Eşimin kazası

Sharks28

Üye
İsim
Alper
Arkadaşlar merhaba. Eşim bugün eve giderken sitenin otoparkında kaza yaptı. Biraz önce de çekici aldı götürdü. Arabanın şase de hicbirsey yok. 3 tane airbag açtı. Kasko şirketi doğuş oto Kartal'a götürdü. Bakalım neler olacak.

IMG-20200821-WA0027.jpg

IMG-20200821-WA0030.jpg

IMG-20200821-WA0029.jpg

IMG-20200821-WA0032.jpg

IMG-20200821-WA0034.jpg

IMG-20200821-WA0026.jpg

IMG-20200821-WA0017.jpg

büyük geçmiş olsun

öncelikle sevdiklerinizin canına gelmesin

maddiyat ise gelip geçiyor

aracınızın yürürünü gidişatını va etmenleri engelleyecek tehlikeye sokacak bir kaza değil bu

airbag açması sizi endişelendirmiş (maddiyat olarak)

aracım değer mi kaybetti gibi

eğerki airbag açmasaydı niçin airbag açılması sorusu da konuşulabilirdi

ki bu yaralanmalara kadar gelebilirdi :(

sonuçta bir güvenlik tedbiri

kendi aracınızı gözden çıkarmayın derim 

nahiyetinde ciddi bir kaza değil

şasi podya vs etkilenmemiştir

ha sigorta şirketi pert çıkarabiliyorsanız 2.elde güvenilir araç bulmakta zor (bknz tarcanlar expertiz)

sıfır araç almadığınız sürece kendi aracınızdan vazgeçmeyin diye düşünüyorum ben

kötü niyetli biriinin bu aracı dışarda yaptırıp cıtır hasarlı gibi satıldığını düşünün

trameri de yok (güvenebilir misiniz?)

ben şahsen güvenirim

ha aracın şasisi vs düzeni kaçacak şekilde bir hasarı olur,bende gözden çıkarırım

ama yok gibi bence

ve sevdiğiniz insanın şu an yanınızda olması paha biçilemez

sağlıklı günler

tekrardan geçmiş olsun

Upvote 0

büyük geçmiş olsun

öncelikle sevdiklerinizin canına gelmesin

maddiyat ise gelip geçiyor

aracınızın yürürünü gidişatını va etmenleri engelleyecek tehlikeye sokacak bir kaza değil bu

airbag açması sizi endişelendirmiş (maddiyat olarak)

aracım değer mi kaybetti gibi

eğerki airbag açmasaydı niçin airbag açılması sorusu da konuşulabilirdi

ki bu yaralanmalara kadar gelebilirdi :(

sonuçta bir güvenlik tedbiri

kendi aracınızı gözden çıkarmayın derim 

nahiyetinde ciddi bir kaza değil

şasi podya vs etkilenmemiştir

ha sigorta şirketi pert çıkarabiliyorsanız 2.elde güvenilir araç bulmakta zor (bknz tarcanlar expertiz)

sıfır araç almadığınız sürece kendi aracınızdan vazgeçmeyin diye düşünüyorum ben

kötü niyetli biriinin bu aracı dışarda yaptırıp cıtır hasarlı gibi satıldığını düşünün

trameri de yok (güvenebilir misiniz?)

ben şahsen güvenirim

ha aracın şasisi vs düzeni kaçacak şekilde bir hasarı olur,bende gözden çıkarırım

ama yok gibi bence

ve sevdiğiniz insanın şu an yanınızda olması paha biçilemez

sağlıklı günler

tekrardan geçmiş olsun
Sağolun hocam. Şimdi Doğuş Oto Kartal'dan geldim. Oradaki arkadaşla görüştük, resimler çekildi, dosya açıldı vs. Tahmini hasar tutarını sorduğumda 55-60bin TL arasında tutar dedi. Değişecek parçalar: kaput, çamurluk, tampon, far ve sis farı, davlumbaz, ön göğüs komple, airbagler, lastik ve belki aktarma organları. Bunların haricinde şase kontrolü yapılacakmış, eğer bir şey var ise duzeltilecekmiş. Eğer onarım yapılacaksa 15 gün parça tedariği, 15 günde işçiliği sürer dediler. En az 1 ay araç serviste kalirmis.

Aracımda şase de hiçbir şey yok ise kesinlikle binmeye devam ederim. Eğer varsa gözden çıkarırım. Ama görünürde yok gibi duruyor. 

2. El temiz araç bulmak gerçekten zor. Anca tanıdık ve güvenilir arkadaşlardan alabilirim, yoksa sıfır araç tercih edeceğim gibi. Bakalım zaman ne gösterecek bende bekliyorum.

IMG_20200822_123652.jpg

IMG_20200822_123633.jpg

Upvote 0
@Sharks28 bence aracınıza binmeye devam ediniz, kendi bildiğiniz ve bindiğiniz araç, güzel teklif gelirse değerlendirilir ama onun haricinde bu piyasada biraz zor gibi. Ama Leon bulunabilirse mantıklı duruyor özellikle ani fren manevrası vs ile

Upvote 0
@Sharks28 bence aracınıza binmeye devam ediniz, kendi bildiğiniz ve bindiğiniz araç, güzel teklif gelirse değerlendirilir ama onun haricinde bu piyasada biraz zor gibi. Ama Leon bulunabilirse mantıklı duruyor özellikle ani fren manevrası vs ile
Hocam zaten perte çıkarırlarsa yine golf yada Leon düşüneceğim. Bir üst segment planım seneye.

