Klima Havalandırma Kulpu

sefabucak

Üye
İsim
Sefa
Arkadaşlar abiler herkese merhaba,

Golf 7.5 aracımda klima havalandırmasına koku spreyi sıkmıştım galiba o yüzden tüm kulpler cıkıyor şuana kadar 3 tane cıktı. Hava sıcak mıdır diye mi bilmiyorum ama kırılmadan kendini bırakıyorlar. Çözümü var mı napacam garanti kapsamına falan girer mi acaba yardımcı olursanız cok sevinirim.

C60774DF-1661-4971-B033-C1F667B9E0AC.jpeg

7BAF1810-2C49-40BC-9334-89E40B5A5907.jpeg

@sefabucak Hocam geçmiş olsun. Vakti zamanında benim aracında yolcu tarafının aparatı çıkmıştı. Zarzor takmıştım. Garanti kapsamına alınacağını çok sanmıyorum. Çıkma bulabilirseniz daha az maliyetli olabilir.

@sefabucak genelde darbe sonucu (genellikle arka havalandırmalara ayakkabı çarpması) ile yerinden çıkan ya da kırılanlar oluyor tahminimce. 

Sizin durumda spreyin etkisi nedir bilemiyorum. 

Eğer araç uzun süre sıcakta bekledikten sonra klima ayarını çok soğuk ayarda kullanılıyorsa , plastik malzeme ani sıcak soğuk tepkisine göre de salmış olabilir. 

Belli de olmaz üretimden de olmuş olabilir. Yine de servise bi sorun.

@sefabucak Hocam geçmiş olsun. Vakti zamanında benim aracında yolcu tarafının aparatı çıkmıştı. Zarzor takmıştım. Garanti kapsamına alınacağını çok sanmıyorum. Çıkma bulabilirseniz daha az maliyetli olabilir.
Öncelikle cevabınız için teşekkürler hocam. Kırık gibi durmuyor kendini salmış sadece. Bunun içinde tekrardan çıkma parça almaya gerek var mıdır?

@ogzogz  Hocam öncelikle teşekkürler .Urfa sıcağı malum herkesin bildiği bi sıcaklık. Havalar cok sıcak oldugu icin bazen araca binip araç içi çok sıcakken son soğuklukta klimayı açabiliyoruz. Bu yüzden olmuş olabilir

Golf 7.5 aracımda klima havalandırmasına koku spreyi sıkmıştım galiba o yüzden tüm kulpler cıkıyor şuana kadar 3 tane cıktı. Hava sıcak mıdır diye mi bilmiyorum ama kırılmadan kendini bırakıyorlar. Çözümü var mı napacam garanti kapsamına falan girer mi acaba yardımcı olursanız cok sevinirim.

Ekli dosyayı görüntüle 36900

Ekli dosyayı görüntüle 36901
Çıkmış gibi duruyor.

O parça çıkmıştır. Arka klima ızgarasını kendim takmıştım. Ön taraflarda sorun yaşamadım henüz ama internette birçok video var. El işçiliğiniz biraz iyiyse kendiniz yapabilirsiniz. Servisler uğraşmaz. 

6 saat önce, Golf7654321 yazdı:

Bende de aynı durum var. Çözümünüz ise bu hocamda :)  Kırılmadıysa japon yapıştırmaya gerek yok takın sadece.

Bu kanalın sahibi bizim forumda mıdır.

Çok yerinde videolar çekiyor.

Birçok şeyi ondan izleyerek yaptım.

@Kysr038 Büyük ihtimal zamanında foruma üye olmuş sonra yazarlığı bırakmış biri. 10 videosunun 5inde golf tutkusundan bulabilirsin golf tutkusundan temin edebilirsin gibi yorumlarda bulunuyor takipçilerine. Çok severim ben kendisini içeriği kaliteli.

Ekli dosyayı görüntüle 36900

Ekli dosyayı görüntüle 36901
Tamamen el işçiliği el becerinize ve ekipmanınıza bağlı kendinizin halledebilirsiniz ben profesyonel maketle ugrastigimdan el yatkınlığı yaptım asamalarida attım umarım sizde halledebilirsiniz geçmiş olsun..(düşen tırnak arka oynatma parçasını havalandırmanın içinden alın en ufak parçasına kadar sadece tırnağı cikmista olabilir 

IMG-20200719-WA0031.jpeg

IMG-20200719-WA0036.jpeg

IMG-20200719-WA0040.jpeg

Hocam merhaba sağ taraf tamam da orta konsolle ilgili video yok ve en çok zorlayacak olan orta konsoldaki klima oluyor galiba çünkü çift şekilde çıkıyor.

Geri
Üst Alt