GOLF 7.5 YOL SESİ

Aydo

Üye
İsim
Aydobaba
2018 model dsg highline golf aracımda yol sesi ilk kullanımımdaki gibI değil daha fazlalaştı bunun sebebi nedir servise gitsem bi çözüm olur mu yardımcı olursanız sevinirim

@Aydo hocam biraz daha detay verebilirmisiniz? Örn araç kaç km’de iken sessizdi ve sesli olduğunu düşündüğünüz km nedir? Bunun bir çok sebebi olabilir. Yol sesi dediğinizde aklıma ilk gelen lastik oluyor. Kauçuk ömrünü yitirmiş olabilir. Lastik tarihine bakmak gerekiyor. Yada lastik hava basıncıda yol sesinde etkili olabilir. Örn yakın zamanda sıfır continental pc 6 lastik aldım sertlik ve yol sesi sebebi ile michelin primacy 4’e geçiş yaptım araba kaymak oldu.

Aracımı ben 0 aldım şuan 40 binde ve ben 3-4 binden beridir bu sesi alıyorum hankook lastiklerim hava basınçları tam ne olmalı bilginiz varsa yazarsanız yarın deneyeyim

@Aydo hava basıncı aracınızın sol ön kapısındaki etikette yazar. Ama bana hep o değerler bi tık sert gelmiştir. Ben genelde 32 kullanıyorum. 40bin km bir lastik için az yada fazla pek bilemiyorum ancak bir yeni lastik kadar iyi olmayacağı düşüncesindeyim.

Bende primacy var memnunum + komple ön arka yalıtım yapıldı. Şu anda başka yerlere takıldım 😂 bu işin sonu yok 

Aracı komple CTK ile kaplatın, yanınızda top patlasa duymazsınız :)

Yada lastik sesi için çamurluk içlerini, davlumbazları kendiniz CTK ile kaplayabilirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selam.Bende şöyle bir yorumda bulunayim.Ben yorgun değilken uykumu vs.alip arabaya bindiğimde arabadan ses yok mis gibi.Fakat uykusuz ve yorgunken tam bir traktör gibi sanki araba dagilacak öyle ses aliyorum... Sıkıntılıyim sanirim...Bu durum uzun yola cikarkende böyle ilk saatlerde ses yok saatler ilerledikçe...

CTK nedir tam olarak bilmiyorum

Geri
Üst Alt