Upvote 0
Büyük Geçmiş Olsun Sizlere. Sağlık herşeyin başıdır. Aracın Airbag açması aslında görevini yapmış olmasıdır. Kaza çok büyük olmasa dahi(Allah muhafaza takla vs) Airbag Sensörlerinin tamamı devreye girdiğinden kaynaklı bu durum. Büyük ihtimal aracınız Pert olarak geçecektir . Allah Beterinden saklasin Tekrardan geçmiş olsun.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
@Sharks28 hocam söylenen rakamlar âfâki. Bunların üstüne iskonto uygulanacak 50 bin ise 40 binin altına düşecek KDV tutarı da tramere yansımıyor böylelikle 35 civari hasar kaydınız olacak. Benim başımdan gecti bu olaylar aracınızın 175 bin civarı edeceğini düşünürsek tamir edip verilecek. Perte çıkması için 80 binin üstünde bir maliyet gerekli ki öyle bir durumda yok. Pazartesiye belli olur herşey Exper karar verir tamir olsun yada olmasın diye.

Upvote 0
Hocam çok geçmiş olsun.

Ancak bu hasara 55-60 bin tl nedir yahu? Yok 100 bin tl hasar çıksın. Yetkili servisin kurnazlıkları işte. Perte çıkarmaz ama perte çıkmaya 5-10 bin bırakırlar. Ayrıca aynı tarz bir kazayı arkadaşım yaşamıştı, özel serviste yaptırdı aracı hem hasar daha az çıktı, hem de 13 günde arabayı çıkardı. Size 1 ay demişler. Neyse ikame araç hizmetinden yararlanırsınız. Yine de yetkili servisin bu fırsatçılığı insanı itiyor işte. Çok geçmiş olsun yeniden, cana gelmesin de gerisi boş.

Upvote 0
Euro kuru 8,60 ve bu parçaların tamamının ithal olduğunu düşünürsek işçiliği boyası osu busu derken fiyatlar kabarıyor malesef.

Burda sigorta şirketinin anlaşmalı servisi ise iskonto olur anlaşması yoksa muafiyet  bile çıkabilir.

Exper aracı görsün ondan sonra fiyat net ortaya çıkar ve sigorta şirketine bildirir.

Sigorta şirketinde gelen rakama göre size dönüş yapar. Tamir yada pert bu araç diye. Experden sizde her bilgiyi alabilirsiniz. 

İmkanınız varsa eksper atandıktan sonra aracı gördüğünde sizde orda olun ve Herşeyi onların inisiyatifine bırakmayın gördüğünüz bişey varsa söyleyin.

Hasar küçük görünsede 3 airbag patlamış pert ihtimali yüksek gibi. 

Bu tarz hasarların onarımlarının dışarda yapılmasını tavsiye etmem yetkili servis pahalıdır ama her parca 2 yıl garantilidir. 

Bizlerde yaşadık benzer durumlar tekrar geçmiş olsun. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Geçmiş olsun.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
Bence pert olmaz, yetkili serviste tamir olsun ileride satarken 10bin eksigine verirseniz satilir. Zaten su arac arac perte ciksa baska arac alsaniz en az 10bin tl zarar edersiniz, bu acidan perte cikarmazlarsa uzulmeyin hatta araciniza daha erken kavusabilirsiniz. Perte cikarma yeni arac vs cok uzun bi surec olabilir.

Upvote 0
@Sharks28 çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun inşallah, bu arada çamurluk neyse de kaputun değişecek olması saçmalığını bir ben mi farkediyorum, o kaputu düzeltip 15-20 cm boya ile kurtaracak binlerce kaporta boya ustası bulunacakken yazıktır gunahtir bunu serviste değiştirmeyin, kaput önemli bir aksam değişmesi değerini çok düşürür, kaldı ki kaputta hiçbirsey yok ben bile uğraşsam düzeltirim.

Upvote 0

@Sharks28 çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun inşallah, bu arada çamurluk neyse de kaputun değişecek olması saçmalığını bir ben mi farkediyorum, o kaputu düzeltip 15-20 cm boya ile kurtaracak binlerce kaporta boya ustası bulunacakken yazıktır gunahtir bunu serviste değiştirmeyin, kaput önemli bir aksam değişmesi değerini çok düşürür, kaldı ki kaputta hiçbirsey yok ben bile uğraşsam düzeltirim.
Tek değilsin hocam, 2.foto sonrası değişecek parçalarda kaput görünce aynısını dedim. 

Hayır gerekiyorsa kalan yerleri yetkili serviste yaptırın/değiştirin kaputu özel serviste/sanayide lokal yaptırın. 

Her ne kadar satarken kaza fotolarını gösterir, ufak olduğunu ispat ederim desenizde alacak insan kaput değişmiş deyip geçecektir maalesef. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt