Sizin Golf’ünüzde bu yerler nasıl ?

D-NZ-93

Üye
İsim
D
Arkadaşlar merhaba, 

Konuyu yanlış yere açtıysam özür diliyorum. Fakat sizlere soracaklarım var. Aracım 2015 1.6 tdi midline plus

İlk fotoğraf direksiyonun hemen altı orada uç kısımda kaplama yok gibi duruyor sizde de böyle mi ? 

İki ve üçüncü fotoğrafta ise emniyet kemerlerinin alt muhafazasında ortadan kırık gibi duruyor. Acaba kırık mıdır yoksa kemer gerginliğine karşı tolerans olsun diye  ayrık mı bırakılmış ? 

herkese iyi forumlar cevaplar için teşekkür ediyorum.

3B9DCBB3-0A6D-4667-9491-44008875F4F8.jpeg

08E5BD4A-9F75-4B91-BFF0-A66C2B96034A.jpeg

3B99D6AE-A479-40B8-A375-F8C1D4C9F5EC.jpeg

Kemer yeri normal hocam

Diger yere benimkinde bakmadim

Arabayı ilk aldığımda kemer yerlerini görünce; "alırken buraya nasıl bakmadım, nasıl kırmışlar ulan burayı?" diye düşünürken karşı tarafın da aynı olduğunu, hatta kırığın fabrikasyon kalitesinde olduğunu görüp normal olduğuna kanaat getirmiştim.

Direksiyon altında kalan en uç kısım benim aracımda da öyle.

Aracımda sadece bagaj pandizotu kırık çıktı, onu da çıkma alıp değiştirdim :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
İkiside normal.

Parçayı üretirken emniyet kemerinin takılacağını düşünmeden tasarım hatası yapmışlar sanki. Fabrikada Emniyet kemeri takarken orayı kırıyorlar anlaşılan

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. 

İkiside normal.

Parçayı üretirken emniyet kemerinin takılacağını düşünmeden tasarım hatası yapmışlar sanki. Fabrikada Emniyet kemeri takarken orayı kırıyorlar anlaşılan

Öyle gibi kullanıcı olarak haklısınız ama ne yazık ki  tasarı hatası falan değil , kaza anında patlayan emniyet kemerinin fünyesinin o bölgeyi kırma riski olduğundan çentikli olarak bırakılıyor , çok sağlam bir basınç mevcut ,  12 Numaralı parça gergi ateşleyicisi , görünüşte kapı ortası gibi duruyor olabilir ama aslında alt taraftadır.

image.png

image.png

Arkadaşlar merhaba, 

Konuyu yanlış yere açtıysam özür diliyorum. Fakat sizlere soracaklarım var. Aracım 2015 1.6 tdi midline plus

İlk fotoğraf direksiyonun hemen altı orada uç kısımda kaplama yok gibi duruyor sizde de böyle mi ? 

İki ve üçüncü fotoğrafta ise emniyet kemerlerinin alt muhafazasında ortadan kırık gibi duruyor. Acaba kırık mıdır yoksa kemer gerginliğine karşı tolerans olsun diye  ayrık mı bırakılmış ? 

herkese iyi forumlar cevaplar için teşekkür ediyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 36364

Ekli dosyayı görüntüle 36365

Ekli dosyayı görüntüle 36366
hocam hepsi biraz örselenmiş gibi dursa da normal.

Bende şimdi baktım hocam, sıkıntı yok bende e  aynı, kemer yeride aynı şekilde, fakat kırık demeyelim de, tak çıkar gibi bişey gibime geldi, tam kurcalamadım bakarken

Hazır kuşku duyduğumuz şeyleri konuşurken,

@D-NZ-93 hocam park frenini eliniz ile çektiğinizde çiiiuuv diye bir metal ve sıkıştırma karışık bir ses duyuyor musunuz?

Bu ses sadece benim araçta mı var diye düşünüyorum bazen.

@yally hocam ciiuuvv geliyor. Yani autohold hep açık fakat elle müdahale etmesemde  ciuvvv sesi geliyor. Hatta bir keresinde aracı park edip indiğimde adamın birisi westinghouse dedi. Ne diyosunuz dedim. Arabanın westinghouse’u bozuk dedi. Dedim sağolun iyi günler. 😁

Bundan önce ki arabam astra j  elektronik park frenliydi ondan da aynı ciiuvv sesi geliyordu. 

Metal ve sıkıştırma sesi ise arka fren balatalarınızla ilgili olabilir sanırım. Benim arka balatalar bitikken metali metala sürtme seside geliyordu.

Geri
Üst Alt