Golf 7 Aracım için sırada ne var :D

Baho_34

Katılımcı Üye

İsim
Mert Bahadır
2013 Kasım üretimi 1.4 tsi manuel highline aracımın bakımlarını özel serviste yaptırıyorum. Aracımı alalı 1 sene oldu 74 binde aldım şuan 80 bin oldu. Araba konusunda aşırı titiz ve zamanında çok yokluğunu çektiğim için üzerine biraz fazla düşüyorum :rolleyes: :masallah: Öğrenmek istediğim bazı konular var. Bazı parçaların belli bir ömrü var ve kullanıma göre değişiyor bunu zaten hepimiz biliyoruz... Aracım için neler yaptım burada paylaşmak istiyorum ve ilerki km lerde hangi parçalarda ne gibi sıkıntılar yaşarım sizler sayesinde öğrenmek istiyorum :rolleyes:

Aracım için yaptıklarım:Debriyajın komple değişimi,Triger seti,V kayışı,V Kayışı gergi bilyası,Şanzıman yağı değişimi,Hidrolik yağı değişimi,Arka balatanın yenilenmesi,4 Adet çift platin buji değişimi(Bosch),Devirdaimin yenilenmesi(G13 Antifiriz ile) Aküsü 2019 Ocak ayında 0 takılmış Varta N60, 4 Lastiğin yenilenmesi Goodyear Effiencegrip Performance,Yetkili serviste 4 Amortisör 4 Helezon yay,Rulman, Amortisör takozu ve altlık ile yenilenmesi. Ayrıca 90 bin km de yada 100 bin de Tüm fren disklerinin Ate Performans disk ve Ate balatalar ile ayrıca performanslı fren hidrolik yağı ile yenilenmesini yapacağım inşallah. Sanırım biraz fazla titizim :lol: :masallah: Şuan çok şükür aldığımdan beri Xenon ampülü dışında hiçbir sıkıntı yaşamadım aracımdan çok memnunum. Sizce bobin yada başka parçalar için aracın yaşı yada km gereği yenilenmesi gereken birşey varmı? Herkesin tekrardan geçmiş bayramını kutlar; Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

4 Amortisörün bu km lerde değişmesi çok erken geldi hocam

4 Amortisörün bu km lerde değişmesi çok erken geldi hocam

O zaman imkanım vardı ve arabayı uzun vadede kullanacağım için yenilettim. Hatta helezon yayları bile 2-3 cm soğuk pres olduğu için onları bile sıfır yenilettim ☺️

@Baho_34 Araba bu direksiyonla dinini degistirir, hakki bulur :) Biraz tuzlu ama arabami satmasam yapacagim ilk degisiklik olurdu

Ekran Resmi 2020-01-10 15.25.46.png

O zaman imkanım vardı ve arabayı uzun vadede kullanacağım için yenilettim. Hatta helezon yayları bile 2-3 cm soğuk pres olduğu için onları bile sıfır yenilettim [emoji3526]
Çok titiz olmak erken gereksiz masraf gibi geldi mesela triger icin de erken bence

Rahat ol keyfini çıkart

Manuel aracin nasılsa altında yürüyen bomba dsg korkunda yok

Yola çık keyfini çıkart

@Baho_34 direksiyon airbagsiz sifir 3500-3700 lira +2000 lira kaplama, eski direksiyon bulunursa daha ucuza gelir, kaplama yapilacagi icin yeni-eski farketmez

@Baho_34 Tebrik ederim güzel işler ;

Affınıza sığınarak bir kaç öneri....

Triger ile devirdaim'de değişmiştir inşallah , değiştirmediyseniz değiştirmenizi öneririm..

Ateşleme bobinlerinizi seviyorsanız Bosch bujileri hemen çöpe atın ve servisten orjinal buji temin edin , Bosch bir çok üründe iyidir ama ne yazık ki Buji işini beceremiyor ... 

@Baho_34 Tebrik ederim güzel işler ;

Affınıza sığınarak bir kaç öneri....

Triger ile devirdaim'de değişmiştir inşallah , değiştirmediyseniz değiştirmenizi öneririm..

Ateşleme bobinlerinizi seviyorsanız Bosch bujileri hemen çöpe atın ve servisten orjinal buji temin edin , Bosch bir çok üründe iyidir ama ne yazık ki Buji işini beceremiyor ... 
Devirdaim i değiştirdim yukarıda belirttim. Buji Orjinali Ngk ben servise uzak olduğum için Bosch tercih ettim. Şuanlık herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Geri
Üst Alt