1.6tdi dsg sorunsuz kaç yıl ve kaç km kullandınız.

Ayhan5353

Üye
İsim
Ayhan
Arkadaşlar özellikle 1.6tdi dsg araç kullananlar en ufak bir sorun dahi vermeden kaç yıl kaç km  kullandığınızı yazarmısınız. Yada ne tür sorunlarla karşılaştığınızı. Örneğin Benim brader 2014 golf 1.6tdi dsg sıfır almıştı 80 bine kadar sorunsuz bindi 80 binde volan ve kavrama değişti 110binde tekrar volan değişti 170 binde kavrama değişti ve sattı. Bu şekilde tecrübelerinizi aktarırmısınız. Merak ettiğim konu hiç sorunusuz binen varmı . Çünkü bazı forum sitelerinde volkswagen ve opel süreki arıza yaptığı söyleniyor bunun gerçeklik payı nedir acaba .

2017 aralık çıkışlı aracım.2018 eylülde 3000 kmde aldım.Şu an 50.000 de.Periyodik bakım harici servise gitmedim.Herhangi bir uyarı ikaz lambası vs yanmadı.

2015 tdi dsg yi 100.000 km gecen ay sattim

2016 tdi 55.000 de sattim hiç sorun cikmadi sadece periyodik bakim ile kullandim

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2013 model Polo GTi stage 1.5+ aracımı 3 yıl 60bin km sorunsuz kullandım, sonra ne oldu bilmiyorum  :)

27k km de aldığım 2016 TDİ DSG aracımı yaklaşık 15 ay sonra 53k km ye getirdim herhangi bir sıkıntı yaratmadı bana. Fakat sedan ihtiyacından dolayı sanırım seneye satarım gibi. 

@ogzdrk  Çok iyi hocam bunları duymak insanı sevindiriyor. Bakalım 0 aldık şuan 9bindeyiz alalh ömür verirse 6 7 yıl kullanacağım bakalım sorunsuz kaç yıl gidecek merak ediyorum doğrusu :)  Önceden corolla vardı 290 bine kadar sıfır sorunla kullanmıştık . Bakalım bu kaç yıl gidecek :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Ayhan5353 2017 yılında 0 aldım 75k oldu sadece bikere yağ lambası yaktı krank keçesi yağ kaçırmış garantiliyken söküp taktılar. Garanti bitince bakıma götürdüm serviste yine kaçırmış bu sefer keçeyi değiştirdiler 1400₺ yi bana çakınca şu an gayet güzel sıkıntı yok. Utanmaz adamlar bide diyorlar garantideki kaçakla aynı değil bu sefer 2 yıl garantisi var diyorlar. Dedim 1400 para aldınız bidaha kaçırsın kafanıza çalarım dedim arabayı biraz yıktım ortalığı ama param gitti. Size tavsiyem Garantisi biten aracın parçalarını servisten alıp dışarda iyi bir ustaya bakımını yaptırın. Ben bakımlarını 12-13 bin km de bir yaptırırım ne olur ne olmaz. Önceki 2 aracımda biri Jetta 87k da sattım diğeri polo 30k da sattım sorun yaşamadım. DSG ömrü biraz şans birazda kullanıma bağlı.

@ogzdrk  Çok iyi hocam bunları duymak insanı sevindiriyor. Bakalım 0 aldık şuan 9bindeyiz alalh ömür verirse 6 7 yıl kullanacağım bakalım sorunsuz kaç yıl gidecek merak ediyorum doğrusu :)  Önceden corolla vardı 290 bine kadar sıfır sorunla kullanmıştık . Bakalım bu kaç yıl gidecek :)  
DSG nin 290k yapacağını sanmam kavraması 2 kere biter kesin 🙂

DSG nin 290k yapacağını sanmam kavraması 2 kere biter kesin [emoji846]
Ustadim onu 4 ile çarpalım

@agacmalzeme  ben 3 kere kavrama değişimine de razıyım. Arabayı alıp 2 3 yıl kullanıp satmam. Uzun yıllar kullanır satar sıfır alırım. Genelde uzak doğu arabalarını tercih ederdim.Bu sefer değişikilik olsun dedim fakat herkez sorun çıkartır uzun ömürlü değil arabaları opel 1 volksvagen 2 sorun çıkarmada falan deyince bende kullanıcıların yorumlarını dinlemek istedim doğrusu.Teşekkür ederim

Geri
Üst Alt