DSG kullanımında az bilinenler ve ipuçları

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Değerli Nazım Hocam'dan DSG kullanıcılarına bir  ipucu:

Yokuş aşağı gaza basmadan direksiyondan vites büyütüp manuel moddan çıkış için vites büyütme düğmesini basılı tutunca D sürüş moduna geçiş yapılıyor bilemeyenler için off+.

Teşekkürler Nazım Hocam =)

@Newerdais

Ben de bu "off" ibaresi ne amaçla yazılmış diye düşünüyordum.

Teşekkürler

bende  D  de giderken  kulakçıktan  manuele geçince,  tekrar  manule moddan çıkış için  vites topuzundan önce  terra sağa çekip manuele alıyordum sonra tekrar sola itip D konumuna alıyordum. tesekkürler

golfaşkı dedi:
bende  D  de giderken  kulakçıktan  manuele geçince,  tekrar  manule moddan çıkış için  vites topuzundan önce  terra sağa çekip manuele alıyordum sonra tekrar sola itip D konumuna alıyordum. tesekkürler
Vites D konumunda iken kulakçıktan müdahale edip sonra bir süre herhangi bir değişiklik yapmazsanız araba tekrar kendi bildiğini okuma moduna girer :) OFF ile kendiniz de kapatabilirsiniz tabi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bende bilmiyordum bunu. Araç durunca ancak kendi geçiyor D moduna sanıyordum. Teşekkürler

Biliyordum bunları fakat güzel paylaşım olmuş. Daha önce düşünmüştüm paylaşsam mı diye ama bilindiği düşüncesiyle bahsetmemiştim. Paylaşımlar için teşekkürler :)

aynısını bende yapıyordum. hatta geçen buluşmada elim yanlışlıkla kulakçığa gitti ne yapacağımı bilemedim :)  

@silvershadow hocam gene efsanevi bir bilgi paylaşımı yapmış sağolsun. 

Biliyordum bunları fakat güzel paylaşım olmuş. Daha önce düşünmüştüm paylaşsam mı diye ama bilindiği düşüncesiyle bahsetmemiştim. Paylaşımlar için teşekkürler :)
Değerli Ender Hocam;

Bu konu başlığı sadece aracı hakkında her gün yeni bir şey öğrenmek isteyen kişiler içindir. 

Ben gereken herşeyi zaten biliyorum diyenler Golf değil Mercedes alır... =)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli Ender Hocam;Bu konu başlığı sadece aracı hakkında her gün yeni bir şey öğrenmek isteyen kişiler içindir. 

Ben gereken herşeyi zaten biliyorum diyenler Golf değil Mercedes alır... =)
Ne demek istediğinizi tam olarak anlamadım Murat Hocam . Mercedes almak gibi bir niyetim olsa alırdım fakat.Golf Benim için 30 yıllık bir hikaye... Biliyordum demekle kartımınkastımı ne şekilde anladınız ona açıklık getireyim isterseniz. Ben bunu yaşadım tecrübe ettim anlamında. Yanlış anlaşılma varsa sorun yok şayet inceden bir mesaj varsa eyvallah vesselam.

One Life Live it.!!!

Ne demek istediğinizi tam olarak anlamadım Murat Hocam . Mercedes almak gibi bir niyetim olsa alırdım fakat.Golf Benim için 30 yıllık bir hikaye... Biliyordum demekle kartımınkastımı ne şekilde anladınız ona açıklık getireyim isterseniz. Ben bunu yaşadım tecrübe ettim anlamında. Yanlış anlaşılma varsa sorun yok şayet inceden bir mesaj varsa eyvallah vesselam.

One Life Live it.!!!
Değerli Ender Hocam;

Estağfurullah

mesaj size değil Mercedes ı halen ikon araç olarak görenlere.

Siz bunca merakınız ve öğrenme arzunuz rağmen halen yeni bir şeyler ekleyebiliyorsunuz bilgi dağarcığınıza...

Dahası bunu itiraf etme cesaretiniz de takdire şayan. ..

Sizin gibi değerli Dostlarım tarafından yanlış anlaşılmayacağıma o denli inanmışım ki destursuz daldım konuya... kırdıysam siz kusuruma bakmayın...

Değerli Ender Hocam;Estağfurullah

mesaj size değil Mercedes ı halen ikon araç olarak görenlere.

Siz bunca merakınız ve öğrenme arzunuz rağmen halen yeni bir şeyler ekleyebiliyorsunuz bilgi dağarcığınıza...

Dahası bunu itiraf etme cesaretiniz de takdire şayan. ..

Sizin gibi değerli Dostlarım tarafından yanlış anlaşılmayacağıma o denli inanmışım ki destursuz daldım konuya... kırdıysam siz kusuruma bakmayın...
Estağfurullah Murat Hocam Sıkıntı Yok. Bu mesajı Telefondan net anlaşılmıyordu sanki. Beni üzmeyi istemediğini iyi biliyorum sadece benim bir kusurum mu olduğunu öğrenmek istedim. Selam ve Saygılar.

One Life Live it.!!!

şu nezakete, şu duruşa, şu hoşgörüye bakar mısınız?

ülkemizin en büyük forumunun golf konusunda citroen mi daha iyidir yoksa honda mı kavgası yapılırken

iyi ki burdayım ve bunları okuyorum diyeceğim güzel satırlarınız için teşekkürler...

@silvershadow @Ender

şu nezakete, şu duruşa, şu hoşgörüye bakar mısınız?

ülkemizin en büyük forumunun golf konusunda citroen mi daha iyidir yoksa honda mı kavgası yapılırken

iyi ki burdayım ve bunları okuyorum diyeceğim güzel satırlarınız için teşekkürler...

@silvershadow @Ender
Çok Teşekkürler Hocam :)  

şu nezakete, şu duruşa, şu hoşgörüye bakar mısınız?ülkemizin en büyük forumunun golf konusunda citroen mi daha iyidir yoksa honda mı kavgası yapılırken

@silvershadow @Ender
Honda Citroen den iyi hocam :D :D afedersiniz cıvıttım.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt