Dijital klimam 29’5 derecede bile soğuk üflüyor

Mustafa43

Yeni Üye
İsim
Mustafa
Arkadaşlar aracım 2013 golf comfort dijital klimamda derceyi 29 a getirsem bile şiddetli soğuk üflüyor ve şiddetini azaltmıyor. Oda uzun yolda hasta ediyor. Hi a getirince sıcağa geçiyor ama bir kademe düşürdüğümde direk soğuk üflemeye başlıyor. Başına gelen varmı ne yapmalıyım. Klimacı diye piyasada sözde nam yapmış bi arkadaşa götürdüm gazı eskimiş dedi yağı gazı değiştirdi nafile aynen soğuğa devam

Klima isi sensor sanki sorunlu gibi

Böyle bir parça varsa tabi

Upvote 0
Hocam klima ekranında yazan ısı değerleri hedef sıcaklığı belirtir. Aracın iç ısısına göre sıcak yada soğuk hava verecektir. Ama yinede doğru çalışmadığını düşünüyorsanız iç ısı sensörlerine bakmak gerekir.

Upvote 0
Arkadaşlar aracım 2013 golf comfort dijital klimamda derceyi 29 a getirsem bile şiddetli soğuk üflüyor ve şiddetini azaltmıyor. Oda uzun yolda hasta ediyor. Hi a getirince sıcağa geçiyor ama bir kademe düşürdüğümde direk soğuk üflemeye başlıyor. Başına gelen varmı ne yapmalıyım. Klimacı diye piyasada sözde nam yapmış bi arkadaşa götürdüm gazı eskimiş dedi yağı gazı değiştirdi nafile aynen soğuğa devam
Araba kliması, ev kliması bu tip cihazlar kapalı sistem cihazlar olduğu için 20 senede geçse gaz eksiltmesi olmaz..!! (kaçak olmadığı sürece) kaçak varsa zaten en önce kaçak olan bölgenin bulunup onarılması lazımdır.. bu klimacıların klasik taktiğidir., kaçağı bulmak ile uğraşmadan eksiltmiş diyip parayı alır temiz miss gibi valla.. sizin arızanız sensör veya elektriksel bir arıza gibi duruyor..

Upvote 0
Bende AC tuşu basılı iken sıcaklığı 25 e getirsemde soğuk üflüyor AC kapatıp 25 de kalırsa sıcak hava üflüyor. Bence sıcak hava istediğinizde klimayı kapatıp kaloriferi çalıştırın.

Upvote 0
Araca ne kadar hakimsiniz bilmiyorum. Ancak bahsettiğiniz durum bu mevsimde normal. 7 senedir bu şekilde kullanıyorum. Kış aylarında da böyleyse sorun var. 

Kış aylarında yani hava soğukken, 22.5 derecede sıcak üfleyebiliyor.

Yaz aylarında dış hava sıcaklığı 34-35 derece olduğunda kısa mesafelerde (in bin yapıyorsam) ben de 29.5 derecede kullanırım. Bu ayarda soğuk üflemeye devam eder. Uzun yolda güneşin geliş acısı ve iç sıcaklığa göre 26.5'lara kadar çekilebilir. Hiçbir zaman 22 derece ve altına ihtiyaç duymadım.

Soğukluk sizi rahatsız ediyorsa ön klima üflemeleri yarım ayarda kullanabilirsiniz. Olmadı ayaklara yönlendirin. Ya da AC tuşunu devre dışı bırakın yani kapatın.

Nasıl ki buzdolabı derecesini yakalayınca durur, soğuk üfleme de derecesini bulunca duracaktır.

Basın auto'ya o ayarlayacaktır.

Adı üstünde klimatronik.

Upvote 0
Sıkıntı uzun yolda da sürekli sert bir şekilde soğuk hava vermesi. Daha önce Jetta vardı onun kliması hiç böyle bir durum olmadı. Uzun yolda resmen istediğin sıcaklıkta üfler hasta etmezdi. Bu 29,5 de bile sürekli soğuk üflüyor hiç şiddetini azaltmıyor. Birde ilk aracı çalıştırdığımda havalandırmadan katır kutur sesler geliyor. Servise gittim onlarda dijital panelden, motorlardan olabilir Bişey diyemeyiz komple göğüs sökülmeli diyorlar. Yani işin içinden çıkamadım?

Upvote 0

Geri
Üst Alt