1.4 TSI ACT 150HP Yakıt Tüketimi

onroztrk39

Yeni Üye
İsim
Onur ÖZTÜRK
Selamlar ,

3 Aralık 2015 tarihinde teslim aldığım aracım için yakıt tüketimi hakkında bilgi vermek istedim ,

3000Km yol yaptım geçen 1 ay içerisinde ,  1200 Km İstanbul içi dur-kalk trafiği ile geçti , 1800 Km ise Otoban + Edirne + Kırklareli boş yollarda .

3000Km için ortalama yakıt tüketimim : 6.9 Lt .

İdeal Kullanım (D1-7)

Mahmutbey Otoban Gişiler - Lüleburgaz Gişiler Arası : Hız 110 Km/h sabit (CC) ->5.8Lt

Lüleburgaz Otoban Gişiler - MahmutBey Otoban Gişiler Arası : 100 Km/h sabit(CC) -> 5.5Lt

Spor Kullanım (S1-7)

Mahmutbey Otoban Gişiler - Lüleburgaz Gişiler Arası : Min Hız 110Km/h , Max Hız : 210 Km/h  -> 7.3Lt

Verilerine ulaştım , ideal kullanım uzun yol verileri beni son derece memnun etti , spor kullanımda verdiği zevki zaten anlatacak kelime yok . Bu aracı aldığım günden beri anladığım en önemli konu , herşeyi bir arada sunması , ekonomi yapıp konforlu bir yolculuk yapmak istiyorsan sana bunu çok rahat sunuyor yok ben bugün biraz heyecan adrenalin peşindeyim diyorsan , alıyorsun S mod'a dokunuyorsun gaz'a :)

Durum bundan ibaret .  Son derece memnunum ACT opsiyonundan herkese şiddetle tavsiye ederim .

1,2 tsi da  performans olarak bu eksikliği hissediyorum. ;)   bana yetiyormu  fazlasıyla yetiyor. ama  gazlamak isterseniz  araç o kadar da istekli değil :)

sizin ki ikisi bir arada 4 mevsim lastiği gibi, ister basın ister  ekonomi yapın sihirli bir motor  :'(

onroztrk39 dedi:
Selamlar ,

3 Aralık 2015 tarihinde teslim aldığım aracım için yakıt tüketimi hakkında bilgi vermek istedim ,

3000Km yol yaptım geçen 1 ay içerisinde ,  1200 Km İstanbul içi dur-kalk trafiği ile geçti , 1800 Km ise Otoban + Edirne + Kırklareli boş yollarda .

3000Km için ortalama yakıt tüketimim : 6.9 Lt .

İdeal Kullanım (D1-7)

Mahmutbey Otoban Gişiler - Lüleburgaz Gişiler Arası : Hız 110 Km/h sabit (CC) ->5.8Lt

Lüleburgaz Otoban Gişiler - MahmutBey Otoban Gişiler Arası : 100 Km/h sabit(CC) -> 5.5Lt

Spor Kullanım (S1-7)

Mahmutbey Otoban Gişiler - Lüleburgaz Gişiler Arası : Min Hız 110Km/h , Max Hız : 210 Km/h  -> 7.3Lt

Verilerine ulaştım , ideal kullanım uzun yol verileri beni son derece memnun etti , spor kullanımda verdiği zevki zaten anlatacak kelime yok . Bu aracı aldığım günden beri anladığım en önemli konu , herşeyi bir arada sunması , ekonomi yapıp konforlu bir yolculuk yapmak istiyorsan sana bunu çok rahat sunuyor yok ben bugün biraz heyecan adrenalin peşindeyim diyorsan , alıyorsun S mod'a dokunuyorsun gaz'a :)

Durum bundan ibaret .  Son derece memnunum ACT opsiyonundan herkese şiddetle tavsiye ederim .
Değerli Hocam;

Bizim de önerirken ve tanıtırken kullandığımız en önemli argümanın teyidi olan mesajınız için teşekkürler.

İsterseniz ekonomi isterseniz sportif kullanım bir arada ve benzinli güç ünitesi konforu ile bulabileceğiniz yegane otomobil olduğunu düşünmekteyim.

benzinli bir araç için ve bu yüksek hızlarda kullanım karşısında son derece güzel veriler bunlar.

54f927152e543ae7de9dc42989a840a2.jpg

Bu da benim ilk uzun yol yakıt tüketimim
5dk 190-200 ile gittim geri kalan 100-110km
Araç 1800km de. Benim için Dizel devri kapanmıştır.

VW artık bu teknolojiye elveda dedi.Bakalım nasıl bir sisteme geçecekler.

Bende 140bglik dsg var şehir içi 10lt civarı geziyorum sakin kullansam bile çok düşmüyo sizde nasıl durum 

Geri
Üst Alt