DSG Şanzımandan gelen ses

Mecalone

Üye
İsim
Eray
Araç
GOLF 2019 MK7,5 1.6 TDI 115 PS HIGHLINE DSG / PURE WHITE
Selamın aleyküm herkese iyi günler...

1- vites 3 ten 2 ye düşerken bi ses geliyo arabamda herhangi bir sallanma yığılma olmuyo sadece ses geliyo

2- aracım ben gaza basmadan kendi devriyle rampa aşağı inerken bazen vites atmıyo devir 3000-3500lere geliyo araç bağırıyo ama vites atmıyo 

bu iki sorunun sebebini bilen var mı acaba 

teşekkürler şimdiden 👋🏻

Selamın aleyküm herkese iyi günler...

1- vites 3 ten 2 ye düşerken bi ses geliyo arabamda herhangi bir sallanma yığılma olmuyo sadece ses geliyo

2- aracım ben gaza basmadan kendi devriyle rampa aşağı inerken bazen vites atmıyo devir 3000-3500lere geliyo araç bağırıyo ama vites atmıyo 

bu iki sorunun sebebini bilen var mı acaba 

teşekkürler şimdiden 👋🏻
1. Hususta ses duymadan, hatta duysak bile yorum yapmak zor. 

2. Araç yokuş aşağı gaza basmıyorsanız vites yükseltmez, motor freni yapmak ve aşırı hızlanmasını engellemek için vitesi sabit tutar. Bu esnada devir haliyle yükselir, normal. 

@Mecalone 

1)  3 ten 2 ye düşerken ses kavramadan geliyor. Meşhur ses.

2) yokuş aşağı giderken kendi haline kalırsa,  gaza basılmadığı sürece vites artmaz. Ancak düzlüğe gelince artar. 

Bir de yokuş aşağı giderken normal şekilde gaza basarak ilerlediğinizde örneğin 7. Vitestesiniz, frene basınca hıza göre 5 ya da 6. Vitese düşer ve düzlüğe gelince ya da gaza basınca tekrar 7ye çıkar.

Bende de geliyor maalesef. Kavrama dediler ama kalkarken vs titreme yapmıyor başlangıcı dediler o yüzden biniyorum halen 

Hocam selamlar, ilki kavramadan geliyor, ikinci de motor freni yapıyor araç, gaza basmadan vites atmaz zaten. Takmayın kafanıza keyifle binin :)

Bu forum’da meşhur bir söz vardır DSG ile alakalı, 

‘Dsg’li araçta radyo kapalı gitmeyeceksin, en azından kısıkta açık olsun.’

Yoksa o bozuk yolda yokuş çıkarkenki sesleri duyarsanız pimpiriklenirsiniz :D  

@tiesay servise gidiyim bari ya teşekkür ederim yorum için 

@ogzogz anladım hocam teşekkür ederim 

Geri
Üst Alt