Takasa Durban!

@ZaGani Aradım servisi spor süspansiyon ve 18” durbanla çıkmış dediler bayiden. Aracı normal süspansiyona çevirmem için neler yapmam gerek? Bilginiz varsa telefonda konuşabilir miyiz? 
Hocam benim bilgim yok da burada mutlaka size yardimci olabilecek arkadaşlar vardir. Dogru yerdesiniz. Bence siz ilk olarak spor süspansiyon ve yaylari da aractan almislar mi onu ogrenmeye calisin. Parca kodlarini ogrenerek liftte bi bakin. Ondan sonraki asamada süspansiyonlar duruyorsa dijona cevirmek icin gireceginiz maliyete deger mi bilemedim doğrusu. Ben olsam onun yerine replika durbanlari satarak orijinal durban alirdim.(5-6 bin civarina bulunur) takip etmek lazim. İlla ki dijona gececegim derseniz de dijon jantlari ortalama 3 bin civarina piyasadan bulursunuz.

Özel bir bilgi değilse aracı nerden nasıl temin ettiniz hocam? Bu piyasada pes demeden geçtiğim bir gün olmadı daha bugün de dedik çok şükür.

@Golf7654321 İnternet sitesinden, sahibinden aldım. Jant ve süspansiyonla alakalı bilgi sahibi olmayınca böyle oldu. 

@41HU367 Normalde araç fabrikadan durbanla çıkmış ama satıp bunu mu taktılar anlamakta zorlanıyorum. Süspansiyon çok sert lastikler de ince o yüzden konfor yok araçta. Bundan dolayı değiştirmek istiyorum. 
Bundan onceki araciniz neydi? Janti satan adam yaylarida suspansiyonuda satmis olup yerine sert bi yay taktirmis olabilir,konfor dediginiz gibi cok kotuyse,araci bi amorrtisorcuye goturup bi baktirin

@Kaanlink Golf 6 vardı ama orijinaldi. Bence tam olarak dediğinizi yapmış çünkü çok rahatsız ediyor ve arabadan gacır gucur sesler geliyor. 

Türkiyede şu olayı anlamıyorum,

Adam sıfır yada 2.el olsun herşeyi üzerinde orijinal alıyor arabayı, gidip orijinal malzemeleri çıkarıp satıyor çakmalarını takıyor, sonrada arabayı çakma orijinal olmayan malzemelerle satmaya çalışıyor!  Bu kul hakkına girmiyor mu şimdi?  Yada haram değil mi? Hokkabazlık/hilekârlık değil mi? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mchtuc Hayırlı satışlar.

Aracı 2. el aldığınızı, fabrika çıkış da durbanlı olduğunu belirtiyorsunuz ancak ilanda "orjinal olup olmadığını bilmiyorum" diyorsunuz. 

Alırken orj. durban sandınız ancak sonrasın orjinalliği konusunda ne oldu da şüpheye düştünüz? Satıcıya sormadınız mı sonrasında?

bence bazen fazla beyin fırtınası yapıyorsunuz. neden orjinal durbanı satıp sahtesini taksınki önceki sahibi. en kötüsü 140 binden başlayan  golf 7 den bahsediyoruz. okadar parayı veren insan orjinal durbanı sahtesi ile değiştirmez.

belliki alt versiyon bi jan vardı ve kendince ucuz olan yöntemi tercih etmiş ve jantlar kötü replika olduğundan hoş durmamış.

ayrıca yaylardan yavaş geçişlerde benim arabadada bir yaydan zaman zaman ses geliyor. zamanla sanırım paslan tarzı bişeyler oluyor.

@ZaGani Aradım servisi spor süspansiyon ve 18” durbanla çıkmış dediler bayiden. Aracı normal süspansiyona çevirmem için neler yapmam gerek? Bilginiz varsa telefonda konuşabilir miyiz? 
Aracı lifte kaldırdığınızda amortisör ve yayların etiketi gözükür (orjinal ise)., 17 janta süspansiyon sistemini değiştirmeden de geçebilirsiniz., Highline araç almak isteyen vatandaş istediği taktirde 18" jant almadan da opsiyonel olarak 17" jantla birlikte spor süspansiyon seçebiliyordu., yok ben normal süspansiyon istiyorum derseniz., hem süspansiyonları hem de yayları değiştirmeniz gerekir bu biraz pahalı olacaktır., 17" Dijona geçerseniz konfor biraz artacaktır., Michelin veya Conti gibi konforlu bir lastik seçerseniz konfor biraz daha artar..

@ZaGani piyasada bu kadar çıkma durban nasıl oluyor da satılıyor diye merak ettim yorumunuzu okuyunca, arabayı durbanlı aldım ama baktım satarken benim bayiye verdiğim farkı kimse vermiyor elbette o janti söküp alırım üzerinden, nihayetinde hiçkimsenin servisten takim jant alip ikincielde dörtte bir fiyatına satmıyor bu jantlar araçlardan sökülüp satılıyor.

@tiesay Şöyle şüpheye düştüm: lastikçim jantların orijinal değil dedi. Ben de fabrika çıkışı durban nasıl olmaz dedim. Bilmiyorum belki de orijinaldir dedi. Ondan bilmiyorum orijinal olup olmadığını. Aracı alalı çok oldu arayıp da sormadım naptın jantları diye. 

Türkiyede şu olayı anlamıyorum,
Adam sıfır yada 2.el olsun herşeyi üzerinde orijinal alıyor arabayı, gidip orijinal malzemeleri çıkarıp satıyor çakmalarını takıyor, sonrada arabayı çakma orijinal olmayan malzemelerle satmaya çalışıyor!  Bu kul hakkına girmiyor mu şimdi?  Yada haram değil mi? Hokkabazlık/hilekârlık değil mi? 
Nedeni çok basit hocam bi arabaya 200 bin birim para verince millette nerden kar etsem diye düşünüyor

Aynı arabaya Avrupa’da 15 20 bin birime alsa emin olun en namussuz adam bile uğraşmaz.

Tabi hırsızın hiç mi suçu yok diyebilirsiniz [emoji3526]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@kralmali bu konuda herkesi aynı kefeye koymamak lazım, misal şimdi sizin aracınızda durban discover pro r line orjinal direksiyon ayna kapağı vs olduğunu düşünelim satmaya kalkınca highline golf 7 den 5 kuruş fazla veren çıkmaz hiçkimsenin bu opsiyonlara para vermeyeceğini en az sizde benim kadar biliyorsunuz bu durumda 3 kuruş fazla vermeyen alıcıya neden bunları vereyim? bunları söküp satarsam zaten en az 20 bin artı para almak varken kim neden bedavaya versin? bu opsiyonlara ederi kadar fark ödenecek olsa zaten kimse ayrı satmakla uğraşmaz.

Geri
Üst Alt