Dizel partikül filtresi

Mye06

Üye
İsim
Yusuf
Arkadaşlar herkese selam 

Daha önceden illaki açılmıstir dpf ile cok konu

Golf 7 tdi 119 binde 2015 model 110hp lik aracimda surekli dpf uyarisi almaya basladim

İptal ettirse dpf yi yakit tuketimi fazlasi haric ne gibi problemler cikar 

Baska cozum yollari var mi 

Dusunceleriniz neler

@Mye06 meraba hocam temizletmek bendede vardı aynı sorum temizlettim iptal işlemine karşıyım

Upvote 0
Yüksek devirde 15   20 dk sürünüz. Bu uyarıyı genelde araç sürekli kısa mesafe kullanıldığında veriyor. O yüzden arada bir uzun mesafe sürmeniz araç için iyi olacaktır.

Upvote 0
Daha yarım saat önce kısa mesafe kullanımdan sonra arabayı park edecekken fanın çalıştığını farkettim.Bi 10 dakika düşük devirde tur attıktan sonra fanın durduğunu gördüm, o şekilde park ettim.Ortalama 500 km de oluyor sanki, tam emin değilim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Mye06 8 ay oldu çok şükür problem yok olsada garantili merdiven altı biyer deil arkadaş avekte ustaydı yerini açtı yetkili servis gibi kaliteli biyer arkana bakmadan anahtarı bırak

Upvote 0
@muhammedfatih düşük devirde değilde yüksek devirde sürerseniz daha iyi olur. Egzoz gazı ısınmalı ki partikülleri yakıp atsın. Bir ara bende şehir içinde çok kullanmıştım sürekli fan açıyordu. 20dk boyunca düşük vites yüksek devir ortalama 80-90 km hızla sürerseniz sorun ortadan kalkacaktır.

Upvote 0
@muhammedfatih düşük devirde değilde yüksek devirde sürerseniz daha iyi olur. Egzoz gazı ısınmalı ki partikülleri yakıp atsın. Bir ara bende şehir içinde çok kullanmıştım sürekli fan açıyordu. 20dk boyunca düşük vites yüksek devir ortalama 80-90 km hızla sürerseniz sorun ortadan kalkacaktır.
Aynen hocam yanlış yazmışım, düşük vites, yüksek devir.Biraz zorlanıyor araba.Dpf temizleyelim diye bu olayda başka birşeye zarar vermez inşAllah.😆

Upvote 0
Hocam hep aynı istasyon dan mı yakıt alıyorsunuz yoksa Opet bp shell karıştırıyor musunuz ? 

Upvote 0

Geri
Üst Alt