2007 tdi 1.9 yağ eksiltiyor ama...

yakrebnihas

Yeni Üye
İsim
Berkay
Merhaba arkadaşlar tekrardan,

Tam olarak 6 ay önce 2. el Golf mk5 1.9 tdi dizel aldım. Mesleğim araba ile ilgili olduğu için 5 ayda 10.000 km yapmışım ve yağ-filtre değişimi için tekrardan ustama gittim 1 hafta önce. İlk yağ değişimimi arabayı aldıktan 1 ay sonra yapmıştım ve total 5w30 yağ kullanmıştık. 8000 km falan yaptığımda bir kez yağ eksik uyarısı almıştım, onu da ekledim birazcık ve başka da hiç bir sıkıntı olmamıştı. Bu sefer castrol 5w30 yağ aldım ve yağı değiştirdik geçen hafta. Yağı değiştirdiğimizden beri her 2 günde bir yağ ekleyin uyarısı alıyorum ve yağ ekliyorum. Ama burada bir anormallik var diyerek ustama gittim. Açtık baktık, hiç bir yerde yağ kaçağı yok. Daha sonra egzozun oraya beyaz kağıt koydu ve gaza basmamı söyledi, kağıdı kontrol etti ve motor da yağ yakmıyor dedi. O zaman bu yağ nereye gidiyor ve ben niye sürekli yağ ekliyorum dedim,  bilmiyorum diyor. İleride buradan daha büyük sorunlar yaratmasından çekiniyorum. Doğruyu söylemek gerekirse şuanda maddi açıdan da iyi durumda değilim ve problemi ufakken çözmek istiyorum. Daha önce başına böyle bir durum gelen oldu mu? Ya da önerebileceğiniz tavsiyeler nelerdir? Bu arada gittiğim usta 30 yıllık motor ustası, yurt dışında yaşıyorum ve arabayı aldığımdan beri ona gidiyorum. Böyle ufak tefek şeyleri ücretsiz baktığı için de benim de işime geliyor açıkçası. Ama şimdi içime bir kurt düştü ve sizin tecrübelerinizi duymak isterim :) Çok teşekkür ederim.

Geçmiş kurban bayramınız mübarek olsun! :)

Geri
Üst Alt