2013 golf frene basınca gelen ses

10ur

Üye
İsim
Onur
Merhaba arkadaşlar. Neredeyse bir aydık bu sorunu çözemedim karşılaşan veya bilgisi olan var ise yardımcı olabilir mi?

sorunum şu: frene bastığımda bir metal sesi sanki yerine oturuyor gibi çıt diye ses yapmakta. Yüksek hızlarda yapmıyor. Sürekli yapmıyor. Genelde fark ettiğim aracı park ederken frene bastığımda duyuyorum bu sesi. Alt takımları kontrol ettirdim sorun yok. Alt taraftaki ne varsa. Boşluk vs sıktırdım yine düzelmedi. Azaldı ama düzelmedi diyebilirim. Direksiyon vs alakalı değil. Sadece frene bastığımda gelen bir ses bu ayrıca ard arda basınca gelmiyor biraz ileri geri yapmak gerekiyor. 

selamlar,

hocam balata kulaklarında tırnaklanma aşınma olabilir balataları bi söktürün gö< ile kulaklarını kontrol ettirin kaliper yuvalarını kontrol ettirin. balata kaliper arası boşluk oluşmuş olabilir disk ile balatalar da hareket ediyor olabilir siz frene basınca da kulaklar biyere takılarak diski sıkıyor olabilir. 

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar. Neredeyse bir aydık bu sorunu çözemedim karşılaşan veya bilgisi olan var ise yardımcı olabilir mi?

sorunum şu: frene bastığımda bir metal sesi sanki yerine oturuyor gibi çıt diye ses yapmakta. Yüksek hızlarda yapmıyor. Sürekli yapmıyor. Genelde fark ettiğim aracı park ederken frene bastığımda duyuyorum bu sesi. Alt takımları kontrol ettirdim sorun yok. Alt taraftaki ne varsa. Boşluk vs sıktırdım yine düzelmedi. Azaldı ama düzelmedi diyebilirim. Direksiyon vs alakalı değil. Sadece frene bastığımda gelen bir ses bu ayrıca ard arda basınca gelmiyor biraz ileri geri yapmak gerekiyor.

selamlar,
Merhaba Onur Bey,

Aynı sorun benim araçta da başladı . Sorunu cozebildiniz mi ? Cozduyseniz problem neredeymis paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler,

Upvote 0
Çok teşekkür ederim, bende bakıp inceleyeceğim.

Upvote 0

Geri
Üst Alt