TURBO ARIZASI

İsim
Kutlu
Merhaba 2017 1.6 BlueMotion TDI DSG aracım (60.000)km 2 gün önce motor arıza lambası yaktı ve sanki turbo devre dışı kalmış gibi çekiş problemi yaşadım.

Fakat stop edip tekrar çalıştırdıktan sonra hem arıza lambası hemde çekiş problemi yok oldu.

Servise götürdüm ve incelemek üzere aracı 1 gün boyunca misafir edeceklerini söyledir.

İnceleme sonucunda turbo intercooler'inde problem olduğu ve turbonun 17.090 tl karşılığında değişiminin gerektiğini söylediler ve durum hakkında çalışma yaptıklarını tekrar bana döneceklerini söylediler.

Bu konu hakkında ne yapmamı yada ne tavsiye edersiniz?

@HONEY@tiesay@Holigan@Balistique@Yehanoha@berke05@Savatage@mardan1978@33hasan33

Arkadaşlar ilginiz ve geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.

Tüm hortumlarını kontrol ettim , fakat bir problem göremedim.

Servisten turbo değişiminin gerektiği ve parçanın ham fiyatının 17.000 ₺ olduğunu duyunca (kendi fiyat çalışmalarını beklemeden) Doğuş Oto ile durumu paylaştım.

Doğuş Oto ile irtibata geçtikten 10 dakika sonra aracımı teslim ettiğim servisin müdürü arayarak Doğuş Oto tarafından arandıklarını ve ''bizimle durumu netleştirmeden neden Doğuş Oto ile durumu paylaştınız'' diyerek sitemde bulundu.Benimle ilgilenen servis danışmanının priminin iptal olduğunu ve bayii puanının düştüğünü söyledi, sonrasında durumla ilgilenip haber vereceğini söyledi.

Sadece 10 dakika sonra tekrar servis müdürü tarafından aranarak aracın servis bakımlı olmasından dolayı iyi niyet garantisinden kendi insiyatifi ile ücretsiz parçayı temin edeceklerini söyledi.

Aracın 60.000 km bakımı(1750₺) + Turbo işçiliği(1300₺) =3050 ₺ ödeyerek aracımı 2 gün içerisinde sevisten çıkaracağım.

Upvote 0

[mention=11839]HONEY[/mention][mention=17078]tiesay[/mention][mention=4683]Holigan[/mention][mention=661]Balistique[/mention][mention=11252]Yehanoha[/mention][mention=16257]berke05[/mention][mention=4612]Savatage[/mention][mention=9771]mardan1978[/mention][mention=5028]33hasan33[/mention]
Servisten turbo değişiminin gerektiği ve parçanın ham fiyatının 17.000 ₺ olduğunu duyunca (kendi fiyat çalışmalarını beklemeden) Doğuş Oto ile durumu paylaştım.
Doğuş Oto ile irtibata geçtikten 10 dakika sonra aracımı teslim ettiğim servisin müdürü arayarak Doğuş Oto tarafından arandıklarını ve ''bizimle durumu netleştirmeden neden Doğuş Oto ile durumu paylaştınız'' diyerek sitemde bulundu.Benimle ilgilenen servis danışmanının priminin iptal olduğunu ve bayii puanının düştüğünü söyledi, sonrasında durumla ilgilenip haber vereceğini söyledi.
Sadece 10 dakika sonra tekrar servis müdürü tarafından aranarak aracın servis bakımlı olmasından dolayı iyi niyet garantisinden kendi insiyatifi ile ücretsiz parçayı temin edeceklerini söyledi.
Aracın 60.000 km bakımı(1750₺) + Turbo işçiliği(1300₺) =3050 ₺ ödeyerek aracımı 2 gün içerisinde sevisten çıkaracağım.
Oooleyy güzel haber gözünüz aydin

Baklavasini yeriz bunun

Upvote 0
@HONEY@tiesay@Holigan@Balistique@Yehanoha@berke05@Savatage@mardan1978@33hasan33

geçmiş olsun. 

servis giydirememiş sonra duygu sömürüsü, elemanın primiymiş, sizden 17k alıp prim mi dağıtacakmış?!

servisi adını paylaşında gidecek arkadaşlar ona göre davransın

Upvote 0
geçmiş olsun.

genellikle otomobil forumlarında doğuş otoya ve vw'ye giydirirler ama kurumsallık anlamında aynı segmentte(mercedes, bmw v.s onlarda nasıl bilmiyorum) diğer çoğu markadan bir iki gömlek iyidir.

honda, nissan, citroen, peugeot gibi markaların bayiilerinin araç satışında yaptığı çingenelikleri(düşük fatura kesme, paranın bir kısmını elden alma, zorunlu aksesuar satma, zorunlu kaplama satma, araç olduğu halde sesinizi tipinizi beğenmezse yok çekme) görseniz vw bayiilerini öpüp başınıza koyarsınız.

Upvote 0
@kutlukupeli yok artık daha neler duyacağız böyle, Aslında 3000 TL bile tutmaz servisin turbo maliyeti. Neyse bununla geçmiş olsun, bizlerede iyi bir örnek teşkil etti, geri bildiririm için çok teşekkür ederiz hocam. 

Upvote 0
Avrupayla Türkiye’yi kıyaslamayı hiç sevmem ama şu olayı da Türkiye’den başka bir yerde yaşayamayız herhalde. İşin en başında halledilebilecek şeyi keyfe keder uzatıp insanları yormak bize mahsus bir huy sanırım. Yazık günah, herkesin parası ve zamanı kıymetli. Belki de onlar da aynı teklifi yapacaktı ama ne zaman ve ne kadar uğraştırarak? Siz Doğuş’u aramakla en iyisini yapmışsınız. Ben olsam, imkan varsa o servise tekrar götürmem, yakındaki diğer yetkili serviste işlem yaptırırdım. Netice olarak çözüm sağlanmış ama bu zihniyetteki bir işyeriyle çalışmak benim içime sinmezdi. 

Hakkınızda hayırlısı olsun, geçmiş olsun. Kazasız arızasız sürüşler dilerim...

Upvote 0
@kutlukupeli Ayrıca periyodik bakım fiyatı da fazla gibi geldi bana. Dizel araçlarda 60 bin bakımında ekstra hangi bakımlar yapılıyor bilmiyorum ama ben 2017 1.4 TSI aracımın 60 bin bakımını buji + fren hidroliği + mikroşalter dahil 1700 liraya yaptırmıştım. 

Upvote 0
@yunusaktas91 hocam en son servise gittiğimde benzinli araçlar 1250 liradan, dizel araçlar da 1370 liradan bakımı açıyorlar dediler. 60 bin bakımında mazot filtresi de değişiyor 1700 lü bir fiyatı görmesi normal diye bahsetmişlerdi. 

Yalnız 1300 lira turbo işçiliğinde ek olarak soğutma sıvıları ve turbo contası da değişiyor travers iniyor. Soğutma suyunu da bakıma yazmış olabilirler. 

Upvote 0

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt