu olduğunu söyleyemem ama beni rahatsız eden bir sertliği yok. sadece tümseklerden biraz yavaş geçmek gerekiyor. Yani demek istediğim 3.5mm, 5mm spor yaylı araçlara binenler bilir araç kemik gibi olur, yoldaki yamalarda bile araç zıplıyormuş hissi yaratır :) Golf'te ki spor süspansiyonda böyle bir durum yok.Tatlı sert bir ayarı var. Benim lastiklerde Bridgestone Turanza ER300. Michelin falan gibi yumuşak hamurlu bir lastik taksam bir nebze daha konforlu olur muhtemelen.

DCC'li bir araca hiç binmedim o yüzden konfor ne kadar  farkediyor bilemiyorum ama spor süspansiyon sertliği beni rahatsız etmiyor.
Açıkcası bende spor süspansiyonlu araca hiç binmedin daha belkide bana su an yumuşak geliyordur hocam. Daha önce Scirocco 3,5 lük h&r yaydan sonra her turlu yumuşak geliyor :D

Ama sunu söyleye bilirim DCC spor mod ile comfort mod arasında aracın sertliğini daha net hissedebiliyorsunuz. Ama yinede beklentimden daha iyi bir süspansiyon performansı ile karşılaştim.

scorpion dedi:

Ben hemen R için yorum yapayım.

18 inch 225-40 

Race ve comfort modlar arası fark var ama çok bariz hissedilen bir fark değil sertlik açısından.

Pat küt gitmiyorum,konfor iyi rahatsızlık yok.Saçma sapan yerlerden geçtiğim oldu ama aracın altını hiç sürtmedim daha,bence tam kıvamında...

Geri
Üst Alt