PRETORIA MI CLUBSPORT MU?

brkbrkk

Yeni Üye
İsim
Emre
Herkese merhaba, golf 7 aracımın dover jantlarını değiştirmeye karar verdim. 18 inç Clubsport veya Pretoria jant almayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz deneyimleriniz nelerdir. Alırkan nelere dikkat etmem gerekir aydınlatırsanız sevinirim.

Herkese merhaba, golf 7 aracımın dover jantlarını değiştirmeye karar verdim. 18 inç Clubsport veya Pretoria jant almayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz deneyimleriniz nelerdir. Alırkan nelere dikkat etmem gerekir aydınlatırsanız sevinirim.
Clubsport 18 İyidir hocam Proteria 19 Almayacaksanız kolları kısa kalıyor cok hoş durmuyor clubsports daha iyidir 

Pretoria 18 den sonra 19 a geçmiş bir kullanıcı olarak kesinlikle 18 olarak club sport tercih etmenizi öneririm. 

hayırlı olsun,bende (madridden) 17'den 18'e (clubsport) geçmeyi düşünüyorum,

orjinal clubsportlar zor bulunp pahalı diye biliyorum

replika ise 

fiyat ve (birsüre kullandıktan sonra) konfor farkını da yorumlayabilirseniz öncelikle forum sonra da benim adıma faydalı olacak kanaatindeyim..

17 den 18 e geçenlerin birçoğu pişman konfor vs..  18 durban  jantla gelen araçlarda süspansiyon farkı var.  aracınız comfortline vs.. ise 19 lara çıkarsanız araç jantın üstünde yürür :)    18 ideal    fiyatlar çok artmış Oz dan başkası boş ama aşırı pahalı  

17 ye 18 e 19 a geçen arkadaşlar yorum yapacaklardır.  ben 17 dijonla  18 durbanı uzun süre kullandım. görsellik uğruna  çok şeyden vazgeçeceksiniz. 

17 den 18 e geçenlerin birçoğu pişman konfor vs..  18 durban  jantla gelen araçlarda süspansiyon farkı var.  aracınız comfortline vs.. ise 19 lara çıkarsanız araç jantın üstünde yürür :)    18 ideal    fiyatlar çok artmış Oz dan başkası boş ama aşırı pahalı  

17 ye 18 e 19 a geçen arkadaşlar yorum yapacaklardır.  ben 17 dijonla  18 durbanı uzun süre kullandım. görsellik uğruna  çok şeyden vazgeçeceksiniz. 
Hocam doverdan dijon mu durban mi diye diye en sonunda dijona gectim. Gorsel tabiki durban gibi degil fakat mantigim beni buna yonlendirdi. Sizce iyi mi yapmışım? İkisini de kullanan birisi olarak yorumunuz nasi olur?

Ben olsam dijon alirdim ama sertlikle sorununuz yoksa proteria cok yakisiyor

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence farklı birşeyler bakın. Pretorio yerine OZ racing Ultraleggera olabilir. En azından hali mulis jant üreticisinden almış olursunuz. Muhtemelen daha hafif ve dayanıklıdır.  Alternatif olarak Superturismo modeli de olabilir. 

Sıfır fiyatlarının orijinal VW jantlar ile farklı olacağını sanmıyorum. 

Jant ağırlığı özellikle yüksek süratlerde önem kazanıyor, dönen bir ağırlık olduğundan hızlandıkça etkisi artıyor diye biliyorum. Ben 16 Dover'dan  17 OZ Rally Racing'e geçtim, bir de Eibach yay taktım. Arabanın değil sürüşü dünyası değişti. Konfor beklediğimden çok daha az etkilendi (205/55/16 dan 225/45/17 ye geçmesine rağmen), yüksek süratlerde araba çok daha yola yapışık ve rahat akıyor, 160 ile 120 aynı hız gibi. 

ÖZetle sadece tasarıma değil ağırlık dayanıklılık gibi diğer kriterleri de kontrol etmeniz faydalı olur.

Geri
Üst Alt