J led far yardım

Modifiyeci

Yeni Üye
İsim
Atakan
Arkadaslarherkese selamlar öncelikle siteye yeni üye oldum umarsın herkesle karşılıklı faydalı bilgiler alışverişinde bulunuruz. Benim duan bilmediğim bir sorunum var akşama yola çıkacak fakat demin dikkatimi cekti farları açtığımda yukarı asaya far ayarı yapmadı araç bu arada farlar orijinal j led daha önce farları açtığımda yukarı asaya far ayarı yaptığını görmüştum aracın yukseklıgıne göre otomatık yapması gereken ayardan bahsedıyorum bunun çözümü bilen  varmadır

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Modifiyeci hocam her far yakmada değil, farlar açık iken kontağı açtığında yapar aşağı yukarı hareketi.

@İlker34 hocam ben far açıkken yanı mesela aracı çalıştırdıktan sonra farları açtım olmadı yanı ben otomatikte bırakmıyorum far anahtarını alakası olabılırmı  ve dün gece farkettım yeri göstermiyor yanı bilemedin 4,5 metre kadar on tarafı gösteriyor

hocam zaten aracı kullanırken 3-4 metreden başlar görüş alanı .Bence normal . far anahtarını auto konumuna alıp motoru çalıştırın. Aşağı yukarı hareketi yapacaktır.

Sol arka araç seviye sensörü hareket algılamaz ise farlarınız hareket etmez...

image.png

@DoğanARABACI hocam bunu biraz acarmısın anlayamadım dogrusu bu attıgın şema sensor felan hangı bolgede ve nasıl anlıcaz bunu arızalımı dıye 

@İlker34 ilker hıcam bana sanki cok normal gelmedi ya bir otobanda denedım ısıksız bır yol yanı mesela cok ılerıyı degılde ama bırmalde degıl baya bir ön tarafı gosterıyor gıbı geldi bana

farlarınızı kontaktan önce auto (karanlıkta ise) yada ON konumundayken marşa basarsanız ayar yapacaktır

once marşa basıp farları açarsanız yapmıyor malesef..

deneyin.. yazdığım gibiyse sorun yok

Geri
Üst Alt