Golf 7 aracımla kaza

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çok geçmiş olsun. Rabbim beterinden saklasın.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçmiş olsun. Yukarıda söylendiği gibi polis çağırılıp tutanak tutulması yapılması gereken ilk şey olmalı. Olay üzerinden 1 saat geçmiş, umarım halletmişsinizdir güzelce.

Çok geçmiş olsun hocam, kazadan 2-3 saat önce aqua florya otoparkta aracını görüp seni aramıştım görüntülü :/   Olacağı varmış, neyseki çok bi hasar yok buna şükür... 

Zincirleme kaza en arkadaki araç ilk vuran diye belirtin özellikle geçmiş olsun. 

Daha önce başımdan kaza geçmiş biri olarak diyebileceğim bu kadar küçük hasar için kaskonuzu bu işe bulaştırıp gereksiz tramer aracınıza işlemesin,araç sahibi ile kendi aranızda anlaşıp masrafını talep edin(değer kaybıda dahil) veya tutanak tutup sigortadan yaptırın ama zincirlemem kaza olduğu için tutanak tutmak daha mantıklı gibi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@tiesay plastik parçalar için değer kaybı hesaplanmıyor diye biliyorum hocam. (Tamponlar,farlar,stoplar gibi) 

@furkanmk7 en temizi aslında arkadan vuran araç şöförü ile anlaşıp aracınızı yaptırmanız. sizin aracınızın masrafını karşı tarafın sigortası karşılar bu arada hocam. 

Hocam çok geçmiş olsun. Pek bir hasar görünmüyor bende diğer arkadaşlar gibi boyasız göçük gidermenin işi çözeceğini düşünüyorum. Allah kimseye kaza bela vermesin. 

Hata sizde degil. Kasko bu günler icin var. Sizin kaskonuz orda burda surunmeden, başınız agirmadan aracinizi yaptirasiniz diye var. Ayrica hata sizde olmadigi icin sizin kaskonuz o arabanin sigortasindan alir parayi. Yani burada kasko sizin tamir surenizi hizlandiracak ve karşı tarafla muhattap olmanizi engelleyerek aracinizi yetkili serviste tamirini saglayacak. Tampon hasarlarini yetkili serviste, bagaj kapagini da gocuk duzeltme yontemine başvurabilirsiniz. 

@tiesay plastik parçalar için değer kaybı hesaplanmıyor diye biliyorum hocam. (Tamponlar,farlar,stoplar gibi) 

@furkanmk7 en temizi aslında arkadan vuran araç şöförü ile anlaşıp aracınızı yaptırmanız. sizin aracınızın masrafını karşı tarafın sigortası karşılar bu arada hocam. 
Doğru hocam, ben de sizin gibi biliyorum. 

Değer kaybını ben "bagaj kapağı göçtü" dediği için demiştim. Eğer olur da karşı taraf anlaşmaya varmaz ise süreci kaskoya götürünce haliyle bagaj kapağı için değer kaybı oluşacak. Servis bildiğiniz gibi düzeltme yerine para kazanmak için zahmete girmez, sac veya komple bagaj kapağı değişimi der geçer. Dediğim gibi bu senaryo karşı taraf ile uzlaşamama sonucu olacaktır.

Uzlaşamama durumunda, 

1) Ya kendiniz sanayide göcük düzelttirip tramer çıkmaması yolunu izleyeceksiniz, 

2) Ya da kasko bu günler için var deyip, trameri göze alıp serviste işlem yaptıracaksınız, bunun neticesinde de değer kaybı davasından zararı tazmin edeceksiniz.

Karşı tarafın sigortası hem araç tamiri hem de olası değer kaybı tazminini muhtemelen yapacağı için, karşı taraf cepten para ödemek yerine uzlaşmamayı tercih edip işi sigortasına bırakabilir. (Varsa şayet, kendi hasarsızlığı delinecek bu durumda) 

@tiesay bende benzeri bir kazaya karıştım, sadece tamponda hasar var. Servis 1000 TL dedi ama ben tramere girmesin diye yaptırmadım. Ben bunu yaptırsam tramere işlemeyecek mi?

@tiesay bende benzeri bir kazaya karıştım, sadece tamponda hasar var. Servis 1000 TL dedi ama ben tramere girmesin diye yaptırmadım. Ben bunu yaptırsam tramere işlemeyecek mi?
Kaza sonucu sizin veya karşı tarafın poliçesi üzerinden tampon değişimi yaparsanız, sigorta firması servise yaptığı ödeme kadar tramere yansır.

Eğer kendi cebinizden tampon değişimi yaparsanız, tramere işlemez ancak servis kayıtlarında görünür. 

@furkanmk7 Öncelikle geçmiş olsun hocam. Aynı olay geçen ay başıma geldi A3 aldık 0 km ve iki günlük araca tıpkı sizde oluşan durum gibi arkadan vurdular. Öndeki kadın sürücünün E-5 güzergâhı üzerinde bir anda durmasından dolayı. Sadece tamponda boyayı kaldırdığı için ben kendim karşı taraftan boya masrafını temin ederek boyattım, ne sigorta ne de kaskoyu bulaştırıp ufak bir şey için arabada tramer gözükmesin diye. Yarın öbürgün satmak istediğinizde 500 lira trameri bile bahane edecek ve muhtemelen ciddi derecede canınızı sıkacak, sinirlendirecek uyanıklarla dolu saçma bir hâl aldı çünkü bu iş. Tampon gibi yerleri isterseniz 100 kere boyatın, değiştirin en ufak değer kaybı olmaz. Bagaj için de bir göçük düzeltme yaptırırsanız iyi bir yerde daha iyi olur diye düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt