225 45 17 dijondan durbana geçmek

oguzerkoc

Üye
İsim
Oğuz Erkoç
Hayırlı akşamlar

2015 golf aracım da bulunan orijinal dijonları durban ile değiştirmeyi düşünüyorum. Konfor açısından yada yakıt olabilir jant değişimi sonrası nelerle karşılaşabilirim fikirlerinizi bekliyorum

@oguzerkoc 225 40 18 lastik alicaksin,yakit acisindan cok farketmezsin,konforun illaki bozulacak ama bunu kaliteli konforlu bi lastikle minimuma indirebilirsin.Birde janti replika alicaksan balans problemleri ve hava basinc kayiplari yasayabilirsin cok sansliysan yasamazsin.

@Kaanlink replika alıpta şanslı olmana gerek yok. Sıfır tse belgeli alıpta sıkıntı yaşayan ben hiç görmedim.

Merhabalar, ben de 4 yıl önce 2013 1.4 TSI ACT aracıma bahsettiğiniz değişikliği yaptım. Ben de forumlara yazmıştım ama tatmin edici cevap bulamadım. Durban DCC ile geldiğinden normal süspansiyonla nasıl olacağını kestiremiyordum. İkinci el çıkma orijinal Durbanlara geçtim sonunda. Bence Golf MK7 ye en çok yakışan jant bu. Arabanın çehresi tamamen değişti Dijonlardan sonra. Tavsiyem değiştirmeniz yönünde olur. Getirdiği sportif görünümün yanında götürdüğü şeyler biraz konfor. Ama 17 den geçeceğiniz için aşırı fark olmaz ama yine de çukurlarda ince yanaktan dolayı biraz dikkat gerekiyor. Eğer yay taktırmayı düşünürseniz sportif görüntü biraz daha artar ama normal süspansiyonlarla tekerle çamurluk aralarında biraz mesafe kalıyor. Şöyle 2-3 cm daha alçak olsa daha iyi olur diyorsunuz. Ama ben hem konfor hem de orijinalliği bozmama adına yay taktırmayı tercih etmedim. Yakıt açısından pek bir fark da göremedim bu arada. Sonuç olarak ben bu değişikliği yaptım ve çok memnumum. Benim için getirdikleri götürdüklerinden farklı.

Sizin için de hayırlısı olsun. Ama alacaksanız da mutlaka çıkma orijinal bulun derim.

Merhaba hocam bende 16 janttan 18 durbana gecis yaptim tabi tse li replika arti mubea yay taktim arabaya dahada asik oldum virajlara girisi görüntüsü cok iyi oldu dikkatli kullaniciysan fazla kafaya takilcak bisey yok yakit olarak çok fazla  hissetmezsin tavsiye ederim

@Sinanmiray @tuncer_2632 Replika TSE belgeliler güvenlik açısından risklimidir hocam?Ben replikaları tercih etmeyin cümlesini çok duyduğum için hiç düşünmüyordum da yorumlarınızı görünce merak ettim.Yani replikalar da içinde 2 ye mi ayrılıyor aslında bunu soruyorum.Kusura bakmayın Cahilliğime verin :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
3 sene 17 ve 18 inc durban replika kullandm bir sknti yasamadim ama güvenilir yerlerdi hepsi 16 17 18 3 jant boyutunuda kullandm kesnlikle en ideali 17 inch jant bence Turkiye yollarinda

@sonmohican güvenilir bir yerden aldığın sürece sıkıntı olmaz. Sonuçta orjinal durban ve orjinal passat dartford jantlarıda Türkiyede üretiliyor. 

@tuncer_2632Yani her tse belgesi olanda güvenilir sayılmaz.16 inc dover jantlarımı değiştirmek istiyorum bakalım hayırlısı.teşekkür ederim yorumunuz için.

@Kaanlink @tuncer_2632 @Sinanmirayhocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Maliyet konusunda ne kadarlık bir bütçe ayırmam gerekir bu arada orjinal durban düşünüyorum (225 40 18)
Orjinal durban ederi ne kadar arkadaşlar yazacaktır., ben lastik konusuna deyinecek olursam ebat büyüdüğü için fiyatta ciddi şekilde artıyor., Michelin, Conti gibi markalar 18" ebatta ciddi şekilde pahalı ama konfor en az şekilde etkilemenmek için hamuru imkanlar dahilinde konforlu bir lastik bakın., lakin 18" ebatta konfor biraz zor., Bridgestone, Pirelli bunlardan uzak durun derim.. lastikte ucuza kaçmayın., michelin, conti, goodyear pahalı gelirse semperit bakın..

Orjinal durban ederi ne kadar arkadaşlar yazacaktır., ben lastik konusuna deyinecek olursam ebat büyüdüğü için fiyatta ciddi şekilde artıyor., Michelin, Conti gibi markalar 18" ebatta ciddi şekilde pahalı ama konfor en az şekilde etkilemenmek için hamuru imkanlar dahilinde konforlu bir lastik bakın., lakin 18" ebatta konfor biraz zor., Bridgestone, Pirelli bunlardan uzak durun derim.. lastikte ucuza kaçmayın., michelin, conti, goodyear pahalı gelirse semperit bakın..
Ustadim

Benim pirelli p7 cinturato lari takmadan sattiracaksin sogudum simdiden

2 sezondur Pirelli Cinturato P7 Blue kullanıyorum, daha öncesinde Continental Premium Contact 5 kullanmıştık net bir şekilde P7 Blue daha iyi bir lastik. Brigestone konusunda dediklerinizde haklısınız ancak Pirelli'yi fazla gömüyorsunuz bence.

16 inc orjinal jant kullanıcısıyım ve virajlara girerken lastiğinde 30 k km de olmasından mıdır bilemediğim bir hissiyat veriyor. sanki hakimiyet bende tam değilmiş hissi. bu hissi 90-100 km hız ile tatlıdan sert virajlara girerken çok yaşadım. araba sanki istediğim gibi yere yapışmıyor. 17 inc dijon jantlararla 16 lıktan geçen arakdaşlar yere tutunumda ve konforda artısı ve eksisi sizlerce nasıl olur.

Geri
Üst Alt