Gaza basinca gelen ugultu

Hocam konuyla alakasız ama,

Bugün toprak yolda ilerlerken, eşim bir zırıltı var dedi. 7 senelik araç eskiyor artık normal dedim, birkaç dk uğraştı her yeri kontrol etti. En sonunda buldu, cam açma düğmesinden geliyor ses bak dokununca kesiyor dedi.

Onu değişsen başka yerden ses gelir boşver dedim.

Benim diyen usta & servis görevlisi bulamazdı belki bu zırıltının sebebini.

Sizin durum da belki budur, açıkcası defalarca dinledim ama, anlayamadım bir olumsuzluk.

İkinci bir örnek de 1.2 TSI manuel aracımın baskı balata değiştikten sonra rolantide titreşim arttı dedim belli bir süre boyunca.

Sonra 1.0 almak nasip oldu o da manuel vites, rolantide ikisini kıyaslıyorum 1.0 da sanki fabrikada koltukta telefon unutmuşlar da onun zırıltısı varmış gibi titriyor.

@Kysr038 hafif gaza basinca sanki araba cama su puskurturken ses gelirya onun gibi ses geliyo ustaya götürdüm v kayisin kasnagi dedi değiştirdi ses kesilmedi şimdide devirdayim diyo sesten bisey olmaz bu şekilde kullan diyoda insan huylaniyo

@10ur n75 turbo valfi saseye bağlı olduğundan ses yapıyormuş yerinin değişmesi lazimmis

@Tosun66 n75 valfi uğultu sesi yapar doğrudur ama sadece gaza basinca yapmaz rolantide de o sesi yapar. Hatta 30 saniye kadar ugultu yapip 5 saniye kadar da kesip tekrar devreye girer. Sizdeki ses de bu şekildemi yoksa sadece gasa basincami. Ayrica size by bilgiyi yetkili servismi verdi yoksa ozel serviste bur ustami

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam bana yakıt pompası sesi gibi geldi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Ayhan5353 ses valften kaynaklı adam valfi boşa çıkardı ses kesildi bizzat been denedim servisten çıkma bi usta

@Tosun66 ne güzel işte sorunun kaynağını bulmuşsun geriye yaptırmak kaldi. Masraflı değildir umarim

@Tosun66  İyi en azından sorunu çözmüşsünüz. n75 valfi titreşimli çalıştığından şase ye o titreşimi veriyor buda içerde uğultuya sebep oluyor. Valfi değiştirmeyi düşünmüyorsunuz galiba.

Hocam benim araçta gaza basınca uğultu yapıyor.Ben bir özellik sanıyordum

Gazdan ayagimi çekince duruyor. Valf dediginiz yerde mi sorun varmış? Bende mi baktirsam?

Geri
Üst Alt