Yakıt için favoriniz nedir?

@HONEY Bence değer. VW'nin özellikle yeni 1.5 TSI'daki gaz boşluğunu hafifde olsa tamamlıyor ve rölanti titremesini azaltıyor. Gaz tepkisi ve rölanti titremesi için tercih edilir.

Yakıt için favorim

1. Kredi kart puan kampanyaları

2. Araçtan inmeden ödeme sistemi olanlar.

Shell yada Opet (çok yoğun olan  istasyonları tercih ediyorum)

nadiren Bp 

[mention=11839]HONEY[/mention] Bence değer. VW'nin özellikle yeni 1.5 TSI'daki gaz boşluğunu hafifde olsa tamamlıyor ve rölanti titremesini azaltıyor. Gaz tepkisi ve rölanti titremesi için tercih edilir.
Benim 1.2 de gaz tepkisi hissedilmez galiba

Bir ara deniyeyim v power belki 2.0 motor gibi hissettirir psikolojik

Offf mazotcular

Bunlarin hepsi plasebo :)

TSI alin, sizde, cevrede bayram etsin, dogayi koruyun yani daha az kirletin
Doğayı korumak deyince tüm araçlar start stoplu olsa keşke, bazen ışıklarda hava kalitesi inanılmaz kötüleşiyor, heleki o anda havalandırmayı içeri almayı unuttuysam vay halime...

Dizel bitsin artık yeter diyeceğim de, dolmuşu var kamyoneti var ticarisi var daha bir 20 30 yıl kurtulamayız dizelin pis dumanından

Ben benzini Shell'den alıyorum genelde. Ama petrol ofisinin benzini de iyi. Opet hoşuma gitmedi. Arabada yazılım olduğundan dolayı kalitesiz benzinde kendini hemen belli ediyor. Shell ve petrol ofisinde sorun yaşamadım. Performans olarak shell daha iyi gibi ama ekonomi olarak petrol ofisinin benzini ile daha çok km yapıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
yakıtı shell den alan arkadaşlar şehir neresi? ben istanbul avrupa yakasındayım ( maslak levent kağıthane)  vede sürekli bp den alıyorum.bir kere polo aracıma kağıthane opetten yakıt aldım hava basmışlar fullediğim yakıt 10 km sonra bitti :)  shell den hiç almadım sebebi de yok :S 

Ben petrol ofisinden alıyorum 3 yıldır bir sorun  yaşamadım. Şirket %5 indirim veriyor. Daha öncesinde shell'den alırdım. PO ya geçince yarım depoda 20-30km menzil artışı oldu.

@alpercck ben ona kayıt olmuştum hocam 2-3 sene oldu sanırım vw grubuna özel %5 ti sonradan %2.5 a düşürdüler pandemiden kaynaklı sanırım ama ortalama 1000 tlye yakın hediye mazot aldım bp den.

En ucuz motorin neredeyse oradan alıyorum. Motorinin hepsi de aynı arkadaşlar. Boşuna fazla para ödemeyin.

@Kordi_gs bende ayni guzergahlari kullaniyorum hangi marka olursa olsun bayilerden almam markalarin kendi istasyonlarindan alirim maslakta bp ve shell bayi degil kendi yerleri fislere baktiginizda shell a.ş, bp petrolleri a.ş yazar bayilerinkinde bayi ismi yazar ben cok zorda kalmadikca maslaktaki bp den ve shellden şaşmam.

Geri
Üst Alt