Jump to content

Recommended Posts

Bana bu ebatta kışlık lastik lazim ama tabanı geniş olduğu için kışın sıkıntı olacağını kış aylarında 18 den 15 janta geri dönmemin mantıklı olacağı söylendi. Bende bu konuyla alakalı konu açmak istiyordum aslında. 15 incten 18 durbana geçiş yaptım ama kışlık lastiklerim yok karar veremedim açıkçası

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
On 21.08.2020 at 4:30 PM, Uğur Taşçıoğlu yazdı:

Ürün Adı:  225 40 18 KORMORAN KIŞLIK LASTİK

Detaylar:  225 40 18 KORMORAN KIŞLIK LASTİK. 1 kış, tahmini 1000km kullanıldı. 2019 38.hafta üretmdir. Yama vs yoktur. Temiz kullanılmış ve muhafaza edilmiştir. 

Fiyat:  1000tl

Fotoğraf:  

ADBFDC12-894A-4758-A785-80CCC1D1E328.jpeg

F408F0FA-9906-4803-AF73-BBF107DEFF03.jpeg

49DF2203-CF99-4C88-B5AC-089D9F171926.jpeg

4D3F2B7E-5ABC-43DC-8DEB-5EDA3364762F.jpeg

2331D8ED-521A-46F1-818E-2A4A9523C47A.jpeg

CC8D06CD-2341-42E2-AF66-56B01C5841BE.jpeg

B4AD8808-84C7-422E-AAC2-A98C50CE464A.jpeg

9C06005C-E98D-433C-AB37-63B4F2DB5540.jpeg

@Uğur Taşçıoğlu   hayırlı satışlar...

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
13 saat önce, sergen38 yazdı:

Bana bu ebatta kışlık lastik lazim ama tabanı geniş olduğu için kışın sıkıntı olacağını kış aylarında 18 den 15 janta geri dönmemin mantıklı olacağı söylendi. Bende bu konuyla alakalı konu açmak istiyordum aslında. 15 incten 18 durbana geçiş yaptım ama kışlık lastiklerim yok karar veremedim açıkçası

Merhaba sergen, 18'e geçerken büyük ihtimal yaylarıda değişmişsindir diye tahmin ediyorum ve ona göre bi yorum yapacağım. Eğer yayları değiştirmediysen sorun yok.

Çünkü orijinal yaylarla 18lere geçtiğinde araç leylek gibi havada olacağı ve görsel olarak güzel durmayacağı için. Şimdi senin bir daha 15'e dönmen tekrardan orjinal yayları taktırman ve spor yayları çıkarman manasına geliyor. Onları sök-tak zaten ayrı bi külfet araba içinde ayrı bi işlem doğuruyor. Senin yerinde olsam ki bende öyle yaptım, (banada 16'ya dön öyle kullan dendi ama o yayları sürekli tak eski yaya dön sonra spora yayları ve 18leri tak ayrı ayrı külfet) 18lik bi kışlık lastik alırım çok teferruata girmem. Neticede karlı zeminde rally yapacak değiliz. He evet geniş taban kışın tercih edilmeyen bi lastik çeşidi ama dediğim gibi karlı yollarda rally yapmayacaksan. Baştada dediğim gibi yay olayını bilmediğim için böyle bi açıklama yapma gereği hissettim. Ama yaylarım aynı değişmedim diyosan 15 al kullan.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Uğur Taşçıoğlu yazdı:

Merhaba sergen, 18'e geçerken büyük ihtimal yaylarıda değişmişsindir diye tahmin ediyorum ve ona göre bi yorum yapacağım. Eğer yayları değiştirmediysen sorun yok.

Çünkü orijinal yaylarla 18lere geçtiğinde araç leylek gibi havada olacağı ve görsel olarak güzel durmayacağı için. Şimdi senin bir daha 15'e dönmen tekrardan orjinal yayları taktırman ve spor yayları çıkarman manasına geliyor. Onları sök-tak zaten ayrı bi külfet araba içinde ayrı bi işlem doğuruyor. Senin yerinde olsam ki bende öyle yaptım, (banada 16'ya dön öyle kullan dendi ama o yayları sürekli tak eski yaya dön sonra spora yayları ve 18leri tak ayrı ayrı külfet) 18lik bi kışlık lastik alırım çok teferruata girmem. Neticede karlı zeminde rally yapacak değiliz. He evet geniş taban kışın tercih edilmeyen bi lastik çeşidi ama dediğim gibi karlı yollarda rally yapmayacaksan. Baştada dediğim gibi yay olayını bilmediğim için böyle bi açıklama yapma gereği hissettim. Ama yaylarım aynı değişmedim diyosan 15 al kullan.

yaylarım da değişti 3.5 mm eibach taktırdım. bu yaylarla birlikte 15 veya 16 inc jant lastik kullanamaz mıyız? sürtme felan mı olur acaba

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, sergen38 yazdı:

yaylarım da değişti 3.5 mm eibach taktırdım. bu yaylarla birlikte 15 veya 16 inc jant lastik kullanamaz mıyız? sürtme felan mı olur acaba

Bende de 3,5 yay vardı. Yayları taktırdıktan 1gün sonra lastik ve jantları geldi. 1gün 16larla gezdim araba resmen yere yapışıyo. En ufak bi kasiste bile sürtünüyor. O yüzden kesinlikle tavsiye etmiyorum yaylarla 16ları kullanmanı hele ki 15leri. Arabanın altını heryere sürtersin.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@metinkar hayırlı olsun güle güle kullanın. 18 inç lastikle kışın sıkıntı yaşıyor musunuz? Kullanıp kullanmama konusunda kararsız kaldım. Kayseri'de ikamet ediyorum. Aracı kaydırmamak için özel çaba sarf etmek gerekir mi? Aracı sakin kullanır ani hizlanma ve fren yapmam.

tarihinde sergen38 tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, sergen38 yazdı:

@metinkar hayırlı olsun güle güle kullanın. 18 inç lastikle kışın sıkıntı yaşıyor musunuz? Kullanıp kullanmama konusunda kararsız kaldım. Kayseri'de ikamet ediyorum. Aracı kaydırmamak için özel çaba sarf etmek gerekir mi? Aracı sakin kullanır ani hizlanma ve fren yapmam.

@sergen38  sağolasın tşk ederim... 18 harici kullanmadım kışlık sorun yok al kullan...

Kayseri de rahat kullanırsın nerede oturuyorsun bilmiyorum ama ben sivas caddesinde Ptt de çalıştım yıllar önce 1999 dan önce :)  fevzi çakmakta ikamet ediyordum sorunsuz kullandım... 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, sergen38 yazdı:

@metinkar talasta ikamet ediyorum. Talas-sehir merkezî istikametinde kullanıyorum genelde. Kışın şehir dışına çıkmam. Geceleri de nadir kullanıyorum.

@sergen38  üniversite okurken talas çay bahçesine giderdik devamlı duruyormu o:) 

18 al hiç kullanmıyor gibisin zaten...

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@metinkar evet çok az kullanıyorum 3.5 yilda 20 bin km yol yaptım. Kalkışlarda araç biraz zorlanıyor gibi geliyor bu nedenle kışın dinlendirme adına 16 inç düşünüyorum. Ayrıca lastik değişiminde çizilir endişesi var. Evet duruyor çay bahcesi aynı şekilde 🙂

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...