Golf 7 aracımla kaza

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

furkanmk7

Katılımcı Üye

İsim
Furkan
Araç
mk7
Arkadaşlar öndeki araç aniden durdu bende biraz hızlıydım öndeki vurmadı bende vurmadım arkadaki bana vurdu bende öndekine ne yapcam bilmiyorum tutanak tutuyoruz şimdi kaskodan mı yaptırayım karşı tarafın kaskosu yok bagaj kapağı içine göçtü biraz

IMG_20200826_200320.jpg

IMG_20200826_200325.jpg

IMG_20200826_200114.jpg

IMG_20200826_200315.jpg

IMG_20200826_200439.jpg

IMG_20200826_200410.jpg

IMG_20200826_200437.jpg

IMG_20200826_200355.jpg

IMG_20200826_200334.jpg

Geçmiş olsun kaskosu olmasa bile zorunlu trafik sigortası karşı tarafın hasarını öder  belli tutarlara kadar diye biliyorum. 

@furkanmk7 gecmis olsun, mümkünse kaskoyu bulastirmayin, fotograflardan gördügüm kadariyla fazla birsey yok, hatali olanin trafik sigortasi yoksa elden para alin,  yoksa polisi cagirin, ceza yazsin sigortasiz araba kullanmaktan ve kaza yapmaktan

ama her türlü ihtimal icin tutanak tutturun

Moderatör tarafında düzenlendi:
geçmiş olsun hocam ağır bir hasar yok gibi görünüyor kaskoyu harcatmanın avantajı olmaz gibi 

Geçmiş olsun 

Tutanak tutun daha sonra karar verirsiniz.

Suç sizde değil . Detaylıca, arkadakinin vurduğunu ve o sebeple öndeki vurduğunuzu belirtin

Karşı tarafın trafik sigortası police bilgilerini ruhsat fotokopilerini alın.

(Kaskodan yaptırsanız da, tamamen arkadan çarpan suçlu ve öndeki 2 aracın zararını karşılamak durumunda olduğundan, kaskonuzun hasarsizlik indirimi etkilenmez. Ancak tramerde görünür.)

Geçmiş olsun hocam bence polis nezlinde tutanak tutun kararı sonra verirsiniz. 

Karşı tarafın kaskosu ile bir işiniz yok hocam, onun trafik sigortası karşılar sizin masrafınızı.

Geçmiş olsun, Allah kazadan beladan korusun hepimizi.

Hocam boyasız göçük düzeltme alır arka tarafı. Ön arka tampon boyatır tertemiz binersiniz. Allah büyüğünden korusun birşey yok sıkmayın canınızı adamdan 1.000₺ alın ya da Sigorta dan yaptırın birşey olmaz. 

Polis çağırıp tutanak tutsanız daha sonra başınız ağrımaz yada arkadaşlar bahsetmiş detaylıca tutanakta sizin durduğunu onun duramayıp çarptığını yazdırın. Geçmiş olsun.

Sizde arkanızdan vuran %% hatalı durumda, sizlik bir şey yok, sadece trameriniz olacak

Geçmiş olsun. 

Arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmışlar,

1) Tutanağı detaylıca tutun ve arkadan size çarptığını belirtin. 

2) Karşı tarafın ehliyet, ruhsat, sigorta poliçelerinin fotolarını alın, tutanakda bunları yazsanız dahi yine de sizde de bulunsun. 

3) Önce serviste aracı sordurun, tampon kırık gibi belki darbe emiciler hasar almış olabilir. Sonra da sanayide göcük düzeltme için fiyat alın. 

4) Eğer ufak bir tutar olacakda, bunların masrafını karşıdan önce talep edin. Karşı kabul etmezse de verin tutanakları kaskoya geçin.

5) Aracınızın ilk kazası ise, daha öncesinde hiç işlemi yoksa değer kaybı davası açma imkanınız bulunmakta. 

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt